Tigris garnéla pusztulás

Minden ami az egészséggel, betegséggel kapcsolatos

Tigris garnéla pusztulás

HozzászólásSzerző: Dominiks » 2011.10.22. 11:39

Sziasztok!

Nos volna egy kérdésem hozzátok! Van egy garnélás aksim amiben Rc-k ,Amanok illetve tigrisek vannak. Nos 2 hete vettem 4db tigrist tesztként ,hogy megmaradnak viszont beütött egy kis probléma kb 1 hét után elkezdtek pusztulni... El mondom a tüneteket : a gyomruk felett ilyen kis halvány zöldes folt kezdett megjelenni és folyamatosan ilyen tejes lett a testük azaz nem átlátszó hanem olyanok tettek mint egy tejes üveg majd hol normális volt hol elborult... nos az utolsó garnélámal is ez történt és hát nem láttam nagy esélyát hogy túl éli ezért átraktam egy nagyobb vegyes akváriumba.. Nos nem hittem a szememnek ,de kb 15 perc után mint ha semmi nem történt volna szép átlátszó lett tele életkedvel poroszkál. Hozzáfűzném ,hogy a többi garnélának semmi baja. A hőmérsékletre gyanakszom mert az 14,5 volt és azt olvastam,hogy 25 a max nekik :/ Mi a véleményetek? Mit tegyek? Mert abba az akváriumban szeretnék egy nagyobb számúő tigris csapatot tartani és tenyészteni:/ vagy a nagy akváriumban is szaporodnának kisebb halak között? Egybk a nagy egy növényes és van hol elbújniuk. Előre is köszönöm!
Dominiks
Hinomaru
 
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2011.10.02. 11:07

Re: Tigris garnéla pusztulás

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.10.23. 12:21

Hát én nem tudom, de a 14,5 Celsius valszeg elírás, ugye? ;)
Milyen vízbe tetted? Mik a vizparaméterek? Milyen vízben tartották eddig? Milyenek a vízparaméterek a másik akváriumban, amiben megmaradt? Hallottál már "karantén"-ról?
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/


Vissza: Egészség, betegség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron