Halott, lilás (?) Sakura

Minden ami az egészséggel, betegséggel kapcsolatos

Re: Halott, lilás (?) Sakura

HozzászólásSzerző: pstefan » 2012.06.08. 20:41

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat! A linket is átolvastam, de ezeket az infokat már máshol is olvastam.
Viszont megnyugtató, hogy szerinte is a Seachem Prime garnéla biztos vegyszer. Remélem csak a véletlen van a háttérben.
Egyébként az akváriumban ami van az vagy régi akváriumból került át, vagy a GreenAquaból van (és majdnem mind steril növény volt), így ez a faktor kiesik.
Viszont érdekes kérdés a meleg víz használata. Pár hete pont ezen a témán pörögtem, és Nigro-val is arra jutottunk, hogy ez minket annyira nem érint. Amerikaiak szoktak ilyeneken parázni, de utána hamburgert esznek... :D (Igaz valamelyik magyar vízszolgáltató nem ajánlja fogyasztásra a meleg vizet (már nem tudom melyik, de a weboldalukon kint volt)... Bár én Pesttől 30 km-re lakom, egy körülbelül 7 éves házban, ahol a meleg víz átfolyós kazánban melegszik, és pár métert jön a falban.) Ti használtok meleg vizet?
pstefan
Red cherry
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.06.07. 15:34

Re: Halott, lilás (?) Sakura

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.06.08. 20:59

Persze. Minden nap. Zuhanyozás, mosogatás, ilyenek.... :lol:
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Halott, lilás (?) Sakura

HozzászólásSzerző: LGA » 2012.06.08. 21:30

Arra figyelj, hogy rendesen forrjon a víz. 80C-vel csak teát lehet csinálni, a garnéla ne fô át igazán. :twisted: Szóval, dobj be melléjük egy hômérôt...
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Halott, lilás (?) Sakura

HozzászólásSzerző: pstefan » 2012.06.08. 23:06

Neeem, sajnos addig nem tudom melegíteni a vizet, mert nagyon megpuhul a JBL Aqua In-Out csöve... :lol:
pstefan
Red cherry
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.06.07. 15:34

Re: Halott, lilás (?) Sakura

HozzászólásSzerző: pstefan » 2012.06.23. 23:18

Sziasztok,

a téma lezárásaként megírnám az aktuális helyzetet, mert úgy tűnik megoldódott a helyzet. :mrgreen: :D
Szóval a két lilás, kékes elhalás utáni második és harmadik napon 1-1 Sakura meghalt, de "hagyományosnak" tűnő módon. :? A mért paraméterek ugyanazok voltak, mint korábban. GA-ban Viktorral és Nigroval átbeszéltük a dolgot, majd megmértük a víz paramétereit, és ugyan az jött ki, mint amit itthon mértem. Néztünk egy TDS-t, ami az akváriumban és a csapvízben is 240 volt. Igazi okot nem találtunk ki.
Az eredetileg 10 fős csapatból 6 maradt, ehhez vettem még 15-öt. Ezzel gyakorlatilag úgy néz ki, hogy megoldódott a probléma. Igazából az első 10 sakura nagyon be volt lassulva, mintha egész nap csak aludtak volna, alig mozogtak. Viszont a megnövelt csapat hatására teljesen feléledtek, jönnek mennek, esznek, motoszkálnak. :D :mrgreen: Ez már így van egy ideje, és nem látom, hogy bármi bajuk lenne, elhullás sincs. :lol: Igazából arra tudok gondolni -, és Viktorékkal sem volt jobb ötletünk -, hogy egy 100 L-es akváriumban 10 főnyi sakura nem tud csapatot képezni, és depressziósok voltak.
Ami még változott az akváriumban az:
- Zárt tetőt nyitott világításra cseréltem, így nem fűt (annyira) a világítás,
- Vízcseréknél nem közvetlenül az akváriumba megy a víz, hanem 1-2 órával előtte egy 30 L-es hordóba, ahol beállítom, hogy olyan meleg legyen a víz, mint az akváriumban, összekeverem Seachem Prime-al, majd a külső szűrő beszívó ágával innen szivattyúzom az akváriumba a vizet (lassan, csöpögtetve). De amíg kevesen voltak a sakurák, addig ezzel a vízcserés módszerrel is rosszul festettek a sakurák, depressziósok voltak.

Köszönöm mindenkinek, aki segített a problémámmal.
pstefan
Red cherry
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.06.07. 15:34

Re: Halott, lilás (?) Sakura

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.07.09. 22:01

Nekem az a kérdés jutott az eszembe, hogy miért is cserélsz hetente 50liter vizet egy 100L-es akváriumban, ahol főleg csak garnélák vannak és egy kisebb csapat(100L-hez képest) Boraras brigittae?

Mivel az elpusztult Sakurák nagyobb és idősebb példányok voltak, szerintem nagyon valószínű, hogy sok lehetett nekik ilyen mértékű vízcsere.

Ha csak mondjuk 20%-ot cserélnél, szerintem az is elég volna 100L-ben és talán annyit könnyebben tudnál szellőztetni és kevesebb vegyszer kerülne az akváriumba.

Üdv :) Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Halott, lilás (?) Sakura

HozzászólásSzerző: pstefan » 2012.07.15. 01:17

Szia,

tulajdonképpen csak az elején cseréltem párszor 50%-ot, a legutolsó bejegyzésemben írtam, hogy csökkent a vízcsere mennyisége, és módszere. Már csak 30%-ot cserélek, kevesebb Prime-al, pár órát pihentetve, szellőztetve, az új vizet lassan becsöpögtetve. Azóta jóval megnőtt a csapat (garnélák, halak, csigák frontján is), most úgy fest, hogy minden fajból annyi van, hogy tudnak csoportosulni, és úgy néz ki, hogy jól érzik magukat. :) Tudom, hogy a garnéláknál sokan csak kevés vizet cserélnek, viszont az a jó nekik, ha tiszta vízben vannak. Valamint etetem a halakat és a garnélákat is, nem csak azt matatják, amit találnak, ;) és minimális adagokban adagolok növénytápot, easy carbot, így inkább 30-40% közt cserélek vizet, mert nem akarom, hogy bármi is felhalmozódjon a vízben.
Az elmúlt időszakban csak egy petés sakurám halt meg. Akkor volt egy két eszméletlen meleg nap, lehet, hogy az volt az oka, másra nem tudok gondolni (hagyományos halálnak tűnt, semmi elszíneződés, vagy hasonló). Azt olvastam, hogy a petés nőstények érzékenyebbek. (Petéken sem láttam semmi extrát, mind sárgás-zöld volt - ha jól tudom ez normális színárnyalat.) Egyébként a nagy meleg beálltával nyitott tető mellett ventillátorral is hűtöttem a vizet és nem ment fel nagyon a hőmérséklet.
A Sakurák még nem akarnak szaporodni, a fenti sikertelen próbálkozáson kívül egy petéset sem láttam, viszont 4-5 petés amanom volt, és legalább 6-7 petés pinokkióm is. :D Gondolom, majd a sakurák is beindulnak... :mrgreen:

Üdv,
Ps.


Galagonya írta:Nekem az a kérdés jutott az eszembe, hogy miért is cserélsz hetente 50liter vizet egy 100L-es akváriumban, ahol főleg csak garnélák vannak és egy kisebb csapat(100L-hez képest) Boraras brigittae?

Mivel az elpusztult Sakurák nagyobb és idősebb példányok voltak, szerintem nagyon valószínű, hogy sok lehetett nekik ilyen mértékű vízcsere.

Ha csak mondjuk 20%-ot cserélnél, szerintem az is elég volna 100L-ben és talán annyit könnyebben tudnál szellőztetni és kevesebb vegyszer kerülne az akváriumba.

Üdv :) Gábor
pstefan
Red cherry
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.06.07. 15:34

Előző

Vissza: Egészség, betegség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég