Költözködés

Minden más általános információ a garnélákról

Költözködés

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.12.08. 18:30

brutalmonk írta:költözködnöm kell :( ... pont karácsonyra várható a kis garnélák megszületése. Utána nemsokkal (1-2-3héten belül) lenne esedékes a költözködés. Ekkor lesz helyem és indíthatnék valószínű (nembiztos) egy nagyobb (37l) akváriumot.
Úgy gondoltam szétszedem mindenképp a mostani aksit és újraindítom. Egy 5 literes palackban szerintetek kibírják azt az 1 hónapot míg beindítom az új aksit?
(zs tervként az épp üres aksiba tudok tölteni régi aksiból használt vizet és abban lennének az új helyen, talaj nélkül, esetleg egy levegős szűrővel, 5 literes üveg helyett...)?

Hogy mentem meg a piciket? ki se tudom halászni őket ebben a korban...

Vagy próbáljam átvinni az aksit leeresztve, vizét megmentve - új helyen újra visszatöltve és indítsak egy új aksit mellette?

A jbl mandao talaj újrafelhasználható szerintetek? azt hiszem augusztus körül lett berakva. táptalaj nincs.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Költözködés

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.12.09. 00:15

Hét én az 5l-es palackot ilyen távra nem tanácsolom. Én max pár napig tartanék benne garnélát. Túl kicsi a pufferképessége (O2, hőmérséklet stb) ilyen kevés víznek. Én inkább azt mondanám, hogy szedd ki a garnélák javát, a kicsiket szívd le a vízzel, a többit meg vidd át úgy ahogy van növényestül, talajostúl az új helyre. ott meg vissza víz, meg a garnélák. Kicsit lehet zavaros lesz a víz de hát ennyi belefér. Persze ez nem biztos, hogy megoldható, így télen... :roll: Aztán meg ha beindult az új, akkor szépen áttelepíted.
Szerintem a mandao simán használható még.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Költözködés

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.12.09. 09:54

Köszönöm!
Egyenlőre én is erre jutottam... csakhát igen így télen... meg a mandao szétcsúszik nekem egy kanyarban aztán .... de reménykedem a gyökerek hálójában :D
az 5 liter tényleg kicsi... ezért gondoltam az épp üres akváriumba berakni őket a vízzel, szűrővel...

a leszívós dolgot is köszi!
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Költözködés

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.12.09. 12:46

Én pont 2 napja vittem át a 25 literes nanomat az új lakásunkba. Mondjuk ez kifejezetten növényes, így az egész talajszerkezetet jól tartják a gyökerek. Leszívtam belőle annyi vizet amennyit lehetett és így vittem át a kocsi hátsó ülésén. Persze a tetejét leragasztottam, hogy a hullámok ne csapjanak ki. Minden ok, semmi gond nem lépett fel.
:ugeek:
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Költözködés

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.12.09. 13:04

Levinen írta:Én pont 2 napja vittem át a 25 literes nanomat az új lakásunkba. Mondjuk ez kifejezetten növényes, így az egész talajszerkezetet jól tartják a gyökerek. Leszívtam belőle annyi vizet amennyit lehetett és így vittem át a kocsi hátsó ülésén. Persze a tetejét leragasztottam, hogy a hullámok ne csapjanak ki. Minden ok, semmi gond nem lépett fel.
:ugeek:



köszi!
akkor így teszek én is! ha baleset történik akkor max kicsit belenyúlok utólag...
talán ki lehetne támasztani (egészen nagyon finoman) valamilyen nejlonnal meg pufizacsikkal hogy még stabilabb legyen...
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Költözködés

HozzászólásSzerző: xman » 2010.12.09. 15:21

Hello láttam, költözködést olyan módszerrel, mint amit Levi leírt.Vizet le kell szívni, amennyire csak lehet, (A vizet persze viszed magaddal.)És, újságpapírral, ha jól kibéleled, akkor a növények se mozognak.Szerintem ez a leg célszerűbb...

Sok sikert!
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Költözködés

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.12.09. 15:51

xman írta:Hello láttam, költözködést olyan módszerrel, mint amit Levi leírt.Vizet le kell szívni, amennyire csak lehet, (A vizet persze viszed magaddal.)És, újságpapírral, ha jól kibéleled, akkor a növények se mozognak.Szerintem ez a leg célszerűbb...

Sok sikert!


Igen ezt nem írtam, de a kannába vittem a leszívott vizet.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Költözködés

HozzászólásSzerző: aziim » 2010.12.09. 16:51

Én már túl vagyok egy költöztetésen, 54l es manadoval telepakolt frissen ültetett aki. Érdekes volt, de meg sem moccant. Fúrtam egy 5*5-ös lyukat a talajba, így le tudtam szívni úgy, hogy szinte semmi víz nem maradt az akiban. Manado ilyenkor inkább nehéz mint könnyű. Beköt egy kicsit, mint a vizes homok. Így utaztattam 30km-t, fel a negyedikre. Rájöttem, hogy a szekrény nem bírja, így aztán vissza ugyanez. :D Út közben spriccelgettem sűrűn a növényeket.
Persze a kanyarokban nem kell sebességrekordokat döntögetni :) És fék is csak, mintha jégen mennél. Amúgy sima ügy!
aziim
Red cherry
 
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2010.11.20. 20:25

Re: Költözködés

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.12.09. 18:33

köszönöm a tippeket mindenkinek, Aziim, Levinen, Xman, Spuc! majd beszámolok ha megtörtént az esemény! :D
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Költözködés

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.12.14. 19:12

Én is nemrég estem át a költözködésen... Szóval kis garnélákat nem lehet kihalászni, teljesen reménytelen. Két megoldás van: Ha van lehetőséged párhuzamosan működtetni a két helyen az akváriumokat, akkor nagyon egyszerű, mert a kicsiket simán benne lehet hagyni a régiben, és ahogy felcseperednek, akkor lehet őket is átvinni. Én szerencsére meg tudtam ezt oldani.

Ha erre nincs lehetőség, akkor az akváriumot kell átvinni a kis garnélákkal együtt. A víz 80-90% át leszívod és szép óvatosan az egész akváriumot a maradék vízzel el kell juttatni az új helyre, a 37 liter még az a méret, ahol ez szerintem azért megoldható.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Következő

Vissza: Egyéb

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron