Caridina multidentata

A Caridina nemzetségről

Caridina multidentata

HozzászólásSzerző: attilaszu » 2010.10.04. 23:24

Kedves Szentgyo!

Örülök, hogy indult a fórum, mert már rég szerettem volna kapcsolatba lépni önnel. Van 5 Amano-m, és most nagyon is aktuális a segítségkérésem, ugyanis, az egyik "terhes". Én meg gondterhes, mert tudom, hogy nem lehetetlen, de nagyon nehéz őket felnevelni. Ez ügyben kérnék tanácsot, mert nagyon örülnék, ha a kis jövevények megmaradnának. Egyfajta jelként fogom ezt fel, hogy a rákok jól érzik magukat... Íme pár kép:

http://picasaweb.google.hu/attilaszu/AmanoTerhesen#

Nagyon izgatott vagyok, a dolog miatt, mert nem is gondoltam, hogy ez ilyen könnyen bekövetkezhet, pedig társas, halas akváriumban van mind az öt bandita... :)

Egyébként itt vannak még képek a többiekről.

http://picasaweb.google.hu/attilaszu/Amano#

Szóval akkor szeretnék néhány életmentő tippet a kis jövevények kedvéért. Amúgy kb hány nap míg elereszti őket?

Üdv, Attila
----
Attila
Avatar
attilaszu
Yellow fire
 
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2010.10.04. 22:54
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Caridina multidentata

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.10.04. 23:41

Kedves Attila,

Először is szerintem nyugodtan tegeződjünk itt a fórumon ;)

Örülök, hogy ráleltél a fórumra, ebben a topicban találsz néhány tippet a sikeres szaporításhoz: http://garnelaforum.hu/viewtopic.php?f=19&t=27, hátha somkie fórumtárs tud első kézből származó tapasztalatokat is mondani. Épp ma olvastam valahol egy beszámolót ezekről a garnélákról, majd holnap megkeresem és összefoglalom mit írnak a külföldi kollégák.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Caridina multidentata

HozzászólásSzerző: attilaszu » 2010.10.05. 09:37

Szuper, köszönöm szépen! Amúgy nagyon örülök nekik, igazán vicces kis jószágok, és sok örömet okoznak. Néha már elgondolkozom azon, hogy kár volt halas dolgokba belevágni... :) Így első körben a halakkal sokkal több a macera mint velük. Remélem ezután sem lesz gond.
----
Attila
Avatar
attilaszu
Yellow fire
 
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2010.10.04. 22:54
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Caridina multidentata

HozzászólásSzerző: attilaszu » 2010.10.05. 09:49

És még valami ami fontos lehet, hogy a képek alapján kb. hány napos lehet a rákom, mikor kell átraknom? Azt hiszem hazafelé veszek egy kisebb akváriumot, hogy megfelelő helyük legyen. Mert egy kicsim az van, de ezek szerint kevés lesz, ha kettő kell.
----
Attila
Avatar
attilaszu
Yellow fire
 
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2010.10.04. 22:54
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Caridina multidentata

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.05. 11:35

attilaszu írta: Így első körben a halakkal sokkal több a macera mint velük.


A kis naiv!!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol:
Majd ha naponta fordulnak le a 40 eurós Fekete tigrisek, "ok nélkül", akkor mit fogsz mondani?

Üdv a fórumon, az elkárhozott lelkek között:

Dezső ;)
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Caridina multidentata

HozzászólásSzerző: attilaszu » 2010.10.05. 11:38

Olyat majd nem veszek, van egy lélektani határ, ebben a kérdésben nálam... :)
Amúgy tényleg semmi gond, itt a fórumon olvasgatom, hogy mi mindenféle kajákat adtok neki. Nekem eddig nem kaptak semmit, kifejezetten ők, csak ezt a spirulina tablettát. De ha nem "sötétedés" után dobom be, akkor azt sem ők eszik meg, hanem a guppik. Hihetetlen mekkora zabagépek.
Szóval nekem ők azt kapnak, amit találtak eddig, az alján az akinak. De majd most kipróbálok pár dolgot amit olvastam itt a fórumon.
----
Attila
Avatar
attilaszu
Yellow fire
 
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2010.10.04. 22:54
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Caridina multidentata

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.05. 12:21

Persze, csak vicc volt. És nem hiszem, hogy a diszkosztenyésztőknek kevesebb gondja lenne :)
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Caridina multidentata

HozzászólásSzerző: attilaszu » 2010.10.05. 12:38

Amúgy mit lehet csinálni ezzel a sok rákkal, ha esetleg megmarad? Mert az akváriumom 112 literes, és kb van benne 30hal, meg 5rák. Ha beleeresztek még 20 rákot, ha annyi megmarad, akkor az nem fogja-e felborítani, az egyensúlyt?! Gondolom őket is túl lehet népesíteni...
----
Attila
Avatar
attilaszu
Yellow fire
 
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2010.10.04. 22:54
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Caridina multidentata

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.05. 14:11

attilaszu írta:Amúgy mit lehet csinálni ezzel a sok rákkal, ha esetleg megmarad? Mert az akváriumom 112 literes, és kb van benne 30hal, meg 5rák. Ha beleeresztek még 20 rákot, ha annyi megmarad, akkor az nem fogja-e felborítani, az egyensúlyt?! Gondolom őket is túl lehet népesíteni...


Hát, 112 literben azért elfér párszáz rák 8-) A halak mellett olyan 50-100 db meg sem látszik.
Nekem a 15 literesekben simán felszaporodnak 50-60 darabra.... Én úgy számolok, hogy felnőtt garnélánként kb fél liter kell. A kisebbeknek elég kevesebb is.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Caridina multidentata

HozzászólásSzerző: attilaszu » 2010.10.05. 20:02

Na, elolvastam az ominózus német oldalt, legalábbis google fordítással. Hát elég gáz ez a fordítás és épp ezért egy csomó kérdésem továbbra is fennáll.
Van jelenleg egy 10 literes kis akim, ehhez terveztem venni egy másik 10-eset.
De van ez a drasztikus módszer, ez a sóval felkeverős, ami egyébként nem hülyeség, mert annak a petének gondolom tökre mindegy, hogy édesből sós vízbe szippantod át, vagy édes vízbe sót raksz...
A másik dolog itt merül fel bennem, hogy amennyire láttam ezekbe a medencébe nem kell szűrés, csak levegőztetés. Vagy nem?
A peték amik a rákomon vannak, már megtermékenyítettek, vagy sem? Tehát akár már most külön rakhatom őt, vagy mindenképpen később kell? Illetve egész pontosan honnan tudom, hogy na itt az idő külön kell raknom?!
A medence berendezésével ahogy láttam nem kell sokat bíbelődni...
Tehát pontokba szedve:
1: mekkora medence?
2:kétmedencés módszer vagy sókeverős módszer?
3:mikor kell külön rakni a nőstényt?
4:szűrés kell-e?
5:etetés hogy megy? mi a mennyiség ami megfelelő?
----
Attila
Avatar
attilaszu
Yellow fire
 
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2010.10.04. 22:54
Tartózkodási hely: Budapest

Következő

Vissza: Caridina

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron