Segitseg! En is koltozkodom, de csak szobat cserelek

Minden más általános információ a garnélákról

Segitseg! En is koltozkodom, de csak szobat cserelek

HozzászólásSzerző: lizi520315 » 2011.01.22. 11:26

Sziasztok!
Javaslatokat szeretnek kerni. Mi a megoldas? Szobat cserelek a Nagyfiammal es az egyik akvariumomban szepen bepetesedtek a december vegen kapott (halakat csereltem garnelakra) babaulti green, tigris, red chery garnelak. Hogyan csinaljam, hogy a kismamakat es a kozben megszuletendo piciket kar ne erje? Muszaj a vizet leszivnom (tobb, mint 80 literes az akvarium) a koveket kiszednem, az itt levo halakat (pancelosharcsak, boszorkanyharcsak, sziami algazok, es khuli-khulik) atteszem a plattisba. A meglevo garnelasba es a beuzemelesre varo uj akvariumba (75 literes, mattenfilteres) rendeltem mini pancesosokat, mini algazokat, hogy a garnelaszaporulatot meg veletlenul se nezze egyik halfajta sem halelesegnek. Csak szobacserekor inditom el az uj leendo garnelas akvariumot, amit termeszetesen az elo-mukodo beallt vizzel toltok fel, es termeszetesen uresjaratban fog egy ideig menni.
Koszi a segitseget: Lizi
lizi520315
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.11.10. 16:46

Re: Segitseg! En is koltozkodom, de csak szobat cserelek

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.01.22. 11:53

Szia,

Ebben az esetben elég egyszerűen meg lehet oldani az akváriumok átköltöztetését. Le kell szívni az akvárium vízének kb 80%-át, és akkor már az akváriumot azért lehet mozgatni: a benne lévő vízzel együtt is kb 20 kg körül lesz. A leszívott vizet pedig az új helyen csak vissza kell tölteni (nem is muszáj az egészet, mert akkor egyúttal a vízcserét is meg lehet oldani).
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segitseg! En is koltozkodom, de csak szobat cserelek

HozzászólásSzerző: lizi520315 » 2011.01.22. 12:46

Szia Istvan!
Koszi a valaszod, en is erre gondoltam, a leszivott vizet viszont felhasznalom az uj akvariumom feltoltesehez. A gondom csak az volt, hogy a kismamak nem dobjak-e el a peteiket ilyen nagymerteku vizcsere mellett. Ezek szerint nem. Megnyugodtam, es a jovo heten meg is oldom a szobacseret.
Koszi megegyszer: Lizi
lizi520315
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.11.10. 16:46


Vissza: Egyéb

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron