Caridina multidentata

A Caridina nemzetségről

Re: Caridina multidentata

HozzászólásSzerző: attilaszu » 2010.11.29. 09:31

Sziasztok,

A nőstényem most már zsinórban harmadszor terhes, ahogy visszarakom az akváriumba rögtön lepetézik...
Nem lehet ebből gond? Nem merül ki? Nehogy nekem emiatt pusztuljon el...
----
Attila
Avatar
attilaszu
Yellow fire
 
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2010.10.04. 22:54
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Caridina multidentata

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.12.14. 07:02

Ha azonos vízminőségű akváriumok között ingázik, abból nem lehet gond. Ha a sűrű ikrásodásra gondolsz, szerintem abból sem lehet gond. Ez szerintem csak annyit jelent, hogy jól érzik magukat Nálad :) .
Zoli

Ui: A tenyésztő medencében van a kicsiknek búvóhelyük?
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Caridina multidentata

HozzászólásSzerző: Dominiks » 2012.06.11. 17:13

Borzasztó dolog történt :( Ma ahogy haza értem azt látom ,hogy a növényes aksimban az összes Amano garnélám el van puszulva :( 40 gyönyörú kis garnéla :( nagyon szomorú vagyok... el nem tudom képzelni mi történhetett.... a tetemük kifehéredett és a fejrésznél ilyen narancssárgás lett pontossabban az emésztő rendszerüknél... fel nem fogom mi történhetett... Sakurákal voltak tartva nekik meg semmi bajuk.....
Dominiks
Hinomaru
 
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2011.10.02. 11:07

Re: Caridina multidentata

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2012.10.13. 16:52

Sziasztok,

Az Amanoim (2 van- sakurákkal) ma őrült kergetőzésbe fogtak az akváriumban, már csinálják egy ideje, nem nagyon óhajtják abbahagyni. Nagyon gyorsan, idegbeteg módra, körbe körbe, közben mindenkit elsodornak. Van valami elképzelésetek, hogy mi lehet ennek a viselkedésnek az indítéka? Esetleg párzás előtt csinálnak ilyet? A nemekben egyébként nem vagyok biztos, nekem eddig mindkettő nősténynek tűnt méret alapján. Ezidáig semmi agressziót nem tapasztaltam köztük.
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

Re: Caridina multidentata

HozzászólásSzerző: safaro » 2012.10.13. 17:12

Szia!

Nálam a hímek csinálták párzás előtt: 5 fiú volt egy akváriumban 1 lánnyal. Míg ők öten őrülten kergetőztek, a lány csak lapított egy sarokban, és csak akkor menekült el, ha valamelyik fiú megtalálta.
Akvarisztikai témájú blogom: http://safaroblog.wordpress.com/
Avatar
safaro
CRS C
 
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2012.01.21. 19:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Caridina multidentata

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2012.10.16. 11:36

érdekes menetrendet tapasztalok. Estefelé kezdik el a kergetőzést, általában egy órán keresztül tart, negyedik napja csinálják ezt, elképesztő idegbeteg módon. Egyébként aktívak, sokat mozognak, de nem így, ez csak az esti fogócskára jellemző. Végre meg kellene tudnom a nemüket, mert alighanem egy ellentétes nemű behelyezésével megoldódna a dolog. A szexuális energiák levezetése csodát művel gondolom itt is ;)
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

Re: Caridina multidentata

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.10.16. 12:45

Fényképezd le őket, megmondjuk, hogy mik! :)
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Caridina multidentata

HozzászólásSzerző: LGA » 2012.10.18. 07:36

Csak akkor "kergetôznek", ha érzik a nôstény ebbôl az alkalomból kibocsátott "feromonját". Nyilván ez a mechanizmus akváriumban kb. haszontalan.

Viszont ha mindig azonos idôben csinálják mindennap, akkor én mégiscsak a vízparaméterekre gyanakodnék.
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Caridina multidentata

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2012.10.29. 16:08

nos, megoldódott a probléma. mivel több mint másfél hete nem láttam az egyiküket, ezért valószínűleg disszidált. kíváncsi vagyok hol fogom megtalálni, mert az akváriumban nincs, ez szinte biztos. a másik megnyugodott, nem tudom, hogy mi lehetett a probléma, valamiért nem jöttek ki egymással.
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

Re: Caridina multidentata

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2012.12.20. 22:47

Beni írta:Fényképezd le őket, megmondjuk, hogy mik! :)


kicsit késve, de azért mégiscsak megmutatom a megmaradt amanomat. meg tudjátok mondani hogy milyen nemű? Szeretné neki kifejlett párt venni. Én karcsúsága miatt hímre tippelek. mivel ő az egyedüli az aváriumban nincs összehasonlítási alapom méret alapján, ezért nem vagyok benne biztos. valaki mintázat alapján meg tudná mondani?

Kép
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

ElőzőKövetkező

Vissza: Caridina

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron