Fehér férgek a garnélában.

Minden ami az egészséggel, betegséggel kapcsolatos

Re: Fehér férgek a garnélában.

HozzászólásSzerző: star67 » 2011.04.28. 20:48

99%, hogy egy szép duci kis planária, és a közelben az utódok láthatók.

Sikerült is kiírtanod őket?

Állítólag túletetés miatt kerülnek a garnélás akváriumokba. :evil:
star67
Hinomaru
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.08.25. 15:38
Tartózkodási hely: Budapest, XI. kerület, spcs01@gmail.com

Re: Fehér férgek a garnélában.

HozzászólásSzerző: Sumak » 2011.05.05. 15:16

Nem mondanám, hogy túletetem őket, egy negyed sirakura tápot, vagy két szem sera tápot szoktak kapni.
Sajnos még nem irtottam, külföldre szólított a munkám, de majd most hétvégén sort kerítek rá. Remélem sikerül...
Sumak
CRS C
 
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2010.11.11. 16:47

Re: Fehér férgek a garnélában.

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.05.05. 15:21

star67 írta:Állítólag túletetés miatt kerülnek a garnélás akváriumokba. :evil:

Ha túletetsz, attól még nem lesz planáriád varázsütésre. És ha véletlenül bekerült hozzád a planária, az sem fog eltűnni magától, még akkor se, ha teljesen felhagysz az etetéssel. A planáriainvázió oka valóban a túletetés, de akkor is jelen lehet kis számban az akváriumban, ha nem etetsz túl. Az egésznek az a fő oka, hogy garnélás akváriumban nincsenek olyan halak, amik felzabálják ezeket a dögöket.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fehér férgek a garnélában.

HozzászólásSzerző: Sumak » 2011.05.08. 21:13

Pénteken megkapták a kezelést, jbl girodilt, azt sikerült szereznem, de a ma reggeli állapot szerint nem történt semmi.
Nincs nagy tapasztalatom ilyen esetekre, meg lehet, hogy sokat vártam, de nem hozta meg a hozzá fűzött reményeket.
Általában reggel, lámpaoltás után lehet látni őket az üvegen, 2-3mm kukik, aztán eltűnnek, szóval a girodil után is láthatóan jól érezték magukat.

Pénteken kaptak 5ml girodilt 20 literbe, ma délután volt vízcsere, látszólag semmi változás nem történt. Mit és hol rontottam el?
A boltban ahol szereztem azt ajánlották, hogy túl kell adagolni ahhoz, hogy használjon, de erre nem volt érkezésem, miután a használata nem javasolt garnéláknál...

Az a nagy kuki amiről a képet linkeltem az eltűnt, azóta sem láttam.
Sumak
CRS C
 
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2010.11.11. 16:47

Re: Fehér férgek a garnélában.

HozzászólásSzerző: Sumak » 2011.05.09. 10:50

girodil = gyrodol :)
Sumak
CRS C
 
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2010.11.11. 16:47

Re: Fehér férgek a garnélában.

HozzászólásSzerző: Sumak » 2011.05.09. 11:29

Moszat írta:
star67 írta:Állítólag túletetés miatt kerülnek a garnélás akváriumokba. :evil:

Ha túletetsz, attól még nem lesz planáriád varázsütésre. És ha véletlenül bekerült hozzád a planária, az sem fog eltűnni magától, még akkor se, ha teljesen felhagysz az etetéssel. A planáriainvázió oka valóban a túletetés, de akkor is jelen lehet kis számban az akváriumban, ha nem etetsz túl. Az egésznek az a fő oka, hogy garnélás akváriumban nincsenek olyan halak, amik felzabálják ezeket a dögöket.

Moszat, az otocinclus megeszi ezeket? Azt tudnék társítani hozzájuk.
Sumak
CRS C
 
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2010.11.11. 16:47

Re: Fehér férgek a garnélában.

HozzászólásSzerző: JeneiBeata » 2012.12.17. 14:23

Üdv! A változatosság kedvéért nálam beütött megint a baj, 1 heteropoda vad garnim "orrában" van 1 fehér féreg, csak 1 darab. Szerintem nagyobb mint a videón van és csak 1, az orrából szokott kikandikálni, a többiben nem láttam. Próbáltam kiszedni de meglépet a garni és elbujt, tegnap előtt kaptak pár tubit élve lehet azzal jött be, más élő kaját nem kaptak a garnik 3 forrásból vannak. A vidin lévőhöz hasonlóan fehér de vaskosabb és olyan mintha benne lenne az orrban és nem jönne ki. Mit hogy csináljam, elég ha azt az egyet kihalászom v gyógyszerezzek? Mi lehet esetlegesen még?

Előre is köszönöm.
JeneiBeata
Új tag
 
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.12.10. 16:36

Re: Fehér férgek a garnélában.

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.12.17. 15:52

JeneiBeata írta:Üdv! A változatosság kedvéért nálam beütött megint a baj, 1 heteropoda vad garnim "orrában" van 1 fehér féreg, csak 1 darab. Szerintem nagyobb mint a videón van és csak 1, az orrából szokott kikandikálni, a többiben nem láttam. Próbáltam kiszedni de meglépet a garni és elbujt, tegnap előtt kaptak pár tubit élve lehet azzal jött be, más élő kaját nem kaptak a garnik 3 forrásból vannak. A vidin lévőhöz hasonlóan fehér de vaskosabb és olyan mintha benne lenne az orrban és nem jönne ki. Mit hogy csináljam, elég ha azt az egyet kihalászom v gyógyszerezzek? Mi lehet esetlegesen még?

Előre is köszönöm.

Garnélákat nem tanácsos tubifexel etetni, mert rengeteg nem kivánatos dolgot vihetünk be az akváriumukba. Ajánlanám az etetés címü topikot. Ha a garnik valóban férgesek, akkor a Sera tremazol valószinüleg segíthet. http://www.aquadepo.hu/product_info.php/sera-med-professional-tremazol-25-ml-p-3172 A kihalászás nem jó ötlet, jobb, ha az égész állományt kezeled.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Fehér férgek a garnélában.

HozzászólásSzerző: JeneiBeata » 2012.12.17. 17:29

Köszönöm szépen, meg lesz :)
JeneiBeata
Új tag
 
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.12.10. 16:36

Re: Fehér férgek a garnélában.

HozzászólásSzerző: JeneiBeata » 2012.12.23. 16:16

Üdv!
Sajnos nem sikerült Sera tremazolt szereznem valaki nem tud egy 40-45 literrre való adagot adni Debrecenben? Szíves örömest bemennék érte csak a kukacok pusztuljanak.

Előre is köszönöm.
JeneiBeata
Új tag
 
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.12.10. 16:36

ElőzőKövetkező

Vissza: Egészség, betegség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég