Összeívás

Minden más általános információ a garnélákról

Összeívás

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.09.08. 11:20

Valószínüleg sikerül beszereznem néhány C. babaultit, zöld garnélát. A problémám az, hogy egy-két hétig kénytelen leszek őket az indiai zebrákkal (C. babaulti stripes) együtt tartani, amíg be nem indul az új aksi. Szentgyo blogján olvastam, hogy a zebrák más fajokkal nem ívnak össze, de mi van ezekkel? Tapasztalt-e már valaki ilyet, és ha igen, mi lett a vége?
Mindenestre ha összeívnának, akkor a genetikai megfigyeléseimet kiterjesztem rájuk :D

A másik kérdés, ami ehhez lazán kapcsolódik: A garnélák ugye külső megtermékenyítésűek? Arra gondolok, hogy a peték akkor termékenyülnek meg, ha már a nőstények hasán vannak, ugye? Ez a peték megjelenése után mennyi idővel szokott ez bekövetkezni? Ezt csak azért kérdezem, mert mára bepetésedett az egyik zebra lány, és vasárnap, remélem jönnek a zöldikék.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Összeívás

HozzászólásSzerző: xman » 2010.09.08. 12:07

Tudomásom szerint!

A megtermékenyítés ugy működik, hogy van a hátukon a fejük mögött egy pete folt!
Azok még a megtermékenyítetlen peték!
Az azt követő vedlés után szokott következni a megtermékenyítés,és ezzel le szállnak a peték a nőstény hasába.
Ettől számított kb Négy hét mulva várhatóak a kicsik!

Én igy tudom,és tapasztalom.

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Összeívás

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.09.08. 12:11

én úgy tudom, ha lent vannak, akkor meg vannak termékenyitve
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Összeívás

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.09.08. 13:43

Dzsolo írta:én úgy tudom, ha lent vannak, akkor meg vannak termékenyitve



Akkor jó, legalább az egyik zebra biztonságban van. Mire újra "fogamzóképes" :D lesz addigra a babaulti greeneknek már nyoma sem lesz...
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Összeívás

HozzászólásSzerző: csiguc » 2010.09.08. 15:01

A zebra és a green is babaulti, tehát egy csoport, így minden megtörténhet :)
Avatar
csiguc
Red cherry
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2010.08.15. 12:16

Re: Összeívás

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.09.08. 20:04

Szerintem vegyél egy ikráztatóhálót, vagy szülőszobát, párszáz forint, és abban iól elvannak pár hétig a Babaultik. Teszel bele egy nagy adag mohát, és kész.
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Összeívás

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.09.08. 20:27

spuc írta:Valószínüleg sikerül beszereznem néhány C. babaultit, zöld garnélát. A problémám az, hogy egy-két hétig kénytelen leszek őket az indiai zebrákkal (C. babaulti stripes) együtt tartani, amíg be nem indul az új aksi. Szentgyo blogján olvastam, hogy a zebrák más fajokkal nem ívnak össze, de mi van ezekkel? Tapasztalt-e már valaki ilyet, és ha igen, mi lett a vége?
Mindenestre ha összeívnának, akkor a genetikai megfigyeléseimet kiterjesztem rájuk :D


A babaulti zöld és a babaulti stripes összeívásában nem vagyok biztos, és eléggé ellentmondásos információkat lehet találni erről a témáról... esetleg kipróbálhatod, hogy mi a valóság és akkor lenne róla hiteles információnk ;)

spuc írta:A másik kérdés, ami ehhez lazán kapcsolódik: A garnélák ugye külső megtermékenyítésűek? Arra gondolok, hogy a peték akkor termékenyülnek meg, ha már a nőstények hasán vannak, ugye? Ez a peték megjelenése után mennyi idővel szokott ez bekövetkezni? Ezt csak azért kérdezem, mert mára bepetésedett az egyik zebra lány, és vasárnap, remélem jönnek a zöldikék.


Igen, én úgy tudom, hogy külső megtermékenyítésűek (bár konkrétan "felhőt" még nem láttam).
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Összeívás

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.09.09. 10:07

Frettner írta:Szerintem vegyél egy ikráztatóhálót, vagy szülőszobát, párszáz forint, és abban iól elvannak pár hétig a Babaultik. Teszel bele egy nagy adag mohát, és kész.
Dezső



Köszi, ez jó ötlet, ez lesz!
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Összeívás

HozzászólásSzerző: taksoft » 2010.12.03. 14:56

A tigris és a babaultik összeívásának mennyi az esélye? Mindkettõ Caridina ugyan, és ezért pár fórumon nem javasolják, de néhány helyen olvasható gyakorlati tapasztalatok alapján nincs gond a tigris és a babaulti green együtt tartásából. Persze ez még felhozza a víz kérdését is, mert az igényekben vannak különbségek, de a 10-14nK pH7-7,5 körül elméletileg jó lehet mindkettõnek?
Teoretikus a kérdésem.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Összeívás

HozzászólásSzerző: ata7 » 2010.12.03. 21:37

taksoft írta:A tigris és a babaultik összeívásának mennyi az esélye? Mindkettõ Caridina ugyan, és ezért pár fórumon nem javasolják, de néhány helyen olvasható gyakorlati tapasztalatok alapján nincs gond a tigris és a babaulti green együtt tartásából. Persze ez még felhozza a víz kérdését is, mert az igényekben vannak különbségek, de a 10-14nK pH7-7,5 körül elméletileg jó lehet mindkettõnek?
Teoretikus a kérdésem.


Mivel Én is most kezdtem a tigrisek tartását,így eléggé utána jártam a vízigényüknek.Szóval ami nekik kell és ideális
Ph : 6,5
Gh :5
Kh :3
Nitrát : 10 mg alatt :!:
Ezek viszont nem a babaultik ideális körűlményei,nekik jóval keményebb víz kell.
Az összeívással kapcsolatban Pisti biztosan segíteni fog neked.
ata7
CRS S
 
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.08.15. 20:37

Következő

Vissza: Egyéb

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron