Elpusztult crs-ek

Minden ami az egészséggel, betegséggel kapcsolatos

Elpusztult crs-ek

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.01.06. 22:31

Hát nekem is volt, hogy a teljes CRS állomány lefordult. Egyszer meg a CRS "SSS" állomány.... Egyszer a Kék tigrisek. A Fekete tigrisek kétszer.
De tudom, hogy ez nem vígasztal. De azért van ez a fórum, hogy segtsünk egymáson.
Hogyan történt? Ird meg. és akkor majd kiokoskodjuk, mi lehetett az oka. És akkor ebbe nem futsz bele többet.
Mennyi ideje voltak meg a garnik? Milyen vízparaméterek között? Mikor volt vízcsere?
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Általánosságban a garnélákról

HozzászólásSzerző: Nya » 2012.01.07. 06:03

A viz paraméterek:
kh:0-1
23-24C
Ph:6,1-6,5
KH: 0 - 2
gh:nem tudtam mérni.
Kevertágyas mügyantával lágyítom a vizet,heti 20% vizcsere,utána állandó mérés,az értékek sose változtak.Külön medence,halak nem voltak,csak 4 csigaevő csiga
MOSURA Tonic Pro
Mosura Specialty
Shirakura Ebi Dama
másfél hónapig járattam az aksit mielött bekerültek az állatok.A crs-es aksi,szinte az egyik napról a másikra opálos lett a vize,vizscserét csináltam,beraktam egy kis belsőszürőt,de nem segitett,reggelre mindegyik elpusztult.A kis szürőt,még nem használtam!Külföldi forumokon se találtam rá magyarázatot.
Nya
Hinomaru
 
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2011.09.05. 09:23
Tartózkodási hely: panzer4@mailbox.hu

Re: Elpusztult crs-ek

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.01.07. 12:17

Szia,

Ezek alapján a paraméterek alapján nem lehet tudni, hogy mi a gond, ezek teljesen rendben vannak. Sajnos az esetek egy részében nem lehet kideríteni, hogy mi lehet az oka.

Amit ilyenkor tenni lehet, hogy teljesen kiüríted az akváriumot, kifertőtleníted és elindítod újra...

Remélem azért ez a kudarc nem veszi el teljesen a kedved a garnélázástól, tudom nehéz ismét ugyanazzal a lendülettel elkezdni, de érdemes megpróbálni.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elpusztult crs-ek

HozzászólásSzerző: Nya » 2012.01.07. 20:57

Sziasztok!
Köszönöm a bíztatást,jól esik,de a fejemben meg se fordult,hogy befejezzem.Igaz ami igaz,kissé elborult az agyam,de szerintem ebben az esetben mindenkié elborult volna,de abba nem hagyom,ez egy kihivás,Én meg szeretem a kihívásokat,már csak a szakmám miatt is!És első sorban borzalmasan megszerettem ezeket az igen érdekes,izgalmas és persze nem mindennapi élőlényeket!Az aksit kimostam,az aljzatot kidobtam,de most azon agyalok milyen talaj lenne a legalkalmasabb,talán az lehetett a baj?Sajnos fogalmam sincs!Másfél hónapig járattam üresen,utána kerültek bele a crs-ek,kb 2 hónap után pusztultak el.De a többi aksiban vígan elvan mindenki.?
Nya
Hinomaru
 
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2011.09.05. 09:23
Tartózkodási hely: panzer4@mailbox.hu

Re: Elpusztult crs-ek

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.01.07. 22:44

Szerintem valamilyen bakteriális fertőzés lehetett. Még sohasem tapasztaltam ilyet,és a vízparaméterek is jónak tűnnek.
Lehet, hogy valami beleesett, és elkezdett bomlani, vagy csak piszkos kézzel nyúltál bele. Mindenesetre a víz opálosodása miatt lehetett. Nem volt benne valamilyen fadarab, műanyag, mesterséges dísz, ilyesmi? Túletetés? Valami elkezdett bomlani....
A talaj is lehet ludas, de nem másfél hónap után. Főleg, a ha a víz zavarosodása csak most kezdődött.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Elpusztult crs-ek

HozzászólásSzerző: Nya » 2012.01.08. 07:18

Egyedül csak red moor fa volt benne,moha,microsorium.Napi egyszeri etetés,mindig annyit kaptak,amennyit kb 2 óra alatt elcsipegettek.Már Én is csak arra tudok gondolni,hogy valami igen gyorsan boritotta a viz értékét,de ennyire?A bumblebee-k is ennyire kényesek,vagy azok valamivel könnyebben tarthatóak.Mert akkor lehet elöször egy olyan kis csapatot szerzek be,és ha megvan már a kellő tapasztalat és rutin akkor jöhettnek megint a crs-ek.Majd el felejtettem,volt még benne kerámia bujkáló.
Nya
Hinomaru
 
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2011.09.05. 09:23
Tartózkodási hely: panzer4@mailbox.hu

Re: Elpusztult crs-ek

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.01.08. 22:59

Akkor inkább a fára tippelek. Rendesen ki volt főzve? Ázott előtte pár hétig, mindig friss vízben?
Nem voltak benne rothadó részek?
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Elpusztult crs-ek

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2012.01.09. 11:36

Nya írta:Egyedül csak red moor fa volt benne,moha,microsorium.Napi egyszeri etetés,mindig annyit kaptak,amennyit kb 2 óra alatt elcsipegettek.Már Én is csak arra tudok gondolni,hogy valami igen gyorsan boritotta a viz értékét,de ennyire?A bumblebee-k is ennyire kényesek,vagy azok valamivel könnyebben tarthatóak.Mert akkor lehet elöször egy olyan kis csapatot szerzek be,és ha megvan már a kellő tapasztalat és rutin akkor jöhettnek megint a crs-ek.Majd el felejtettem,volt még benne kerámia bujkáló.


Nem tudom, hogy a fa betétel és az opálosodás között mennyi idő telt el.
Friss fa megnöveli a víz COD tartalmát a fából kioldodó anyagok miatt.
Ez egy picit megterheli a szűrőt, főleg ha nem elég jó a szűrő biológiai lebontó képessége.
Ez is csak egy tipp, COD teszt segítségével tudod megmérni ilyenkor, hogy milyen a víz. Ha magas az érték, azonnali vízcserék indokoltak általában. Szokták ezt arra is használni, hogy ellenőrizzék mennyire szennyezett a szűrés, kell e karbantartani.

A frissen bekerült növényeket érdemes egy vödör vízben beáztatni, mert a neveldékben sokszor erősen tápanyagdús vízben vannak ez pedig azonnal leázik róla, ha beteszed az akváriumba.

Ezer más oka lehet egyébként a fenti is csak 1. Néha vannak megmagyarázhatatlan dolgok.
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elpusztult crs-ek

HozzászólásSzerző: Nya » 2012.01.09. 20:17

A fa már volt egy másik akváriumban kb fél évet,az opálosodást azt úgy képzeld el,hogy elmentem dolgozni,hazaértem,a viz az olyan volt mintha beleöntött volna valaki egy pohár tejet,vizcsere,beraktam egy belső szürőt,viz mérése,úgy látszott minden rendben,de reggelre megint csak olyan volt a víz:-(.Bár igy útólag belegondolva,átrakhattam volna öket addig egy másik aksiba,de elfogyott a mügyantám,igy csak csapvizbe tudtam volna rakni őket.Egyszer már találkoztam ilyen gyors opálosodással,szintén lágyvizes aksi volt,ott is borult mindenki.:-(
Nya
Hinomaru
 
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2011.09.05. 09:23
Tartózkodási hely: panzer4@mailbox.hu

Re: Elpusztult crs-ek

HozzászólásSzerző: tomcat888 » 2012.01.19. 21:36

Sziasztok!
Sajnos 3 napja pusztulnak nekem is a CRS-ek és a CBS-ek. Sőt, már még a Sakurák és RC közül is volt ami elpusztult...
(2 külön akváriumban vannak garnélák...)
Az egyetlen közös a két akvárium közt az az, hogy pár napja hoztam mohákat mindkettőbe.
Azóta van a folyamatos pusztulás.
A rossz az az egészben, hogy semmilyen tünet nincs a garnélákon.
Egyetlen dolog: totál apatikusak. Volt, hogy az egyik CRS 4 óráig állt egyhelyben, mozdulatlanul.
Látni semmit sem látok rajtuk.
A víz kristály, minden ok vele.
Halak nincsenek, víz 5-6 nk°.
A garnik egy hónapja megvannak, eddig semmi problem nem volt velük.Aktívak voltak, jól érezték magukat, szal gyanús a moha.
Folyamatosan hullanak.
Már 2szer volt 50% vízcsere, szentgyo-val beszéltük. De azóta sincs javulás, most is lefordult egy...
Debreceni vagyok, Tonicra nem igazán van pénzem, főleg a +1500 Ft-os postaköltséggel...
Nem tudom mit tehetnék...
tomcat888
Új tag
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.01.10. 20:30

Következő

Vissza: Egészség, betegség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég