változó színezet

Minden ami az egészséggel, betegséggel kapcsolatos

változó színezet

HozzászólásSzerző: aquadiloj » 2012.01.27. 14:13

Újabban észre vettem, hogy a CRS-eim fehér része egyik napról a másikra elhalványodik majd hogy nem teljesen áttetszővé válik. Egy-két nap múlva viszont mintha semmi se történt volna újra szép fehér.
Vajon ezt mi okozhatja? betegség, egyoldalú táplálék vagy valami más esetleg??
minden egyes akvárium maga az üvegbe zárt csoda
Avatar
aquadiloj
CRS C
 
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2011.11.16. 13:34
Tartózkodási hely: főldes

Re: változó színezet

HozzászólásSzerző: Vallard » 2012.07.30. 21:03

Sziasztok!

Talán ide való az én kérdésem is. RC garnéláim kezdik elveszíteni a színüket. Az egyik nap még szép, összefüggően piros garnéláim néhány nap múlva halványak és nem teljesen összefüggően pirosak. Az átlátszó alapon piros foltokban színesek. Mondjuk szinte mindegyik "eltűnik" 1-2 napra. És amikor ismét megjelennek, akkor tapasztalom a fenti jelenséget. Esetleg amikor "eltűnnek", akkor vedlenek és ez a vedlés utáni jelenség? De levedlett páncélt sehol sem látok. Esetleg nem elégséges a táplálkozás vagy a vízminőség lehet a hibás. Na ez aztán jóra sikeredett. A lényeg, hogy ez egy természetes átmeneti folyamat, vagy tartási hiba?

Vallard
Vallard
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.07.19. 14:42

Re: változó színezet

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.07.31. 17:38

Heló.
Az biztos, hogy ha elbújnak, akkor vedlenek. Vedlés után én nem vettem észre, hogy mindenképpen kifakulnak az én garnéláim, bár lehet, hogy egyszer kétszer megesik. Véletlenül nem mostanában kerültek új helyükre a garnéláid? Az elején, ahogy észrevettem, egy kicsit fakóbbak amíg megszokják az új helyüket. Hallottam, hogy a szín erőssége, intenzitása függ a víz hőmérsékletétől (nálam általában állandó a hőm., így annyira nem tapasztaltam). Lehet, hogy valamiért ingadozott a hőmérséklet az akváriumban?

Egyelőre ennyi jutott eszembe..
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: változó színezet

HozzászólásSzerző: Vallard » 2012.07.31. 20:21

Sziasztok!

Kb. 1 hónapja vannak garnéláim. A víz hőmérséklete ebben a külső hőmérsékletben olyan 27-28 fok, de a nagy kánikulában 30 fok fölé is ment. Ekkor még nem tapasztaltam a színezetükben a változást. Naponta nézem, de napi szinten nincs nagyobb ingadozás 1-2 foknál. De ezt nem is tudom befolyásolni.
Egy 90 literes medencében vannak, hetente 10-12 liter vizet cserélek. Milyen vízparaméterek lehetnek hatással a színezetre? Anyagi okokból, csak a főbb paraméterek mérését végezném.
Egyébként már volt születés is, és hamarosan várható több nősténynél újabb születés is, már van amelyiknél megjelentek a szemek :)
Esetleg a növénytápozás vagy az EasyCarbo lehet a ludas. Az az érdekes, hogy vegyesen vannak "teljesen" színes és "halvány, foltos" garnéláim. Ezért nem tudom eldönteni, hogy élettani jelenséggel, vagy tartási hibával van-e dolgom.

Vallard
Vallard
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.07.19. 14:42

Re: változó színezet

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.07.31. 20:48

Én biztosan a növénytápokra tippelnék. Szerintem hagyd el őket egy kicsit, nézd meg, hogy hogyan bírják a növények. Ha esetleg nem tudják nélkülözni, akkor is érdemesebb olyan növényeket rakni inkább, amik bírják tápozás nélkül.

A garnélák közt pedig vannak fittebbek, gyengébbek, az egyik jobban tolerálja a nem éppen ideális körülményeket mint a másik, ezért lehetnek vegyesen színesek és fakóbbak.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: változó színezet

HozzászólásSzerző: LGA » 2012.08.01. 07:24

Kizárt, hogy több százszoros túladagolás alatt a növénytáp károsítsa az RCket. A sok mozgás (zavarás), vízparaméterek változása (90-enél 10l cseréje nem az) okozhatja. Ha viszonylag újak a garnélák, akkor valszeg az elôzô vizükhöz képest nagy a különbség - ha jók és állandók a körülmények, visszajön a színük. Kicsiknek hamarabb, nagyiknak lassabban.
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: változó színezet

HozzászólásSzerző: Vallard » 2012.08.01. 08:29

Sziasztok!

Szeretném remélni, hogy valamilyen élettani folyamatnak az eredménye ez a jelenség. Ahogy fentebb írtam, a számomra igazán megmagyarázhatatlan ebben, hogy egyszerre van jelen a populációban a "szép színes", petével teli garnélák és a magamban csak "pigmenthiányosnak" nevezettek. Közben nőnek, és színesednek a nálam született RC-k.
Most várok és meglátom, hogy mi lesz az eredmény. Majd beszámolok a fejleményekről, hátha más is találkozik ezzel a jelenséggel.

Vallard
Vallard
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.07.19. 14:42

Re: változó színezet

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.08.01. 10:00

Vallard írta:Sziasztok!

Kb. 1 hónapja vannak garnéláim. A víz hőmérséklete ebben a külső hőmérsékletben olyan 27-28 fok, de a nagy kánikulában 30 fok fölé is ment. Ekkor még nem tapasztaltam a színezetükben a változást. Naponta nézem, de napi szinten nincs nagyobb ingadozás 1-2 foknál. De ezt nem is tudom befolyásolni.
Egy 90 literes medencében vannak, hetente 10-12 liter vizet cserélek. Milyen vízparaméterek lehetnek hatással a színezetre? Anyagi okokból, csak a főbb paraméterek mérését végezném.
Egyébként már volt születés is, és hamarosan várható több nősténynél újabb születés is, már van amelyiknél megjelentek a szemek :)
Esetleg a növénytápozás vagy az EasyCarbo lehet a ludas. Az az érdekes, hogy vegyesen vannak "teljesen" színes és "halvány, foltos" garnéláim. Ezért nem tudom eldönteni, hogy élettani jelenséggel, vagy tartási hibával van-e dolgom.

Vallard


Mondjuk a 30 fokos medencében jelentősen lecsökken az oxigén szintje és felgyorsulnak a bomlási folyamatok, úgyhogy mindenképpen ajánlott heti 30 % vizcsere. A 10-12 liter az lófütty....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: változó színezet

HozzászólásSzerző: StPauli » 2012.11.19. 11:19

Üdv midenkinek!

kérdésem lenne! Blac bee garnéláim vannak most vettem őket egy hete a bécsi kiállításon.
viszont azt látom hogy némelyik színe nem fekete, henem inkább barnás. Ha rakok be kaját akkor eszegetnek, a szűrőn vagy a jávai mohán legelésznek, meg persze a talajon is.

a körülmények:
akvárium 15l
víz: 18uS, 7,5ph
talaj bazalt és egy nagy halom jávai moha van benne.
Szűrés egy hagyományos szivacsos szűrő.
társaság: néhány tornyos csiga és 2 db kb 5mm hosszú formosa ivadék
azt olvastam hogy akkor lesz a garnélák színe barnás ha valami nem tetszik nekik. Lehet hogy még nem szokták meg az új helyüket?
a PH csökkentésére szórtam be egy marék novobalt tőzeget a vízbe ami majd szép lassan csökkenti a ph-t

valami egyéb ötlet hogy mi lehet a gond, vagy várjak türelemmel?

előre is köszi a segítséget: András
StPauli
Red cherry
 
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2012.11.16. 13:19

Re: változó színezet

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.11.19. 12:03

A PH-t csökkentsd le, a 7,5 kicsit sok, de erről majd a tőzeg gondoskodik.

Különben nem csak akkor lehet barna a black bee színe, ha nem érzi jól magát (persze ez is egy tünet), hanem lehet, hogy ők nem is lesznek feketék, hanem barnák maradnak (brownie néven is szokták ezeket a garnélákat emlegetni)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Következő

Vissza: Egészség, betegség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron