Agresszió.

Minden más általános információ a garnélákról

Agresszió.

HozzászólásSzerző: egedzs » 2010.10.09. 00:07

Az utóbbi héten többször vettem észre a CRS-ek között, ha egymás közelébe ér két hím rögtön egymásnak támadnak. Eddig csak megkergették egymást, de ma azt láttam, hogy az egyik leszorítja a másikat és mint az ételt, próbálja tépni a képét, szemét. Szerencsére a másik ki tudott szabadulni és elúszott. De az agresszió azóta is folyamatos. Kb. 15 egyed lehet 20 literben. A nőstények többsége petés. Visszagondolva a különös viselkedésre, az utóbbi időben alig látom őket elől. Inkább bujkálnak. Etetéskor is csak egyesével jönnek elő.
Tapasztalt már valaki ilyet?
egedzs
CRS C
 
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2010.08.27. 13:25
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker.

Re: Agresszió.

HozzászólásSzerző: warrior71 » 2010.10.10. 17:38

Mint a kannibalizmusnál már írtam szabadidőm nagy részét az akváriumok előtt töltöm egyedül vagy a gyerekekkel. De ilyen viselkedést még nem láttam. Pedig láttam már érdekes dolgokat ;) . A legagresszívabb viselkedés etetésnél van. Ott általában a nagyobb elzavarja a kisebbet de semmi harc,kannibalizmus,agrasszió,pankráció és vér sem folyt sosem.
Avatar
warrior71
Hinomaru
 
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.08.15. 14:41
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: Agresszió.

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.10.29. 18:54

Az egyik RC hím ma megerőszakolta az indiai zebra nőstényt.... :lol:
A ivarérett nőstény RC-im most mind petések. Gondolom valakin muszáj volt kiélnie magát. Majd ha lesznek csíkos RC-im, betörök vele a piacra :D
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Agresszió.

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.29. 19:02

Hát erre befizetek. Ha stabilizálódott a piros zebra állomány, vennék párat :D

Amúgy van itt minden, nemi erőszak, fajtalankodás, kannibalizmus, pedofília (?), lehet hogy az akváriumvan tartott garnélák kezdenek szocializálódni, és emberi tulajdonságokat vesznek fel?
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Agresszió.

HozzászólásSzerző: Arsa » 2010.11.05. 16:44

Vagy mi próbálunk bizonyos viselkedések hátterébe emberi tulajdonságokat belemagyarázni.
Vagyis, jobban meggondolva, nem is vagyunk ilyenek!

Apropó, ma láttam, h az egyik felnőtt RC-m kedvesen odaengedett egy gyerkőcöt a saját ételéhez, látszott rajta, hogy szereti a kicsit...
;)
Arsa
CRS C
 
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.10.26. 20:07


Vissza: Egyéb

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron