Magas nitrát szint

Minden ami az egészséggel, betegséggel kapcsolatos

Magas nitrát szint

HozzászólásSzerző: Nigro » 2010.08.21. 10:57

Üdv Nektek ezen a fórumon!
Örülök, hogy elindult a garnélások fóruma. Remélem azért nem fordul ellenségesbe a hangulat a növényes fórummal, hisz az ég világon semmi szükség nincs rá! ;) Egy hajóban evezünk. Az akvarisztikát népszerűsítjük.
Rátérve a tápozásra. A magas nitrát szint garnéláknál/halaknál nem kedvező. Kérdés, hogy mi számít a garnéláknál magasnak? Pisti? :roll:
Nigro
Új tag
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.08.21. 10:01

Re: Magas nitrát szint

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.21. 14:22

Nigro írta:Üdv Nektek ezen a fórumon!
Örülök, hogy elindult a garnélások fóruma. Remélem azért nem fordul ellenségesbe a hangulat a növényes fórummal, hisz az ég világon semmi szükség nincs rá! ;) Egy hajóban evezünk. Az akvarisztikát népszerűsítjük.
Rátérve a tápozásra. A magas nitrát szint garnéláknál/halaknál nem kedvező. Kérdés, hogy mi számít a garnéláknál magasnak? Pisti? :roll:


Szia Ati!

Üdv itt, örülök, hogy regisztráltál. Azt mondjuk nem egészen értem hogy jutott eszedbe bármiféle ellenséges hangulat, kicsit alaposabban átnéztem a fórumot, és semmi ilyesmiről nem volt szó.

Számomra magas nitrát értéknek számít már a 10ppm. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy egyes egyszerűbb fajok ne bírnának ki ennél magasabb értéket, de semmiképp sem ideális. Volt rá példa, hogy a red cherry akváriumban 40ppm et mértem!

A garnélák esetében az ideális érték a 0-5ppm. Az érzékenyebb fajok mindenképp "jelzik", ha tartósan 10-20 mg/l körül van a nitrát szintje. Ha nem is azzal, hogy rögtön lefordul az összes, de "váratlan és megmagyarázhatatlan" pusztulások mindenképp előjöhetnek, sokkal nehezebben petésednek, ha petések, akkor könnyen elszórják a petéiket (vagy azok nagy részét), illetve az "újszülött" kis garnélák száma nagyon könnyen megtizedelődik ilyen értékeknél, ők a legérzékenyebbek.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magas nitrát szint

HozzászólásSzerző: Nigro » 2010.08.21. 15:26

Értem.
Mit javasoltok a nitrát szintek csökkentésére?
Nigro
Új tag
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.08.21. 10:01

Re: Magas nitrát szint

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.21. 15:34

Nigro írta:Értem.
Mit javasoltok a nitrát szintek csökkentésére?


Pl rendszeres vízcserét, megfelelő szűrőfelületet a nitrifikáló baktériumoknak, kevesebb etetést.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magas nitrát szint

HozzászólásSzerző: Nigro » 2010.08.21. 15:49

Itt inkább ott látom a problémát, ahol a csapvíz is viszonylag nitrátban gazdag. Erre rámegy a nitrifikáló bacik termelése. RO? Vagy gyanta? Esetleg növények?
Nigro
Új tag
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.08.21. 10:01

Re: Magas nitrát szint

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.21. 16:03

Ez mondjuk igaz, az eszembe se jutott, hogy sok helyen magas lehet a csapvíz nitrát szintje. Szerencsére nálam teljesen rendben van, de igazából egyre kevesebb csapvizet használok, az RO-nál pedig természetesen ilyen jellegű probléma szóba sem jön.

A gyorsan növő növények természetesen rengeteget segítenek a nitrát csökkentésében, mivel gyakorlatilag kiszippantják a "mérget" a vízből.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magas nitrát szint

HozzászólásSzerző: egedzs » 2010.08.27. 15:47

Nálam is van Nitrát tartalma a csapvíznek. Nitrátmegkötő műgyantával (SZAT) van valakinek tapasztalata?
A vízlágyító műgyanta ugye nem köti meg a Nitrátokat?
egedzs
CRS C
 
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2010.08.27. 13:25
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker.

Re: Magas nitrát szint

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.08.27. 15:54

egedzs írta:Nálam is van Nitrát tartalma a csapvíznek. Nitrátmegkötő műgyantával (SZAT) van valakinek tapasztalata?
A vízlágyító műgyanta ugye nem köti meg a Nitrátokat?


Szia,

nekem van a külsőszűrőmbe és semmi panaszom nincs rá, régóta használom 3-4 havonta regenerálom és ennyi, a növények elől sem szívja el a tápanyagot, és semmi halpusztulásom sincs mióta bent van a szűrőmbe. :P
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magas nitrát szint

HozzászólásSzerző: egedzs » 2010.08.27. 15:59

Dzsolo írta:
egedzs írta:Nálam is van Nitrát tartalma a csapvíznek. Nitrátmegkötő műgyantával (SZAT) van valakinek tapasztalata?
A vízlágyító műgyanta ugye nem köti meg a Nitrátokat?


Szia,

nekem van a külsőszűrőmbe és semmi panaszom nincs rá, régóta használom 3-4 havonta regenerálom és ennyi, a növények elől sem szívja el a tápanyagot, és semmi halpusztulásom sincs mióta bent van a szűrőmbe. :P


Szia!

Azt értem, hogy ártani nem árt, de igazából az érdekelne, hogy mérésekkel kimutatható-e a nitrátmegkötő képessége?
egedzs
CRS C
 
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2010.08.27. 13:25
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker.

Re: Magas nitrát szint

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.08.27. 16:03

egedzs írta:
Szia!

Azt értem, hogy ártani nem árt, de igazából az érdekelne, hogy mérésekkel kimutatható-e a nitrátmegkötő képessége?


Ebebn nem tudok segíteni mert nem tudom mérni sajna.... de ezerszázalék, hogy kilehet
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Következő

Vissza: Egészség, betegség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron