Összeívás

Minden más általános információ a garnélákról

Re: Összeívás

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.12.05. 11:34

taksoft írta:A tigris és a babaultik összeívásának mennyi az esélye? Mindkettõ Caridina ugyan, és ezért pár fórumon nem javasolják, de néhány helyen olvasható gyakorlati tapasztalatok alapján nincs gond a tigris és a babaulti green együtt tartásából. Persze ez még felhozza a víz kérdését is, mert az igényekben vannak különbségek, de a 10-14nK pH7-7,5 körül elméletileg jó lehet mindkettõnek?
Teoretikus a kérdésem.


Ha az összeívás szempontjából nézzük, akkor a tigris és a babaulti tartható együtt, nem fognak keresztezni egymással. Azonban eléggé eltérő a vízigényük, így emiatt nem biztos, hogy érdemes őket egy akváriumban tartani.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Összeívás

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.01.02. 20:05

http://www.planetinverts.com/Will%20The ... breed.html
Az ezen az oldalon lévő táblázatról mi a véleményetek ? Helyesek a táblázatban jelölt együtt-tartási adatok ? Az összeívás szempontjából! Tartási körülmények szempontjából is érdekelne, de itt most az összeívás szempontjából kérdezem.
feca101
CRS S
 
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010.08.25. 00:52
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Összeívás

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.01.02. 20:16

Hát nem tudom pontosan mire vonatkozik a "Lehetnek-e együtt ugyanabban az akváriumban" mondta. Ha az összeívásra utal, akkor pl nem értem, hogy a Bee miért nem lehet együtt a Malaya garnélával. Ha pedig a vízparaméterekre és egyebekre vonatkozik, akkor pedig pl a red cherry és black tiger párosítást nem értem.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Összeívás

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.01.03. 20:58

Igen, az oldalt olvasgatva, nekem is az volt az érzésem, hogy nem feltétlenül megbízható a táblázat. Láttatok esetleg valahol ezzel a témával foglalkozó írást, olyat ami nem csak nagy vonalakban foglalkozik ezzel a kérdéssel? Nincs kifejezett társítási szándékom, (ha lesz, természetesen kérdezek előtte a konkrét fajokat említve) csak általánosan érdekel a téma.
feca101
CRS S
 
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010.08.25. 00:52
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Előző

Vissza: Egyéb

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron