Kandicsrák probléma

Minden ami az egészséggel, betegséggel kapcsolatos

Kandicsrák probléma

HozzászólásSzerző: Dominiks » 2011.11.16. 15:33

Sziasztok!

Kicsit nyűgössen kérek segítséget tőletek! Óriási harcot vívok a garnélás akváriumomban, őrült módon elszaporodtak a kandicsrákok. El kezdték learatni a növényeimet és aggasztó már a dolog! A teljes fertőtlenítés nem megy mert a garnélák mostanság egyszer kétszer költöztek és nagyon stresszesek még.... ráadásul vannak kis porontyok is. Nem tudja véletlenül valaki ,hogy milyen módon lehet megszabadulni tőlük? Már azon is gondolkoztam ,hogy belerakok néhány nagyobb termetű guppit és nem etetem őket ,hogy keressenek élelmet és hátha összelegelnék ezeket az idegesítő golyókat..... hátha a halak nem stresszelnék a garnélákat annyira mint a költözés. Mi a véleményetek?
Dominiks
Hinomaru
 
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2011.10.02. 11:07

Re: Kandicsrák probléma

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.11.16. 22:46

sztem nem kandicsrákkal van dolgod!

ajánlom ezt a topikot: viewtopic.php?f=28&t=578

sztem kagylósrákkal állsz szemben. azokat ha megzabálja valami hal, akkor bélelzáródása, bélgyulladása lesz, és valószínű hogy elpusztul...

sajnos megoldást én sem nagyon tudok rájuk, nálam is van egy kettő mindig, de a rengeteg hal kordában tartja őket. mivel sok a hal, nem sokat esznek belőlük, ezért nálam nincs gyomorprobléma.

növényeket nem szoktak enni, csak ami már pusztulásnak indult, ha sok a bomlástermék, akkor szoktak elszaporodni.
gyakori vízcserére, rothadó növényrészek eltávolítására van szükség!

amúgy kárt nem okoznak sem garnéláknak, sem növényeknek. csak idegesítőek.
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Kandicsrák probléma

HozzászólásSzerző: LGA » 2011.11.18. 09:47

És melyik halak zabálják? (Sajnos nálam is van még nehezen eltávolítható rothadó levélzet.)
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Kandicsrák probléma

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.11.18. 10:05

minden valamire való, nem algacsócsáló hal.

de mint említettem, nem tesz jót nekik. nálam guppik és endlerek. amúgy a kis bébihalak is összeszedik őket. bár az én halaim még a homokot is megeszik... amilyen hülyék
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Kandicsrák probléma

HozzászólásSzerző: LGA » 2011.11.18. 10:36

Nálam is nagyon hülyék a halak - még csak neonok. Ugyanazt a kaját kapják fél éve, JBL színfokozó granulátumot - hol a víz felszínén lebegô szemeket nem találják meg, hol a lehulló szemeket, hol egy etetés alatt ugyanezeket váltogatják. Mintha nem érdekelné ôket, az utolsó szemért meg ölik egymást.
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Kandicsrák probléma

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.11.18. 12:52

Bohó ifjú koromban, amikor még nem tudtam, hogy a kagylósrák rossz kaja, etettem is vele. Ismerek egy-két tavacskát, ahol még planktonozó háló sem kellett, csak merítettem egy edénnyel és csurig volt vele. Sokféle halnak adtam, guppinak, zebrasügérnek, kis kárászoknak, és egyiknek se lett baja. Tehát ez nem ilyen törvényszerű, hanem kockázat alapú dolog. Ha egy hal bezabál belőle, akkor bélelzáródása lehet, de amúgy néhány példány meg se kottyan egy átlagos testméretű halnak. Nano halakat mondjuk nem tennék ki ennek.

A kagylósrákok növényeket károsító csoportjai tengeriek, már amennyire utána tudtam nézni. A növényevő fajok fő táplálékának megjelölt Ulvacea család tengeri algákat foglal magában,és a növénykárosító Paradoxostominae kagylósrákok is tengeriek.

Az akváriumi fajok főleg mikroszkopikus izékkel táplálkoznak. A bomló növényekhez vonzódhatnak, mivel azok felszínén elszaporodnak a baktériumok. Nagyon gyakoriak a garnélás akváriumokban, mivel itt nem szokás nagytestű halakat tartani. Szinte nincs is olyan akvárium, amiben ne fordulnának elő. Problémákról velük kapcsolatban viszont eddig még csak nem is hallottam. Nekem is vannak szép számmal, de még semmi bajt sem csináltak(azért még utálom őket).
http://www.youtube.com/watch?v=ju0IXhjceHE
Ezt a példányt a saját akváriumomból halásztam.
A guppi működhet, de érdemes lenne alaposan mérlegelned, hol lehet még hiba az akváriumodban, mert a növényproblémáid szinte biztosan nem a kagylósrákok okozzák, azok legfeljebb potyáznak a bomló növényi maradványokon. A guppi a kisgarnélákat is meg fogja csócsálni, ezzel számolj. Teljesen kiirtani se fogja a kagylósrákokat, peték bőven maradnak a talajban, ahonnan később újra elszaporodnak, ha nem változnak a körülmények. Ha sok a mulm, akkor elég gyorsan képesek szaporodni. Nem ártana lefotóznod a problémás növényeket, és leírni az akvárium minden adatát, mert akkor segíthetünk megtalálni a baj forrását. A növények kilyukadását általában káliumhiány okozza, ezt már kizártad?
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kandicsrák probléma

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.11.18. 13:25

belinkelném ezt a videót is... csak az érdekessége miatt!

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=pRKNIGcTeiI

a háttérben 1-2 kandics is elsuhan
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Kandicsrák probléma

HozzászólásSzerző: LGA » 2011.11.18. 15:41

Nálam olyan 3,5-4mm meretű lehetett a kagylósrák - szóval attól még egy Xifonak is lehet szorulása. :lol:

A hétvégén megpróbálok beszerezni egy nagy marék Amanot, hátha leszámolnak a nyírásból visszamaradt emers parvula szálakkal...
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Kandicsrák probléma

HozzászólásSzerző: Dominiks » 2011.11.19. 11:53

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! Igyekszem egy kicsit helyrerázni a dolgokat és halat nem fogok betenni megpróbálom mechanikus úton eltávolítani őket illetve a mulmot problémát kellene valahogy megoldanom és rendben is lesz egybk igen tényleg kagylós rákok :/ Engem szörnyen bosszantanak megőrülök tőlük....
Dominiks
Hinomaru
 
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2011.10.02. 11:07


Vissza: Egészség, betegség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron