Valami nincs rendben?!

Minden ami az egészséggel, betegséggel kapcsolatos

Valami nincs rendben?!

HozzászólásSzerző: frenktheboss » 2012.03.06. 19:16

Sziasztok!

Eddig csak olvasgattam a fórumot de most sajnos írnom kell. :(
Mostanában nagyon megváltoztak a garnik (Red Cherry) nem mozognak,nem aktívak,nem szedegetnek mint kb egy héttel ezelött.
Mitha lenne egy fekete folt a fej mögött(nem a petére gondolok)! Lehet csak én látok már rémeket??
Ma sajnos találtam egy elhullott példányt!
Rendesen vedlettek nem tapasztaltam semmi gondot eddig......
Egy kb 12db os csapatom van 54l aki, 26C víz ,heti 30% vízcsere Sera eledel (igaz eddig petésedés se nem volt pedig nagyon vártam).
Mit keressek rajtuk mi lehet a hiba??? Mit tegyek?? Van képem hová rakhatom fel hogy meg nézzétek?
Kérlek segítsetek mert nem akarom elveszteni a csapatot!
Avatar
frenktheboss
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.03.06. 12:07
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Valami nincs rendben?!

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.03.06. 22:44

Szia,

Nagyon nehéz erre így bármit is mondani, mérj nitrát szintet, lehet, hogy az lesz a baj, de az is lehet, hogy valamiféle fertőzés... Próbálj egy nagyobb, kb 50% os vízcserét csinálni, a következő pár nap ne etess és figyeld, hgy történik-e változás.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Valami nincs rendben?!

HozzászólásSzerző: frenktheboss » 2012.03.07. 11:57

Szia!

Rendben vízcsere megoldva,nem etetek és figyelek!
Majd írok hogy történt-e változás vagy sem!
Köszönöm a választ!
Avatar
frenktheboss
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.03.06. 12:07
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Valami nincs rendben?!

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.03.10. 07:08

frenktheboss írta:Sziasztok!

Eddig csak olvasgattam a fórumot de most sajnos írnom kell. :(
Mostanában nagyon megváltoztak a garnik (Red Cherry) nem mozognak,nem aktívak,nem szedegetnek mint kb egy héttel ezelött.
Mitha lenne egy fekete folt a fej mögött(nem a petére gondolok)! Lehet csak én látok már rémeket??
Ma sajnos találtam egy elhullott példányt!
Rendesen vedlettek nem tapasztaltam semmi gondot eddig......
Egy kb 12db os csapatom van 54l aki, 26C víz ,heti 30% vízcsere Sera eledel (igaz eddig petésedés se nem volt pedig nagyon vártam).
Mit keressek rajtuk mi lehet a hiba??? Mit tegyek?? Van képem hová rakhatom fel hogy meg nézzétek?
Kérlek segítsetek mert nem akarom elveszteni a csapatot!

A 26- fok teljesen felesleges, ennél alacsonyabb hőmérsékleten (20-22 fok) is jól érzik magukat, és itt sokkal könnyebben tudjuk kontrolálni az eseményeket.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Valami nincs rendben?!

HozzászólásSzerző: frenktheboss » 2012.05.01. 17:01

Bocsánat hogy most írok!
Minden rendben van lejjebb vittem(fokozatosan) a víz hőmérsékletet!
Köszönöm a válaszokat!
Avatar
frenktheboss
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.03.06. 12:07
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Valami nincs rendben?!

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.12.21. 19:36

Nem teljesen tudom, hogy hova kéne írnom, de talán ez a megfelelő hely.
Szóval van egy kisebb problémám, ami remélem tényleg kicsi. 5 napig nem voltam itthon üzleti út miatt, így ezen a héten a feleségem etette a halakat, garnélákat, és Ő is tápozott. Vízcsere elutazás előtti napon volt.
Ma hazaérve 2 elhullott, nőstény sakurát láttam meg, hát pánikszerűen csináltam egy 50%-os vízcserét. A tetemeken semmiféle elváltozás nincs, azt leszámítva, hogy a színük jóval világosabb, mint a többieknek. Mindkettő teljesen kifejlett példány, szerintem az első lakók közül valóak, tehát "öregek" is lehettek. A többieken semmi elváltozást nem látok, élénkek, egészségesnek tűnnek.
Felszerelés hiányában vízparamétereket nem tudok mérni, de nem tartom valószínűnek, hogy a vízzel lenne gond.

Valami ötlet, esetleg teendő?
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Valami nincs rendben?!

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.12.21. 20:46

Beni írta:Nem teljesen tudom, hogy hova kéne írnom, de talán ez a megfelelő hely.
Szóval van egy kisebb problémám, ami remélem tényleg kicsi. 5 napig nem voltam itthon üzleti út miatt, így ezen a héten a feleségem etette a halakat, garnélákat, és Ő is tápozott. Vízcsere elutazás előtti napon volt.
Ma hazaérve 2 elhullott, nőstény sakurát láttam meg, hát pánikszerűen csináltam egy 50%-os vízcserét. A tetemeken semmiféle elváltozás nincs, azt leszámítva, hogy a színük jóval világosabb, mint a többieknek. Mindkettő teljesen kifejlett példány, szerintem az első lakók közül valóak, tehát "öregek" is lehettek. A többieken semmi elváltozást nem látok, élénkek, egészségesnek tűnnek.
Felszerelés hiányában vízparamétereket nem tudok mérni, de nem tartom valószínűnek, hogy a vízzel lenne gond.

Valami ötlet, esetleg teendő?

Szerintem várj néhány napot, mert lehet, hogy tényleg csak öregek voltak, de azért nem ártana beszerezni néhány tesztet.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Valami nincs rendben?!

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.12.28. 16:17

Az elmúlt egy hétben nem volt újabb elhullás, mindenki egészségesnek tűnik. Közben született egy újabb generáció (van vagy 15 újszülött), és van legalább 2 petés nőstény is, úgyhogy azt hiszem tényleg csak öregségi elhullás lehetett.
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Valami nincs rendben?!

HozzászólásSzerző: safaro » 2013.02.26. 11:13

Sziasztok!

Nem vagyok benne biztos, hogy baj, de még nem láttam ilyet:
Kép
A rilik akváriumában rengetegen(~150 kicsi) vannak, és tegnap óta azt csinálják, hogy az egyik élnél "sorban állnak".
Igazából nem állnak, mindenki törekszik felfelé a sorban, elég gyorsan mozognak. Nem tudom eldönteni, hogy most ez természetes, vagy sem. Tipp?
Akvarisztikai témájú blogom: http://safaroblog.wordpress.com/
Avatar
safaro
CRS C
 
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2012.01.21. 19:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Valami nincs rendben?!

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.02.26. 12:16

Ez általában annak a jele, hogy valami nincs rendben a vízben a garniknak - kevés az oxigén, nem elég "tiszta" a víz, stb... Semmiképp sem jó jel, mindenképp próbálj megmérni minden paramétert, hogy megtudd, hogy mi az, ami nem tetszik nekik.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Következő

Vissza: Egészség, betegség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég