Keverés-Kavarás-Adagolás-Beoldás

Minden ami az egészséggel, betegséggel kapcsolatos

Keverés-Kavarás-Adagolás-Beoldás

HozzászólásSzerző: frenktheboss » 2012.05.01. 16:53

Szia!

Lenne egy pár kérdésem kipróbálásra kaptam 20ml MOSURA Mineral Plust(fecskendőbe fel lett szívva,azt mondták hogy deszt.vízben kell feloldani mert nagyon tömény)az lenne a kérdésem:Mennyi deszt.vízben oldjam Én ezt fel és milyen időközönként és mennyit adagoljak belőle??
Másik: Kaptam még egy kis Mosura BT-9 -et erre azt mondták vízcsere után(megkaptam a kiskanalat hozzá) egy kanálhegynyit tegyek (54l akksi 15 Red ,15 SupTigris)
ez meg felel e? Ezt már egyszer kipróbáltam csak az a gondom vele hogy beleszórtam az akváriumba és csak úszott a víz tetején, hogyan oldjam én ezt az anyagot megfelelően??Sajnos nem találok pontos leírást sehol:(
Rosszat meg nem akarok csinálni mert kicsi az akva hamar felborul az egyensúly.
Válaszodat elöre is köszönöm!
Avatar
frenktheboss
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.03.06. 12:07
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Keverés-Kavarás-Adagolás-Beoldás

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.05.01. 19:31

A Mosura mineral plust fel kell higítani, a flakonban 20 ml van, ezt kell 180 ml-re feltölteni ozmó vízzel.
Utána lehet adagolni, énkétnaponta olyan 2-3 cseppet adok 10 literhez. Közben nézem a TDS-t, nehogy elszálljon.
A Mosura BT-9 ről nincs tapasztalatom.
De én kipróbálnám először 2 liter vízben, hogyan módositja a vizparamétereket. TDS, pH, kH, gH,.....
És akkor tudnám adagolni....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Keverés-Kavarás-Adagolás-Beoldás

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2012.05.01. 19:36

Baktérium BT-9-et adagolhatod közvetlen a vízbe. Lehet nem keveredik el egyből, de ha elázik elmerülnek a szemek.
Ne aggódj, ez hosszútávon fejti ki hatását, nem cél, hogy azonnal elmerüljön. Ha zavar keverd fel egy kis edénybe és öntsd bele az akiba.

54 Literre mehet egy csapott kis kanál.

Mosura Mineral Plus-ból kétféle van. Figyelj, hogy nehogy az ULTRA legyen, mert az dupla tömény koncentrátum. Ott kevesebbet kell adagolni.
Bármelyiket is használod a mineralból, figyelj rá, hogy ne egyszerre add be az adagot. 2-3 nap alatt érdemes mérések mellett, mert rendesen eltolja a vízparamétereket. Nehogy pusztulás legyen a nagy dózisból.

Ha a TDS eleve 120-150 körül van, akkor NE adagolj belőle!
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Egészség, betegség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég