Magas nitrát szint

Minden ami az egészséggel, betegséggel kapcsolatos

Re: Magas nitrát szint

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.08.30. 14:21

Én sokáig küzdöttem a fekete ecsetalgával, mikor a Zsili boltban azt tanácsolták, hogy vegyek egy zacskóval, és lógassam be a szűrő elé. 1 hónap alatt 2 x regeneráltam, és azóta az alga szőrén szálán eltűnt. De még a levelek széléről is a kis feketeség.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Magas nitrát szint

HozzászólásSzerző: atis » 2011.01.11. 22:12

Sziasztok! Kb 18 napja járatom az akváriumot.Ada amazonas talaj,pár tő parvula,jávai moha van vasfára kötve.10 napig pihentetett csapvízzel cseréltem kb 2 naponta 30%-ot. Majd 4 napja szintén. Tegnap este megmértem a vizet: Gh10nk,kh11nk,7,5ph. Viszont aggaszt,hogy megmértem a nitrát szintet 50mgl körül van :shock: . Ma már ioncserélt vizzel cseréltem. a kh6nk, gh7nk, 7,5ph ,nitrát mindig magas! Táptalaj csinálná v. valami más probléma van? Az aksi 20literes,és szivacs szűrés van benne!
atis
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.01.05. 08:30
Tartózkodási hely: Felsőpakony

Re: Magas nitrát szint

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.01.11. 22:19

Igen, ez az ADA Amazonia tulajdonsága. A 3.-4. héten olyan ammóniacsúcsot produkál, hogy addig nem is szabad betelepíteni semmilyen állatot.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Magas nitrát szint

HozzászólásSzerző: atis » 2011.01.12. 07:51

Szia! Utána vízcserékkel csökken? Vagy csak normál időszakos vízcserét csináljak? Köszi!
atis
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.01.05. 08:30
Tartózkodási hely: Felsőpakony

Re: Magas nitrát szint

HozzászólásSzerző: egedzs » 2011.01.12. 10:14

atis írta:Szia! Utána vízcserékkel csökken? Vagy csak normál időszakos vízcserét csináljak? Köszi!


Szerintem sűrűn (3-4 nap) cserélj vizet, az első egy hónapban. Ez a talaj elsősorban sűrűn növényesített akváriumba való, ahol a növények felveszik a kibocsátott nitrátot, de azokat is gyakran elönti az alga a kezdeti időszakban.
Én a garnélás akváriumot Amazonia II talajjal, sötétben járattam (dobozzal lefedve), sűrű vízcsere mellett 1 hónapig. Alga ellen legjobban növényekkel tudsz védekezni. Tegyél bele egy csomó olcsó növényt az elején is, később majd kidobálod, ha nem tetszenek. Erre a célra a legjobbak a különböző hínár fajok (pl: átokhínár). Ezek rengeteg nitrátot felvesznek megfelelő megvilágítás mellet. De gondolom a Parvula miatt, erős a világításod.
egedzs
CRS C
 
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2010.08.27. 13:25
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker.

Re: Magas nitrát szint

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.01.12. 10:25

atis írta:Szia! Utána vízcserékkel csökken? Vagy csak normál időszakos vízcserét csináljak? Köszi!

Heti 2 x 50% vízcsere. És nem baj, a magas nitrátszint sok-sok kaja a nitrifikáló baciknak, sokkal jobban szaporodnak.
Csak azért nem szeretik az akvakertészek, mert az algásodást is elősegíti.
Kb. 2 hét alatt beáll, addigra a talaj is kiázik, és a bacik is felszaporodnak annyira, hogy semlegesítsék.
Remélem állatok nincsenek még benne!!!!
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Magas nitrát szint

HozzászólásSzerző: taksoft » 2011.01.12. 14:16

Öööö, nem szeretnék ellentmondani, de a magas nitrátszinttõl már csak a denitrifikáló baktériumok szaporodnak, a nitrifikálók nem. Sõt, inkább visszafogja õket, mert a kibocsátandó anyag már magas koncentrációban van eleve.
A magas ammóniaszint nem probléma az üresen járatott induló akváriumnál, ezt akár gyógyszertári ammónia adagolásával is el lehet érni, és mikor már ebbõl mérhetõ nitrát lesz, akkor állt be az akvárium. Persze akkor, ha nitrát máshonnan nem kerül a vízbe.

Egyébként egyet értek, sûrûbb, és nagymértékû vízcsere jó ellene. Vagy a SZAT.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Magas nitrát szint

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.01.12. 15:16

Frettner írta: És nem baj, a magas nitrátszint sok-sok kaja a nitrifikáló baciknak, sokkal jobban szaporodnak.
Csak azért nem szeretik az akvakertészek, mert az algásodást is elősegíti.
Ez nem igaz, az akvakertészek annyira szeretik a nitrátot, hogy még direkt adnak is az akváriumba. Lásd macro növénytáp. Egy jól működő növényes akvárium feltételei mellett se a nitrát, se a foszfát nem okoz algásodást, ezt egy ürge kísérletesen is bizonyította. Az ammónia a főellenség.
Egy menő növényes akváriumban félelmetesen magas nitrátszint mellett élnek a garnélák. És meglepő módon élnek, és szaporodnak is, legalábbis az RC-k szoktak.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magas nitrát szint

HozzászólásSzerző: atis » 2011.01.12. 22:15

Hali! Még nincsenek benne garnik,most van a bejáratás! Az a baj, hogy a csapvízben is van 15mg/l körül nitrát. A világítás 2x4 órát megy naponta,gyári 11w-os aquael. De viszont brutálisan sárgul a víz. ezt is a talaj okozná? :shock:
atis
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.01.05. 08:30
Tartózkodási hely: Felsőpakony

Re: Magas nitrát szint

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.01.12. 22:50

atis írta:Hali! Még nincsenek benne garnik,most van a bejáratás! Az a baj, hogy a csapvízben is van 15mg/l körül nitrát. A világítás 2x4 órát megy naponta,gyári 11w-os aquael. De viszont brutálisan sárgul a víz. ezt is a talaj okozná? :shock:

Ha a növényzeted elég sűrű és gyorsan növő fajokból áll, akkor a csapvíz nitráttartalmával meg tudnak birkózni(amennyiben a többi tápanyagból sincs hiány). 20 literre a 11w az nem valami sok, nincs valami nagy választék növényekből. Szerintem telepíts Najas-t, ez a többi hínártól eltérően szerény fényviszonyok között is nő, elég gyorsan, és ritkítás után is mutatós marad. A sárgulást a vasfa okozza, majd elmúlik idővel.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Egészség, betegség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron