Ivadékok

Minden más általános információ a garnélákról

Ivadékok

HozzászólásSzerző: TRK » 2010.10.26. 16:56

Ha vannak kicsik az akváriumban, szoktatok különleges feltételeket biztosítani nekik?
Ivadéktáp
Kevesebb vízcsere, fokozatosabban visszatöltve
Hőmérséklet, vízparaméterváltozások minél kisebb mértékben való megoldása
Kevesebb fény
több buvóhely
....
Avatar
TRK
CRS C
 
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2010.08.19. 14:48

Re: Ivadékok

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.10.26. 17:02

Én a redeknél és a most születő zebráknál nem csináltam semmi extrát, talán kicsit gyakrabban cserélek vizet. Ha vannak halak, nem árt a búvóhely, ha nincsenek, akkor szerintem nem kell pluszba. A szűrésre kell figyelni, hogy ne szippantsa be őket. Ha motoros belső szűrő van, akkor harisnyát rá!
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Ivadékok

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.26. 20:10

TRK írta:Ha vannak kicsik az akváriumban, szoktatok különleges feltételeket biztosítani nekik?
Ivadéktáp
Kevesebb vízcsere, fokozatosabban visszatöltve
Hőmérséklet, vízparaméterváltozások minél kisebb mértékben való megoldása
Kevesebb fény
több buvóhely
....

Én kipróbáltam a Shirakura chi ebi-t és a EBIKUMA Bakusyokunomoto-t is, mind a kettő ivadéktáp. És jó, én ezekkel eetetek. Kapak még hetente egyszer Shirakura ásványi port, és ugyanúgy kapnak zöldséget is. Hetente egyszer minden garnélám Hikari shrimp cuisine-t vacsorázik, ami REZET tartalmaz! Érdekes módon bizonyos mennyiségű rézre a garnéláknak is szüksége van a "vérképzéshez", de ez ebben a tápban nagyon ki van centizve. Amúgy nagyon szeretik, talán minden táp közül a legjobban.
Vizet én amúgy is a lehető legritkábban cserélek, olyan 10 naponta, a kicsiknél a szokásos 25-30 % helyett csak max 20 %-ot. Lehetőleg azonos paraméterű vízzel.
A kicsik sokkal érzékenyebbek, 20-21 celsius alatt elpusztulnak. A fény sokkal kevésbé zavarja őket, mint a nagyokat. A búvóhelyet sem használják, inkább legelnek az üvegen, turkálnak az aljzatban, üdülnek a mohán.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Ivadékok

HozzászólásSzerző: TRK » 2010.10.29. 16:00

Mi okozza a fiatalkori elhullást?
Ha Jól rémlik az első vedlés a kritikus pont.
Mit lehet tenni ellene?
Eddig nem aggódtam ezen ennyire a többi garnélánál, de most vannak kis CRS-eim. Régebben 2 CRS "alom" is eltünt egy idő után. A mostaniak 12 naposak. Egyre jobban kezdik birtokba venni az akváriumot. Az elején csak a jávai mohában láttam őket bujkálni.
Avatar
TRK
CRS C
 
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2010.08.19. 14:48

Re: Ivadékok

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.10.29. 18:39

TRK írta:Mi okozza a fiatalkori elhullást?
Ha Jól rémlik az első vedlés a kritikus pont.
Mit lehet tenni ellene?
Eddig nem aggódtam ezen ennyire a többi garnélánál, de most vannak kis CRS-eim. Régebben 2 CRS "alom" is eltünt egy idő után. A mostaniak 12 naposak. Egyre jobban kezdik birtokba venni az akváriumot. Az elején csak a jávai mohában láttam őket bujkálni.


És íme, az egymillió dolláros kérdés :)

Pontosan mi okozza a kicsik elhullását... Passz... Nyilván az az oka, hogy a kicsik sokkal érzékenyebbek mind a vízminőségre, mind a változásokra és minden egyéb dologra. Hallottam olyat, hogy előfordulhat az is, hogy a kicsik egyszerűen "belefulladnak" a mulmba, mivel keveset mozognak, csak ülnek az akvárium alján és nem jutnak elegendő táplálékhoz, friss vízhez...

Az is teljesen nyilvánvaló, hogy a vedlés a legkritikusabb pont a garnélák életében. Ha összeadjuk ezt a két információt, akkor nagyon könnyen eljutunk arra a következtetésre, hogy az első vedlés az, ami a legnehezebb a garnélák számára, ezért szokott előfordulni, hogy a sok sok kis garnéla nemes egyszerűséggel 2-3 hét alatt eltűnik.

Mit lehet tenni ellene... Azt hiszem a legfontosabb a minél jobb vízminőség, minél alacsonyabb nitrát, foszfát... szint.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ivadékok

HozzászólásSzerző: TRK » 2010.10.29. 21:19

CRS-eknél kb mikor van az első vedlés?
Avatar
TRK
CRS C
 
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2010.08.19. 14:48

Re: Ivadékok

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.29. 21:20

TRK írta:CRS-eknél kb mikor van az első vedlés?

Szerintem 10-14. napon
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Ivadékok

HozzászólásSzerző: egedzs » 2010.10.31. 20:23

Én az első CRS szaporulatnál egy csipet EBIKUMA Bakusyokunomoto-t raktam minden nap a vízbe. Szerintem az összes kicsi megmaradt. A második szaporulatnál, már nem foglalkoztam velük ennyire. Csak egy darab maradt meg. Lehet, hogy más sem volt optimális, de ezek után biztos több figyelmet fordítok a kicsik táplálására.
Azóta beszereztem Mosura Bioplus-t is. Ez egy kicsit szimpatikusabb adagolás szempontjából, mert nehezebb a víznél és rögtön lesüllyed. A EBIKUMA Bakusyokunomoto olyan, mint a fűrészpor sokáig lebeg, ha csak rászórom a vízre. Be kell áztatni és úgy beönteni.
egedzs
CRS C
 
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2010.08.27. 13:25
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker.


Vissza: Egyéb

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron