Caridina cf. babaulti

A Caridina nemzetségről

Caridina cf. babaulti

HozzászólásSzerző: dobti » 2010.10.28. 09:45

Sziasztok!

Caridina cf. babaulti green

erről szeretném ha mondanátok valamit. Red Cherry-vel lehet együtt tartani vagy inkább ne, mert lerontom mind a két állományt.
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Caridina cf. babaulti

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.28. 09:47

Nem párosodnak össze, ha ez volt a kérdés. Más faj.
Viszont más a vízigényük. Az Rc a keményebb csapvízben érzi jól magát, a Babulti a lágyabb, savas vizet kedveli.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Caridina cf. babaulti

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.10.28. 09:52

dobti írta:Sziasztok!

Caridina cf. babaulti green

erről szeretném ha mondanátok valamit. Red Cherry-vel lehet együtt tartani vagy inkább ne, mert lerontom mind a két állományt.


Szia,

A vízigény szempontjából teljesen megegyezik a két faj. Mind a red cherry nek, mind a babaulti green garnélának inkább a keményebb és a lúgosabb víz kell, esetleg annyi apró eltérés van, hogy a babaultinak egy kicsit alacsonyabb hőmérséklet az ideális, de ez szinte elhanyagolható.

Mivel a red cherry Neocaridina, míg a babaulti Caridina, így kizárt, hogy összeívnának egymással, azonban mindenkinek el szoktam mondani, hogy nem biztos, hogy célszerű a red cherry-vel bármilyen más garnélát együtt tartani, mert annyira gyorsan szaporodik, hogy egyszerűen a red cherry populáció rövid időn belül el fogja nyomni a másik fajt.

Ha mindenképp társítani szeretnéd valamivel a babaultit, akkor mondjuk a yellow fire garnéla tökéletes választás lehet mellé, épp a hétvégén láttam egy ilyen akváriumot, ahol tökéletesen eléldegél és szaporodik ez a 2 faj egymás társaságában.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Caridina cf. babaulti

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.28. 10:03

Én ugyan nem tartottam babaultit, de ha jól emléxem, Warriornál lágy vízben voltak, azért írtam. Szentgyo tapasztalata a mérvadó, természetesen.
Viszont a Babaulti green és a Yellow fire színe nagyon hasonló. Ha színesebb akváriumot szertnél, érdemesebb lenne valamilyen más Babaulti színváltozatot nézni, pl. a kéket, vagy a barnát.
Ez a kék
Kép
És ez a barna
Kép
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Caridina cf. babaulti

HozzászólásSzerző: dobti » 2010.10.28. 10:05

Köszönöm a válaszokat! :)
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Caridina cf. babaulti

HozzászólásSzerző: warrior71 » 2010.10.28. 19:13

Dezső! Rosszul emlékszel! Az egyetlen garnélám volt ami az oroszlányi csapvízben (28nk) vidáman élt,szaporodott. Nagyon egyszerű tartani viszont itt is kötelező a szelektálás ha azt akarod,hogy szép zöld állományod legyen. A tartásuk megegyezik az RC-vel. A picik valóban picik és átlátszóak. Az első pár héten szinte lehetetlen őket észrevenni. A kajára nem válogatós,olyanok mint a sáskák mindent bedarálnak. Ajánlom minden kezdő garnélatartónak.

Néhány régebbi fotó róluk:

Kép

Kép

Kép
Avatar
warrior71
Hinomaru
 
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.08.15. 14:41
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: Caridina cf. babaulti

HozzászólásSzerző: taksoft » 2010.12.06. 15:27

Ennyire kemény víz kell nekik, vagy a fele ilyen kemény (12-14nK-s) budapesti csapvízben is jól érzik magukat?
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Caridina cf. babaulti

HozzászólásSzerző: caridina » 2010.12.06. 16:31

A budapesti csapvíz a legjobb számukra;)
caridina
Yellow fire
 
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2010.10.04. 19:04

Re: Caridina cf. babaulti

HozzászólásSzerző: taksoft » 2011.07.26. 14:57

Most már jó ideje vannak zöld és zebra babaultiaim. Illetve voltak, mert úgy néz ki, hogy a zebrák nem élik túl a nyarat. Nagyon érdekes, hogy hogy lehet, hogy egymás mellett álló két akváriumban a zöldek megmaradnak, a zebrák pedig elpusztulnak a melegtõl (vagy egyéb mástól). Sõt, a zebrák akváriuma nagyobb valamivel, és egy picit kevesebb a fény.
A zöldek sokkal gyorsabban, és intenzívebben szaporodtak eddig, a zebráknál csak néhány kicsit láttam, elvétve. Az induló darabszám kb. azonos volt, de mikor áttelepítettem a zebrákat a nagyobb akváriumba, akkor hoztam még hozzájuk néhány darabot.

Van másnak is hasonló tapasztalata?
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Caridina cf. babaulti

HozzászólásSzerző: Dominiks » 2012.03.28. 06:05

Sziasztok!

Most kaptam egy kis csapat Cardina babaulti stripes -t és volt benne kén Orange nőstény. Összeívhatnak? Ha összeívnak elképzelhető ,hogy vagy Orange vagy Stripes lesz vagy pedig ilyen keverék?

Előre köszönöm!
Dominiks
Hinomaru
 
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2011.10.02. 11:07

Következő

Vissza: Caridina

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron