Túl inaktív a garnélám

Minden ami az egészséggel, betegséggel kapcsolatos

Re: Hogyan állapítható meg a garnélák betegsége?

HozzászólásSzerző: sdani » 2011.03.03. 13:55

Sziasztok!

Kábé 4 hete vettem néhány fiatal (1,5 cm) red cherry-t, egyelőre csak 5 db-ot, abból sajnos 2 elpusztult az első héten. a többi jól érzi magát, elég változatosan etetek, amúgy 25 feketeneonnal vannak, meg 3 amanoval. Na és a kérdésem, az egyik red cherrym, szerintem egy nőstény idáig elég aktív volt, sőt a többihez képest túl aktív, folyamatosan úszkált, mintha keresne valamit, és ez az utóbbi két napban a totális ellenkezőjére változott. talált magának egy biztonságos helyet a szűrő mögött, és nem nagyon jön ki onnan, néhány centiket arrébb megy, pláne ha valaki megzavarja, de kábé ennyit mozog.. néha takarít, van amikor csak pihen. nem értem mi lehet. amúgy teljesen egészségesnek tűnik, szép, élénk színe van

amit még tudok mondani az, hogy már ivarérettek az biztos, mert egy 2 héttel megvételük után mini garnélák jelentek meg a talajon, meg a dekoráción. nem tudom ennek lehet-e bármi köze hozzá.

lehet hogy semmit nem jelent vagy valami egyszerű válasz van rá, csak sajnos most nincs időm végigolvasni a fórumot
thenx előre is
üdv.: dani
sdani
Yellow fire
 
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2011.03.03. 13:28

Túl inaktív a garnélám

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.03.03. 18:42

Lehet, hogy vedléshez készül, olyankor néha visszavonul. Vagy ha valami baja van. De az nem gyakori, olyankor általában hamar végük van.
D.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Hogyan állapítható meg a garnélák betegsége?

HozzászólásSzerző: sdani » 2011.03.05. 11:40

Helo!

hát figyelem azóta, tegnap elég sokat mászkált, lement a többiekhez. teljesen normálisan, semmi furcsa mozgás.
aztán egy idő múlva visszament. megint ott van.. nem értem:) na mindegy. köszönöm a válaszod!
figyelem tovább
üdv.d
sdani
Yellow fire
 
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2011.03.03. 13:28

Re: Túl inaktív a garnélám

HozzászólásSzerző: sdani » 2011.03.18. 16:24

Helo!

Úgy néz ki a furcsa viselkedésnek vége.. már teljesen normális.. sokkal többet is eszik (perpillanat a spenótból) mint a többi. ja és még le nem vándorolt petéket vélek felfedezni benne:)
szóval lehet hogy valóban a párzással volt kapcsolatos a viselkedése.

üdv.d
sdani
Yellow fire
 
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2011.03.03. 13:28

Re: Túl inaktív a garnélám

HozzászólásSzerző: spuc » 2011.03.18. 21:48

Biztos, hogy vedlett. Ilyenkor napokra eltűnnek.
http://garnelaforum.hu/viewtopic.php?f=55&t=540
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Túl inaktív a garnélám

HozzászólásSzerző: sdani » 2011.03.19. 02:25

Helo!

RC-im idáig nem voltak, amanok már 2-3 éve vannak, láttam is vedlési folyamatot, de náluk nem nagyon tapasztaltam ezt az elbújdosást. sőt amikor láttam, akkor a dekorfa legmagasabb pontján ugrott ki a páncéljából, de valami iszonyat kecses mozdulattal.:) de gondolom ez lehet akár egyedfüggő is

az írás pedig nagyon jó, köszi szépen

üdv.d
sdani
Yellow fire
 
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2011.03.03. 13:28


Vissza: Egészség, betegség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron