Pusztulnak a garnélák, mi lehet az oka?

Minden ami az egészséggel, betegséggel kapcsolatos

Pusztulnak a garnélák, mi lehet az oka?

HozzászólásSzerző: CsZoli » 2011.04.18. 15:44

Sziasztok

Lenne egy kérdésem,csak nem tudom hogy jó helyre irom-e
Először White Pearl garnikat tartottam nagyon jól elvoltak szaporodtak rendesen,és az utolsó vízcserénél (20%)az összes elpusztult.
A múlt héten beínditottam egy 40 literes aksit Friss csapvíz,tettem bele JBL Biotopolt,hazahoztam az új lakókat (Redeket)
és egy nap után ezek is elpusztultak.
Légyszi segitséget kérnék hogy mit csinálok rosszul?

Köszönöm
CsZoli
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.04.18. 15:30

Re: Probléma vízcserénél

HozzászólásSzerző: Gabo » 2011.04.18. 17:57

CsZoli írta:Sziasztok

Lenne egy kérdésem,csak nem tudom hogy jó helyre irom-e
Először White Pearl garnikat tartottam nagyon jól elvoltak szaporodtak rendesen,és az utolsó vízcserénél (20%)az összes elpusztult.
A múlt héten beínditottam egy 40 literes aksit Friss csapvíz,tettem bele JBL Biotopolt,hazahoztam az új lakókat (Redeket)
és egy nap után ezek is elpusztultak.
Légyszi segitséget kérnék hogy mit csinálok rosszul?

Köszönöm


Szia Zoli!

A csere víz milyen előkészítésen esett át? Pihentetett víz volt, vagy frissen jött a csapból? Került bele valamilyen előkészítő? A vizet miben juttatod el a csaptól az akváriumig?

A második esetben szerintem az akváriumod még nem esett át a bejáratáson. (Kb. 1 hónap a javasolt bejáratási idő, mielőtt bármilyen érzékenyebb lakót betelepítesz.) Még ha bejáratott akváriumból kerül át a víz és a szűrőanyag az újhoz, akkor is lehetnek gondok.
Nem maradhatott valamilyen tisztítószer maradvány az akváriumban az előkészítése után? A vizet miben juttatod el a csaptól az akváriumig? Van valamilyen talaj az akváriumban? Vannak növények? Milyen tisztításon estek át?

Esetleg mértél valamilyen víz tesztel?
Gabo
CRS C
 
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2011.02.23. 18:18
Tartózkodási hely: Dunakeszi - Budapest

Re: Probléma vízcserénél

HozzászólásSzerző: CsZoli » 2011.04.18. 20:27

Szia Gabo

A víz csapból jött,JBL Biotopolal kezeltem a vizet,két napig hagytam állni a vizet,sima 2mm-es kavicstalaj van az aksiban,jávai moha a halas akváriumból való.
Ph-t mértem az 7.5 volt.
Egy műanyag vödörben juttatom a vizet az aksiba
Vízátemelős szivacs szűrő van az aksiba
CsZoli
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.04.18. 15:30

Re: Probléma vízcserénél

HozzászólásSzerző: taksoft » 2011.04.19. 08:24

Akkor is szeretnek elpusztulni, ha túl gyorsan öntöd bele a cserevizet az akváriumba. Én ezért szinte már csak csepegtetem bele, 4l vizet 4 perc alatt töltök vissza az akváriumba. Van hozzá "gépem".
Az új indításúnál pedig valami más gond volt, talán még a klór sem ment ki belõle rendesen, vagy a beszoktatásnál rontottál el valamit. Az nem kellene, hogy baj legyen, hogy nem ment még 1 hónapot, az általában 3-5 nap után okozhatna gondot. (Ezért lehet 2 napos vízcserékkel akár néhány napos akváriumba is telepíteni élőlényeket - de ezt csak zárójelben jegyzem meg).
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Probléma vízcserénél

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.04.19. 09:50

CsZoli írta:Sziasztok

Lenne egy kérdésem,csak nem tudom hogy jó helyre irom-e
Először White Pearl garnikat tartottam nagyon jól elvoltak szaporodtak rendesen,és az utolsó vízcserénél (20%)az összes elpusztult.
A múlt héten beínditottam egy 40 literes aksit Friss csapvíz,tettem bele JBL Biotopolt,hazahoztam az új lakókat (Redeket)
és egy nap után ezek is elpusztultak.
Légyszi segitséget kérnék hogy mit csinálok rosszul?

Köszönöm

Az első eset biztos, hogy valamilyen vegyszer vagy mérgezés....Esetleg mosogatószer maradék, vagy nem figyelted a hőmérsékletkülönbséget, bár 20 % os vizcserénél ez nem lehet gond.
A második esetben bármi lehet, amit egy nem bejáratott aki okozhat. Milyen talaj van benne? Milyen a szűrésed? Mióta megy a szűrő? Mennyi növény van benne?
Amúgy vízkezelőnek én inkább Sera aquatant használok, ha muszáj....de inkább átszellőztetem a vizet egy ócska töltet nélküli belsőszűrővel egy vödörben, kihúzva a víz fölé kicsit, hogy csobogjon. Fél napig megy és kész.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Probléma vízcserénél

HozzászólásSzerző: Zumi » 2011.04.19. 13:45

Az RO vízzel azt hiszem sokkal kevesebb gondod lenne, mint a csapvízzel.Abban nincsen semmi ami árthat,(illetve az sincs ami kéne) inkább bele kell tenni ami hiányzik.
Szóval a kényes garnéláknál azt sem árt tudni honnan, és milyen vízzel hozod.Tehát a fogadó vizet illik mérni.Aztán a kényesebb élőlényeknél a vízcseréket, beszoktatásokat nagyon lassan kell végrehajtani.Pl. a tengeri élőlényeket mindig levegőztető csövön keresztül szoktattuk az új vízhez.Volt amikor még csomót is kötöttem a csőre.
Szerintem:
Vegyél egy ozmót(az elpusztult garnélákból , lassan már meg lenne :( )
A vízcseréket lassan,körültekintően végezd.
Ne gondold hogy a csapvízből, lágy víz lesz 10 ml JBL készítménytől.
Ui:Ha bármilyen élőlény tartásába kezdesz, érdemes a beszerzés előtt, megteremteni az adott állat igényeinek megfelelő környezetet.
Zumi
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.04.09. 17:26
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Probléma vízcserénél

HozzászólásSzerző: Nemy » 2011.04.19. 16:17

Zumi írta:Ne gondold hogy a csapvízből, lágy víz lesz 10 ml JBL készítménytől.
Ui:Ha bármilyen élőlény tartásába kezdesz, érdemes a beszerzés előtt, megteremteni az adott állat igényeinek megfelelő környezetet.

Se a white pearl ,se az RC nem lágy vizes garnéla :P.
A fél napos átszellőztetés általában működni szokott.
Avatar
Nemy
CRS C
 
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010.10.21. 09:22

Re: Probléma vízcserénél

HozzászólásSzerző: Zumi » 2011.04.19. 18:05

Elnézést Én már minden hol CR látok. :oops:
Zumi
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.04.09. 17:26
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Probléma vízcserénél

HozzászólásSzerző: Gabo » 2011.04.19. 19:00

Nemy írta:A fél napos átszellőztetés általában működni szokott.


Hacsak nem fém szennyezés van a vízben, ami a szellőztetéstől még nem fog eltűnni. Bár azt meg illett volna az előkészítőnek megkötni... Nehéz ügy... :roll:
Ilyenkor lenne érdekes tudni, hogy a pH-n és a keménységen kívül még mi van a többi vízértékkel. Bár lehet, hogy abból se derülne kis semmi... :?
Gabo
CRS C
 
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2011.02.23. 18:18
Tartózkodási hely: Dunakeszi - Budapest

Re: Probléma vízcserénél

HozzászólásSzerző: CsZoli » 2011.04.19. 19:02

Sziasztok

Köszönöm szépen a válaszokat,ma vettem új talajt JBL mandao-t,lecseréltem az egész vízet,majd járatom egy-két hétig üresben és utána megpróbálkozom új garnikkal.

Üdv.:
Zoli
CsZoli
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.04.18. 15:30

Következő

Vissza: Egészség, betegség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron