Fehér férgek a garnélában.

Minden ami az egészséggel, betegséggel kapcsolatos

Re: Fehér férgek a garnélában.

HozzászólásSzerző: fudo » 2011.03.30. 12:55

xman írta:Igen, ez a féreg lesz az, megnélztem a képeket a google-ban.
Fenbendazollal lesz kezelve.


Akkor hamarosan lesznek kezelési tapasztalatok 2 helyről is. A héten nekem is meg kell jöjjön a Tremazol. Remélemnem lesz elhullás.
Avatar
fudo
Mosura
 
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2010.12.28. 11:38

Re: Fehér férgek a garnélában.

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.03.30. 13:12

xman írta:Moszat: Sajnos ma reggelre elpusztult egy garnélám.Be raktam mikroszkóp alá, de nem tól jó mert kicsi a nézőkéje, (gyerekméret).
Még jó állapotban kiszedtem, most formalinba tettem, ha esetleg van kedved megvizslatni, akkor......
Norbi

Szívesen megnézem, de formalinos állapotban nem biztos, hogy bármi is felismerhető marad a férgekből. A formalin összerántja a fehérjéket, eléggé el tudja deformálni az apró jószágokat. A Blaha környékén lakom, ha kíváncsi vagy a műveletre.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fehér férgek a garnélában.

HozzászólásSzerző: fudo » 2011.03.30. 13:21

Egy gyors kép, hogy is néznek ki ezek az élősködők a páncél alatt. :)
Kép
Avatar
fudo
Mosura
 
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2010.12.28. 11:38

Re: Fehér férgek a garnélában.

HozzászólásSzerző: xman » 2011.03.30. 13:57

Formalinban, van egy két garnélám már.
Látszólag renben vannak.

Lehet, hogy majd elviszem.

Köszi a segítségeket.
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Fehér férgek a garnélában.

HozzászólásSzerző: xman » 2011.04.01. 12:08

Sziasztok!

Meg keztem a kezelést a tegnapi napon.
Kaptam Dezsőtő(frettner) fenbendazolt, és adott hozzá egy kis mérőkanalat.
Az egyik itt már linkelt weboldal mennyiségeit követtem.
20literre, 11, valamennyi Mg- kell erre a vízmennyiségre, de ugye lejön még a talaj meg ilyenek, már rég nem 20 liter.
Mérőkanál ismeretlen ,hogy mekkora térfogatú.
Az jutott eszembe, hogy meg kéne tudni, hogy egy csepp víz hány Mg.Meg is találtam a neten, 5 milegrammot írtak rá, két csepp vizet tettem a mérőkanálba, és megnéztem meddig ér.Azután a porból tesztelésből szórtam egy edénybe, hogy lemerül e egyből,lemerült tehát nehezebb a fajsúlya mint a vízé.Ezért picit kevesebbet tettem.Kb így értem el a 10mg-os mennyiséget kémcsőben összeráztam, és a felét a vízhez adtam, néhány órára rá , mivel bedobtam kaját is és láttam mindenki eszik vidáman a maradékot is hozzáadtam.

Tudom, hogy gáz a kimérés elég pontatlan és barlangi volt, de jobb ötletem nem volt hogy mérjem ki ezt a mennyiséget.

Ma reggelre egy kisebb garni feladta a kűzdelmet, nem tudom, hogy a férgek vagy a szer miatt, de inkább az előbbi.Ma a férgek még mindíg aktívan fészkelődnek a garnikban.
Nem tudom, mikorrra kéne hatást várnom.

Minden esetre, szerintem holnap vagy azután cserélek egy feles vízcserét és csak pótlom, de nem adok mégegyszer enyi adagot hozzá a szerből.

Remélem érthető voltam, eléggé szétszórt az agyam ma. :|

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Fehér férgek a garnélában.

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.04.01. 12:27

Vedd figyelembe, hogy a 11 és fél mg a hatóanyagra vonatkozik, nem a szerre! Az SH-fenbendazol csak 5% hatóanyagot tartalmaz, tehát neked 20X 11 mg szer kell, azaz 220 mg.
A hatás csak pár nap múlva jelentkezik, lassan ölő méreg.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fehér férgek a garnélában.

HozzászólásSzerző: xman » 2011.04.01. 20:22

Moszat írta:Vedd figyelembe, hogy a 11 és fél mg a hatóanyagra vonatkozik, nem a szerre! Az SH-fenbendazol csak 5% hatóanyagot tartalmaz, tehát neked 20X 11 mg szer kell, azaz 220 mg.
A hatás csak pár nap múlva jelentkezik, lassan ölő méreg.


Akkor, adok még nekik.
Nem sok az?

Félek én ezektől a szerektől.

Köszi, az infót.
Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Fehér férgek a garnélában.

HozzászólásSzerző: meissa » 2011.04.02. 15:42

Sziasztok!

Mi most estük át egy Scutariella-rohamon. Beazonosítani a sok lapos- és gyűrűsféreg közül itt sikerült (jó fotók és leírás): http://www.crustahunter.com/de/node/552
Sera Tremazolt vettem, ennek a hatóanyaga praziquantel, nem fenbendazol. 2 ml-t adagoltam kb 50 liter vízhez (1 ml/20 liter a gyári ajánlás). Az eredeti tájékoztató 6 órás bennhagyást ír, a magyar fordítás 4-et; végül 4 órát hagytuk benn, utána 80% vízcsere. Ez tegnap délelőtt volt.
Eddig úgy tűnik, elég jól bevált: az amanok és az RC-k is simán vették, még a 2-3 mm-es RC babáknak sem lett semmi bajuk; a férgek kb 2-3 óra után már eltűntek, ma reggel pedig egyetlen garnin volt egy gyanús pötty, de már azt sem látom.
Ráadásul használat után vettem észre, hogy hónapokkal ezelőtt lejárt az üveg, amit eladtak nekem a boltban.
Avatar
meissa
Red cherry
 
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2010.09.28. 20:40
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fehér férgek a garnélában.

HozzászólásSzerző: meissa » 2011.04.03. 00:12

Update: este megint láttam kis fehér pöttyöt, de csak egy garnin, és egy fél óra múlva azon sem. Lehet, hogy kell majd még egy kezelés, de ezt írták is.
Avatar
meissa
Red cherry
 
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2010.09.28. 20:40
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fehér férgek a garnélában.

HozzászólásSzerző: fudo » 2011.04.03. 17:16

Köszi, hogy leírtad a tapasztalataidat! Több helyen én is azt olvastam, hogy min. 2 kezelés kell.
Avatar
fudo
Mosura
 
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2010.12.28. 11:38

ElőzőKövetkező

Vissza: Egészség, betegség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron