Tömeges garnéla pusztulás

Minden ami az egészséggel, betegséggel kapcsolatos

Tömeges garnéla pusztulás

HozzászólásSzerző: Dominiks » 2011.10.03. 20:44

Kedves fórumozok!

Segítsetek egy probléma megoldásában! Most már a második vízcserékor pusztultak el tömegesen a garnéláim) Arról van szó ,hogy az első pusztulás egy 30%-os vízcserékor történt ,de akkor az volt a szerencsém ,hogy úgy mentettem meg az álomány felét ,hogy egy másik akváriumba helyeztem őket. Nos elmondom a tüneteket. A friss víz betöltésekor minden garnéla roham tempóban a víz felszínére igyekszik és a következő pillanatban lepottyannak mint egy kő.. Majd egy görcs után hirtelen pattognak egyet kettőt a vízben és újra a víz felszínére igyekeznek. Ez mind adig megy míg végleg el nem pusztulnak. Van némely garnéla ami a födön görcsösen rángatózik. Nos ugyan ez történt a második mostani vízcserékor. Viszont most jobban figyeltem a víz előkészítésére ,rengeteget ált ,tisztítottam ,vízelőkészítőt adagoltam , a hőmérsékletet is összehoztam.... Mit gondoltok mi lehet az oka? Nagyon szeretnék továbbiakban garnélákal foglalkozni ,de lassan nem merek... Egy sanda gyanum van viszont. Azóta van ez mióta egy másik vödröt használok a víz tárolására .. Elképzelhető ,hogy a vödör miatt van valamiféle mérgezés? Mit gondoltok? Hogy tudom kiszűrni az okot? Annyit elfelejtettm ,hogy két akvárium vízcserékor egyszere ugyan az történt tehát a friss vízzel van valami.... illetve red cherry és amano volt bennük... Előre is köszönöm a segítséget!
Dominiks
Hinomaru
 
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2011.10.02. 11:07

Re: Tömeges garnéla pusztulás

HozzászólásSzerző: taksoft » 2011.10.03. 22:23

Ugye nem fémvödör??

A vegyszerek sem túl jók, 24h pihentetés után bele lehet önteni, de csak óvatosan, a gyors vízcsere még jó vízzel sem ajánlott. Valami volt azzal a vízzel.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Tömeges garnéla pusztulás

HozzászólásSzerző: Dominiks » 2011.10.04. 05:22

Neeeeem! Isten őríz! Rendes műanyag vödör :/ Azt mondod ,hogy a friss víz gyors beöntése jó vízzel is gondot okozhat?
Dominiks
Hinomaru
 
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2011.10.02. 11:07

Re: Tömeges garnéla pusztulás

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.10.04. 09:05

Ilyet a hirtelen pH vagy keménység változás is okozhat.....
Mérd meg az akvárium vizének paramétereit, lehet, hogy az aljzattól lelágyul a víz, amit a garnik szép fokozatosan megszoknak. És akkor jön egy lúgos zuhany.....
De lehet mérgezés, valamilyen vegyszer is, ami a vödörből oldódik ki.... Milyen vödör ez?
A legjobb valamilyen üvegballon lenne, vagy egy fertőtlenített müanyag vödör. Aminek zárható teteje van....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Tömeges garnéla pusztulás

HozzászólásSzerző: taksoft » 2011.10.04. 09:19

Még annyit tennék hozzá Frettner hozzászólásához, hogy nem mindegy, hogy mivel mosod ki a vödröt. Leginkább semmivel sem szabad, de ha már mindenképpen vegyszert akarsz használni, akkor sósavat kell, és utána alaposan kiöblíteni. Esetleg az ecet is jó, ott még a szag is segít, hogy tudd hogy jól öblítetted-e ki. A többi háztartási vegyszer felületaktív anyagai, és a többi adalék miatt nem teljesen lemoshatók, így jut belõlük a cserevízbe is.

A víz visszatöltésénél szinte csak csepegtetem a vizet, vékony sugárban, a 4-5l vizet kb 15 perc alatt csorgatom vissza.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Tömeges garnéla pusztulás

HozzászólásSzerző: Dominiks » 2011.10.05. 13:12

taksoft írta:Még annyit tennék hozzá Frettner hozzászólásához, hogy nem mindegy, hogy mivel mosod ki a vödröt. Leginkább semmivel sem szabad, de ha már mindenképpen vegyszert akarsz használni, akkor sósavat kell, és utána alaposan kiöblíteni. Esetleg az ecet is jó, ott még a szag is segít, hogy tudd hogy jól öblítetted-e ki. A többi háztartási vegyszer felületaktív anyagai, és a többi adalék miatt nem teljesen lemoshatók, így jut belõlük a cserevízbe is.

A víz visszatöltésénél szinte csak csepegtetem a vizet, vékony sugárban, a 4-5l vizet kb 15 perc alatt csorgatom vissza.





Köszönöm a segítséget! Most az lesz ,hogy új vödör vásárlása kitisztítása majd úgy ahogy mondod szép lassan belecsurgatni vékony levegőztető csővel :/ Na majd hétfőn kiderül ,hogy az e a baj :/
Dominiks
Hinomaru
 
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2011.10.02. 11:07


Vissza: Egészség, betegség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron