A garnélák szállítása

Minden más általános információ a garnélákról

A garnélák szállítása

HozzászólásSzerző: habee » 2010.11.16. 18:38

Szeretnék tanácsot kérni miként és hogyan lehet a garnélákat
biztonságosan szállítani, tegyük fel 2-3 órát kéne a kicsiknek kibírni..
Üdv:Norbi
Avatar
habee
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.15. 13:09
Tartózkodási hely: Kesztölc

Re: A garnélák szállítása

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.11.16. 19:15

Hát én eddig befőttesben nyomattam mindig. És még 2 napot is simán kibírtak. Mind kibírta. Az is igaz, hogy nem különösebben érzékeny fajtákról volt szó: RC, babaulti Yellow, zebra.
Egy kis szivacsdarab, vagy giz-gaz, moha nem árt, hogy tudjanak mibe kapaszkodni.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: A garnélák szállítása

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.11.16. 20:46

spuc írta:Hát én eddig befőttesben nyomattam mindig. És még 2 napot is simán kibírtak. Mind kibírta. Az is igaz, hogy nem különösebben érzékeny fajtákról volt szó: RC, babaulti Yellow, zebra.
Egy kis szivacsdarab, vagy giz-gaz, moha nem árt, hogy tudjanak mibe kapaszkodni.


Ezzel maximálisan egyetértek. A zacskó nem biztos, hogy a legjobb választás, mert előfordulhat, hogy beszorul a gyűrődésekbe a garnéla, vagy egy-egy testrésze, emiatt én is inkább a merev falú dolgokat szeretem, pl befőttesüveg tökéletes. Valóban fontos, hogy legyen benne egy darab szivacs vagy valami ahhoz hasonló, hogy meg tudjanak kapaszkodni.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A garnélák szállítása

HozzászólásSzerző: habee » 2010.11.16. 21:26

Köszi Srácok!
Megfogadván a tanácsotokat maradok a bevált befőttes üvegnél ;)
Egyébként RC-k lesznek szállítva úgyhogy nem hiszem gond lesz..
Üdv:Norbi
Avatar
habee
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.15. 13:09
Tartózkodási hely: Kesztölc

Re: A garnélák szállítása

HozzászólásSzerző: habee » 2010.11.16. 22:25

Még egy kérdés..
Hajnalban nem szeretném kómában a Redek álmát szertefoszlatni..esetleg széttúrni az akváriumot..
Ezért arra gondoltam,hogy előző este kipecázom a celebeket és reggelig majd szoktató dobozkában
fognak úszkálni így reggel csak át kell tennem az üvegbe őket és már is
szállításra készek ;)
Ez így kivitelezhető ugye?
Bár ha spucnak 2 napig is elvoltak az üvegben nekem is kibírják egy éjszakát,elvégre hajókiránduláson lesznek :D
Üdv:Norbi
Avatar
habee
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.15. 13:09
Tartózkodási hely: Kesztölc

Re: A garnélák szállítása

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.11.16. 22:34

Hajnalban nem szeretném kómában a Redek álmát szertefoszlatni..esetleg széttúrni az akváriumot..
Ezért arra gondoltam,hogy előző este kipecázom a celebeket és reggelig majd szoktató dobozkában
fognak úszkálni így reggel csak át kell tennem az üvegbe őket és már is
szállításra készek

Én mindig előző este horgászok, és mennek a befőttesbe. Semmi baj nem lesz. Azért egy porlasztót gyenge levegőztetéssel betehetsz. Szállításkor, ha hideg van én törülközőbe szoktam csavarni őket (mármint az üveget, nem külön-külön a garnélákat :D )
Amúgy a hajnalban maximum a saját álmaidat foszlatod szét, a redek fennt lesznek :D
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: A garnélák szállítása

HozzászólásSzerző: habee » 2010.11.16. 22:44

Én mindig előző este horgászok, és mennek a befőttesbe. Semmi baj nem lesz. Azért egy porlasztót gyenge levegőztetéssel betehetsz. Szállításkor, ha hideg van én törülközőbe szoktam csavarni őket (mármint az üveget, nem külön-külön a garnélákat :D )
Amúgy a hajnalban maximum a saját álmaidat foszlatod szét, a redek fennt lesznek :D

Köszi! Megnyugtattál :P
Üdv:Norbi
Avatar
habee
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.15. 13:09
Tartózkodási hely: Kesztölc


Vissza: Egyéb

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron