Amano probléma

Minden ami az egészséggel, betegséggel kapcsolatos

Amano probléma

HozzászólásSzerző: SzaboG » 2011.09.11. 10:17

Sziasztok.
(Nem találtam más olyan helyet ahova írhattam volna ezt a kérdést így ide írtam.)
Van egy kis akváriumom direkt a garnéláknak csináltam mert szeretnék tartani majd egy kisebb csapatot. Eddig is voltak garnéláim néha-néha egy két darab, de csak a nagy halas akváriumba. Volt egy túlélő Amanom ő került be a kis akvába hogy felmérje a terepet és hogy megnézzem mit alkot. Először azt gondoltam félős bujkálós lesz mint a nagyban volt de nem, épp ellenkezőleg. Egész nap (és szerintem este is) megállás nélkül úszkál körbe-körbe maximum néha áll meg 1-2 másodpercre ha talál valamit falatozni majd úszik tovább megállíthatatlanul. Ez kb. 4 napja (amióta bent van) folyamatosan nyomja de úgy nem látok rajta semmi különöset csak ezt.
Az lenne a kérdés szerintetek ezt miért csinálja :?:
Bocsi a kisregényért :roll: .
Előre is köszönöm :) .

Gabi
SzaboG
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.07.26. 01:42
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Caridina multidentata

HozzászólásSzerző: Nya » 2011.09.11. 17:41

Szia!
Hagytad beálni az aksit,vagy egyből beindítás után beleraktad a kis felderitőt?Mert pl Nálam akkor csinálták ezt a red-ek amikor nem igazán tetszett nekik a víz minősége.
Nya
Hinomaru
 
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2011.09.05. 09:23
Tartózkodási hely: panzer4@mailbox.hu

Re: Caridina multidentata

HozzászólásSzerző: SzaboG » 2011.09.11. 18:04

1 hete ment az aki és csak az után raktam be, bár most már kezd kicsit lenyugodni. Visszavett a hiperaktivitásából. :D
Én később akartam berakni csak voltak itt (szülők) akik nem hagytak békén és muszáj volt. Kaját még nagyon nem kapott mert egy két növény a nagyból került át és azon volt alga meg egyéb cucc rendesen sajna amiből evett. Nem akartam fölöslegesen terhelni a vizet míg egyedül van.
SzaboG
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.07.26. 01:42
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Caridina multidentata

HozzászólásSzerző: Nya » 2011.09.11. 18:13

Akkor lehet az a gond,bár ezt ne vedd kézpénznek!:-)Adni kell egy kis időt amig beáll egy aksi,ezért szoktak várni 4-5 hetet is.
Nya
Hinomaru
 
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2011.09.05. 09:23
Tartózkodási hely: panzer4@mailbox.hu

Re: Caridina multidentata

HozzászólásSzerző: SzaboG » 2011.09.11. 18:34

Köszi szépen. Ezért raktam kb 4l vizet (a kicsi aki kb 20l abból 16-17l víz) a beállt nagy akiból :D hogy meggyorsítsam. De úgy látom kezd normalizálódni szépen lassan a viselkedése :D
SzaboG
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.07.26. 01:42
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Amano probléma

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.09.11. 20:47

Az egy hét elég kevés idő egy akváriumnak. Ha csak simán vizet teszel át a már működő akváriumból, akkor nem sok hasznos baci kerül át, érdemesebb a szűrőből egy kicsit "belecsavarni".

Én általában 4-5 hetet szoktam várni mielőtt a garnik belekerülnek az új akváriumba.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Amano probléma

HozzászólásSzerző: SzaboG » 2011.09.12. 13:52

Köszönöm a választ. A garnéla jól van, abbahagyta a körözést és matat minden fele. Az akváriumba bele szánt garnikat később veszem meg, ezt is csak azért raktam be mert gondoltam itt jobb helye lesz mint a szűrőben.

Gabi
SzaboG
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.07.26. 01:42
Tartózkodási hely: Salgótarján


Vissza: Egészség, betegség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron