Garnéla beszoktatás - praktikus automata

Minden más általános információ a garnélákról

Garnéla beszoktatás - praktikus automata

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2010.09.07. 16:11

Nem biztos, hogy a megfelelő helyre írok, de nem találtam jobb helyet neki. Ha gondoljátok dobjátok be egy másik topikba. ;)

Neten szörfölgetve japán tenyésztőnél láttam az alábbi roppant egyszerű elmés dolgot. Adott a probléma, hogy a beszoktatás viszonylag hosszú folyamat.
Nem biztos, hogy 5-6-8 órán keresztül ott tudunk lenni a kis tálca mellett. Nem baj, ezzel a kis elmés dologgal megoldhatónak tűnik ez a probléma is.

Van két vödör. Az egyikben az új garnik a szállító vízzel a másikban a kimert akvárum víz.
A kis vödröt az akvárium vízzel felakasztjuk vagy magasabbra helyezzük a garnis edénynél. Kap egy kis csövet egy csappal és be lehet állítani finoman az átfolyás mértékét.
Így egész hosszúra nyúlt beszoktatás is megoldható folyamatos adagolással.

Kép

Kép
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Garnéla beszoktatás - praktikus automata

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.09.07. 16:13

Köszi Viktor, okos és egyszerű kis szerkezet, de én szeretek felettük ülni a szoktatás alatt :)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Garnéla beszoktatás - praktikus automata

HozzászólásSzerző: dzsega » 2010.12.07. 17:34

Ennél egy kicsivel egyszerűbben oldottam meg a dolgot. Adott egy 1,5l-es nestea flakon. Levágtam a tetejét és kb 1/3-ig engedtem a régi akvárium vizével, egy gombostűvel csináltam rá egy pici lyukat (nem döftem át rajta teljesen csak annyira, hogy átérjen a tű vége) a tetejére. Ezt beleraktam az akváriumba és egy kis küzdés után siketült a víz alá taszítanom, hogy a tetejére ráhúzhassam az akvárium üvegét. Így nem ment sehova sem a flakon és kb 5 óra alatt tele is lett.
Majd még finomítok a dolgon de elsőre nem volt rossz.
dzsega
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2010.08.19. 12:08
Tartózkodási hely: Pécs


Vissza: Egyéb

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron