Garnélák postázása

Minden más általános információ a garnélákról

Garnélák postázása

HozzászólásSzerző: manusz501 » 2013.06.11. 21:05

Valaki próbált garnélát postázni?
mert én most vennék garnélát a vaterán Yellow Fire garnélákat és saját felelőségre postázzák de a garnélák pesten vannak én meg Sárváron lakom és lenne Sárváron csak 1100ft/db
manusz501
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.10. 21:38

Re: Garnélák postázása

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.06.11. 21:32

manusz501 írta:Valaki próbált garnélát postázni?
mert én most vennék garnélát a vaterán Yellow Fire garnélákat és saját felelőségre postázzák de a garnélák pesten vannak én meg Sárváron lakom és lenne Sárváron csak 1100ft/db


Élő állatot nem lehet/nem szabad postázni! Ezt azért érdemes szem előtt tartani!!!
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Garnélák postázása

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.06.12. 09:54

Szia Szentgyo.

Neked ha jól tudom elég sok garnélád külföldről származik.
Ezek a garnélák milyen úton jutottak el az akváriumaidba?
Én eddig csak kétszer rendeltem külföldről garnélákat, de mindkét alkalommal póstai úton érkeztek hozzám a garnélák és egyébként minden rendben volt, ha jól emlékszem 1 garnéla döglött csak meg az út során, és nem egy napig utaztak..
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Garnélák postázása

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.06.12. 13:15

Igen, szinte az összes tenyészállatom külföldről származik. Nagyon sokat járok külföldre, mind a munkám mind pedig saját magam szórakoztatása végett, így ezeket az utakat szoktam összekötni garnélabeszerzéssel is.

Ha megnézed akár a magyar posta, akár bármelyik csomagküldő szabályzatát, mindenhol le van írva, hogy élő állat szállítása nem megengedett.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Garnélák postázása

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.06.12. 13:27

Igen, ezt tudom, ez azért van, mert nem akarják vállalni a felelősséget, egyszerűbb azt mondaniuk, hogy nem vállalják, viszont saját felelősségre ettől még mindenki meg tudja oldani... Több helyen is láttam, hogy póstán küldik az állatokat, halakat, garnélákat.
Az gondolom sok embernek nehezen megoldható, hogy elutazzon a garnélákhoz. Nekik van a póstán kívul valami más megoldás? (persze megoldás az is, ha valaki olyan cégtől, embertől rendel, aki póstán küldi)
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Garnélák postázása

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.06.12. 14:19

Értem amit mondasz, de ennek ellnére szerintem mindenképp kockázatos postán rendelni/feladni. Egyrészt sok múlik a csomagoláson, persze mostmár vannak breathing bag és hasonló ügyes találmányok, azonban ezt mindenképp szem előtt kell tartani, hogy nem engedélyezett élő állatot postázni. Tehát ha akárhol ellenőrzés van, akkor felelősségrevonás lehet a következménye!
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Garnélák postázása

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.06.12. 15:05

Milyen felelősségrevonásra gondolsz?

Ha fel szeretném adni a póstán a garnélákat élő állatként, akkor nem tudom.
Ha rendelek garnélákat és póstán érkeznek hozzám és kiderül, hogy mi van benne, abból mi gond származhat?
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Garnélák postázása

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.06.12. 16:46

Egyszerunick írta:Milyen felelősségrevonásra gondolsz?

Ha fel szeretném adni a póstán a garnélákat élő állatként, akkor nem tudom.
Ha rendelek garnélákat és póstán érkeznek hozzám és kiderül, hogy mi van benne, abból mi gond származhat?


Ha te adod fel és kiderül, akkor szabálysértés vagy ilyesmi simán beleférhet -> a csomagot lefoglalják, megbüntetnek, stb

Ha fogadod a csomagot, akkor max lefoglalják csak, bünti nem hiszem hogy lenne ebben az esetben
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Egyéb

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron