Caridina multidentata

A Caridina nemzetségről

Re: Caridina multidentata

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.10.05. 20:36

Na, elolvastam, amit múltkor találtam, íme a lényeg:

2 akváriumra van szükség, egyik az édesvízzel teli, abba mennek a petés nőstények, a másik sós vizes (10-15 liter), 30-35 ppm sótartalommal, ebbe kerülnek a kicsik. Szükség lesz még egy adag fitoplankton indítókultúrára (100ml), amit tengeri akvarisztikai boltokból, vagy mondjuk ebay ről be lehet szerezni. Ebből a fitoplanktonból minden nap 10 ml-t adjunk a sós vizes akváriumba, viszont fontos, hogy sok fényt kapjanak, napi 24 órában!

Ahogy kikelnek a kicsik, át kell óvatosan szedni őket a sós vizes akváriumba, az illető ezt egy pipettával oldotta meg. Az akvárium levegőztetéséről gondoskodni kell! 10 naponta cserélt kb 25% vizet. 30-40 napos korban kezdenek átalakulni garnélává a lárvák, de ezt jól lehet látni rajtuk. Ekkor át kell tenni őket egy fele ilyen koncentrációjú sós vízbe, majd másnap ezt megint lehet a felére hígítani. A rá következő nap pedig nyugodtan mehetnek be a teljes édesvizű akváriumba.

Az illető az állítása szerint ezzel a módszerrel első alkalommal kb 150 kicsit nevelt fel.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Caridina multidentata

HozzászólásSzerző: attilaszu » 2010.10.05. 20:43

Oks, köszi, ezekszerint a nőstényt különtehetem?
----
Attila
Avatar
attilaszu
Yellow fire
 
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2010.10.04. 22:54
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Caridina multidentata

HozzászólásSzerző: xman » 2010.10.05. 21:36

Nemtudom. én ugy hallottam annak ellenére,hogy az amanok szaporításában nem nagyon merültem el,hogy az anya az ott engedi el a lárvákat,ahol amugy is van és ekkor lekapcsolt villanynál egy kis fénypontal kell bevilágítani az aksiba,elvileg erre odagyűlnek,és átlehet szívni őket a másik nevelő medencébe.
Aztán lehet,hogy hülyeséget mondtam.

Valaki erősítsen meg.

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Caridina multidentata

HozzászólásSzerző: attilaszu » 2010.10.05. 22:05

A kérdésem arra irányult, hogy a peték meg vannak-e már termékenyítve ilyenkor mikor ott vannak.
----
Attila
Avatar
attilaszu
Yellow fire
 
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2010.10.04. 22:54
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Caridina multidentata

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.10.05. 22:46

A képek alapján már a potrohban vannak a peték, ez azt jelenti, hogy már meg van termékenyítve! Ilyenkor már nyugodtan átrakhatod külön akváriumba az anyát.
Az "Amano garnéla szaporítása" topicban leírtam viszonylag részletesen, hogy mi a teendő.
De a kérdéseidre válaszolva:
1: mekkora medence?
2:kétmedencés módszer vagy sókeverős módszer?
3:mikor kell külön rakni a nőstényt?
4:szűrés kell-e?
5:etetés hogy megy? mi a mennyiség ami megfelelő?


1 - 10l-től, optimális 40-50l (minél nagyobb az aksi annál nagyobb a valószínűsége, hogy minél több garnit fel tudj nevelni)
2 - Kétmedencés módszer. Érdemes a kicsiknek 3-4 héttel korábban beindítani a medencét, hogy kellőképpen kialakuljon az aksi stabilitása. Fontos, hogy megfelelő algaképződés is legyen a medencébe, hogy később abból is tudjanak táplálkozni a kis garnik.
3 - Ha már megtermékenyült ikrákat hordoz (a potrohban vannak az ikrák).
4 - Igen. Nálam egy szivacsszűrő van az aksiban, ami igen jól tisztán tartja vizet. Vízcsere 7-10 naponta 15-20%.
5 - Hobby Liquizell az első 3 hétben, utána felváltva Hobby Mikrozell egy kis vízben összekerve és Liquizell. 4-5 héttől kiegészítve spirulinával. A megfelelő kajamennyiségről elég nehéz így előre bár mit is mondani, hisz függ a kicsik létszámától, az akvárium méretétől (már csak annyiban, hogy ne induljon bomlásnak a megmaradt kaja). Én a Liquizell-ből 7-10 cseppet adagoltam reggel és este a 25l-es aksiba. A Mikrozell-ből úgy 1/3 mokkáskanálnyit, a spirulinából fél tablettát összetörve.

Ha még maradt valami kérdés szívesen válaszolok.

Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Caridina multidentata

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.10.05. 23:05

De van ez a drasztikus módszer, ez a sóval felkeverős, ami egyébként nem hülyeség, mert annak a petének gondolom tökre mindegy, hogy édesből sós vízbe szippantod át, vagy édes vízbe sót raksz...
A másik dolog itt merül fel bennem, hogy amennyire láttam ezekbe a medencébe nem kell szűrés, csak levegőztetés. Vagy nem?


Nem ajánlom a sóval felkeverős módszert, mert amíg a tengersó nincs rendesen feloldva, addig nem egy élhető közeg.
A szűrésre szükség van ahhoz, hogy a megmaradt kaja ne induljon bomlásnak a vízben. Úgy szerintem senki nem tudja eltalálni a kaja mennyiségét, hogy mindent megegyenek a porontyok.

Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Caridina multidentata

HozzászólásSzerző: attilaszu » 2010.10.06. 08:09

Ok, köszi mindenkinek a választ, indulásnak ennyi elég.

Még annyi, hogy a "szakirodalom" 25-33gramm/liter-re teszi a só arányát, mi az optimális?

Sima jódozatlan só, megfelel-e a célra?

A peték eleresztésekor van kb 2-3 napom, hogy áttegyem őket.(nyilván amikor észreveszem azonnal átteszem, őket, de az ugye nem okoz problémát, hogy ha éjjel elengedik akkor még másnap este átrakhatom őket...)

És világítás. Mikor, milyet és mennyit?

Üdv.
----
Attila
Avatar
attilaszu
Yellow fire
 
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2010.10.04. 22:54
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Caridina multidentata

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.06. 09:47

attilaszu írta:Ok, köszi mindenkinek a választ, indulásnak ennyi elég.

Még annyi, hogy a "szakirodalom" 25-33gramm/liter-re teszi a só arányát, mi az optimális?

Sima jódozatlan só, megfelel-e a célra?

A peték eleresztésekor van kb 2-3 napom, hogy áttegyem őket.(nyilván amikor észreveszem azonnal átteszem, őket, de az ugye nem okoz problémát, hogy ha éjjel elengedik akkor még másnap este átrakhatom őket...)

És világítás. Mikor, milyet és mennyit?

Üdv.


Hát a szakirodalom szerint az akvárium beindításakor 2-3 hétig 24 órában kell megvilágítani, a megfelelő algaképződés érdekében. És mindenképpen érdemes járatni pár hétig, hogy kialakuljon a megfelelő baktériumkultúra.
Sónak mindenképpen tengeri sót vegyél, lehetőleg olyat, amit akvarista boltban árulnak....

A legolcsóbbak 8-900 Ft/kg. Persze van a Serának is 1,3 kg 3000 Ft...... De ha kifogod, laphatsz akár 400 Ftért is, kutass a neten egy kicsit.

Zoli és mások tapasztalata szerint 32-33 % az ideális.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Caridina multidentata

HozzászólásSzerző: attilaszu » 2010.10.06. 09:53

Ja értem már... Tehát az első 2-3 hétben folyamatos fény, és amikor már belekerülnek a kicsik, akkor kell ez a kb 11-23 óráig tartó dolog... Na, akkor mostmár tényeg minden megvan, köszi mindent. Majd jelentkezem a fejleményekkel. Ma átrakom a rákot a 10 literes akváriumba. Esetleg átrakok mellé egy másikat is, hogy ne "féljen"
----
Attila
Avatar
attilaszu
Yellow fire
 
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2010.10.04. 22:54
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Caridina multidentata

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.10.06. 09:57

attilaszu írta:Ok, köszi mindenkinek a választ, indulásnak ennyi elég.

Még annyi, hogy a "szakirodalom" 25-33gramm/liter-re teszi a só arányát, mi az optimális?

Sima jódozatlan só, megfelel-e a célra?

A peték eleresztésekor van kb 2-3 napom, hogy áttegyem őket.(nyilván amikor észreveszem azonnal átteszem, őket, de az ugye nem okoz problémát, hogy ha éjjel elengedik akkor még másnap este átrakhatom őket...)

És világítás. Mikor, milyet és mennyit?

Üdv.


Szia!

Én 33g/l sűrűségű elegyet készítettem a tengeri akvarisztikában használt sókeverékből. Szerintem egyszerű konyhasót nem lehet használni, mivel egy tengeri közeget kel létrehozni a kicsik számára.
Az újszülöttek édesvízben 3-4 napig is elvannak. Úgyhogy nem okozhat problémát ha az eleresztéstől számított második napon rakod őket át.
Nálam a 25l-es aksiban egy 11W-os compact szolgáltatja a világítást. Reggel felkapcsolom, este le. Egy helyen olvastam, aki szintén sikeresen szaporított Amanokat, hogy Ő folyamatosan világította az ivadékok akváriumát.
Remélem tudtam segíteni.

Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

ElőzőKövetkező

Vissza: Caridina

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron