Túlméretes garnélák

Minden más általános információ a garnélákról

Túlméretes garnélák

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2011.02.01. 21:21

Nemrég egy kereskedésben CRS garnélát láttam néhányat, de extrém nagyok voltak. Kérdeztem is az eladót mivel etetik őket mert kb 30-40-kal nagyobbak voltak mint kellene. Természetesen nem garnélatáp (és nem a fórumon népszerű zöldség stb) volt a válasz. Talán valami belsőség ha jól emlékszem...

A garnélákat nézve beugrott egy korábbi cikk, amit talán a legnagyobb garnélás blogon olvastam, hogy hogyan kerülnek be ezek a torz garnélák a "piacra" és ez mennyire nem jó.

Ti mit gondoltok erről? Vásárolnátok ilyen garnikat?
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Túlméretes garnélák

HozzászólásSzerző: xman » 2011.02.01. 21:46

Ha jól emlékszem, István irányába terraplázán, elhangzott a kérdés, hogy mi van ha állati fehérjével(konkrétan marhaszivet kérdezték) tápláljuk őket.
Ha jól emlékszem, meggyorsítja a növekedésüket, és szaporábbak is lesznek tőle az állatok.
Megrövidül az élettartamuk.
(Gondolom, akik az előadást haltenyésztőként végig halgatták, ennél a mondatnál felcsillant a szemük, hogy az új piacnak is eleget tegyenek.)
Én nem etetném a garnéláimat ilyenekkel.Ráadásul a bomlásterméktől még a nitrát is magasabb lehet.

Valószínüleg, a kérdés
Kérdeztem is az eladót mivel etetik őket
megválaszolása után, eszembe se jutna ilyen garnélákat venni.
Meg akkor valószínű, hogy ezek már teljesen kifejlett példányok lehettek, akiknek már sok nem lehet hátra,
és már túl voltak néhány eresztésen.

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Túlméretes garnélák

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.02.01. 23:13

Én anno Gernot cimboránál láttam elképesztő méretű garnikat, de ha jól rémlik az sima heteropoda volt, viszont nagyjából a duplája volt annak, amiket megszoktunk... Nagyon ő sem értette a dolgot, az biztos, hogy már nagyon idős egyedekről volt szó.

A fehérje dús táplálék valóban befolyásolja a garnélákat, de inkább csak gyorsítja a növekedésüket és igen, gyakrabban "termelik" a petéket, nem tudom van-e köze ahhoz, hogy mekkorára nőnek.

Különben, hogy válaszoljak a kérdésre, biztos, hogy nem vennék ilyen garnélákat. Véleményem szerint nem a legszerencsésebb teljesen kifejlett, esetleg kiöregedett garnélákat venni. Egyrészt a kicsik jobban bírják az új környezethez szoktatást, másrészt pedig ki tudja, hogy az ilyen hatalmas példányoknak mennyi idejük van még hátra. Én mindig 1 centi körül garnélákat veszek, így nálam nőnek meg, a kezdetektől nyomon tudom őket követni.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Egyéb

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron