Vedlési probléma?

Minden ami az egészséggel, betegséggel kapcsolatos

Vedlési probléma?

HozzászólásSzerző: jowy » 2011.02.04. 15:27

Valaki meg tudná nekem mondani hogy mi az a keresztben lévő csík a feje, és a háta között? Mintha ketté akarna esni, a kis garnéla. Úgy vettem észre hogy inkább a nőstények hullanak, és a hímek nem. Mondjuk 2-3 hetente egy, mintha időzítőre lennének kötve. Olyan idegesítő, hogy mindig a leg pirossabbak halnak meg. Nem lehet hogy köze van hozzá? Képet is tudnék küldeni.
jowy
Új tag
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010.11.10. 17:57

Re: Red Cherry Shrimp - Neocaridina heteropoda

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.02.04. 16:46

jowy írta:Valaki meg tudná nekem mondani hogy mi az a keresztben lévő csík a feje, és a háta között? Mintha ketté akarna esni, a kis garnéla. Úgy vettem észre hogy inkább a nőstények hullanak, és a hímek nem. Mondjuk 2-3 hetente egy, mintha időzítőre lennének kötve. Olyan idegesítő, hogy mindig a leg pirossabbak halnak meg. Nem lehet hogy köze van hozzá? Képet is tudnék küldeni.

Az a keresztcsík egyszerűen csak azt jelzi, hogy közel van a vedlés, a garnéla már szűkösen fér el a bőrében. Olyan, mintha ki lenne repedve az állat, de egyszerűen csak jobban széthúzódik ott egy átlátszó kitinhártya, mint normál állapotban.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vedlési probléma?

HozzászólásSzerző: Kinga » 2013.02.13. 13:48

Sziasztok!
Viszonylag friss akvárium és garnéla tulajdonosok vagyunk. A problémánk, hogy a fej és a tor között egy fehér csík jelenik meg a redeken, ami növekszik, és kb. 48 óra alatt átusznak a túlvilágra. Kértük a Greenaquások tanácsát, white mineral powdert ajánlottak. Ezt kapták 10 nap alatt háromszor, de most megint van egy akinek közel a vég. Szerintetek ez mennyi idő alatt használ? Tudna ebben valaki segíteni? Közben vannak vedlések másik példányoknál. Átolvastam a fórumot, egy helyen láttam hasonló problémát leírva, de konkrét tanács nem volt....de ez talán még 2010-es bejegyzés volt. Előre is köszönöm a válaszokat!
Kinga
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.02.12. 18:43

Re: Vedlési probléma?

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.02.13. 13:56

Szia,

Igen, ezt az ásványi anyagok hiánya okozza, jó rá a white powder is, de pl ha szépiát morzsolsz bele az akváriumba (hetente kétszer egy kb 1x1x1 cm-s darabot) az is segít. Nem tudom megmondani mennyi idő kell nekik, hogy pótolják az ásványi anyagokat, pár hét szerintem azért kell, és utána is folyamatosan adagolni kellene, vsz viszonylag lágy a vized.



Kinga írta:Sziasztok!
Viszonylag friss akvárium és garnéla tulajdonosok vagyunk. A problémánk, hogy a fej és a tor között egy fehér csík jelenik meg a redeken, ami növekszik, és kb. 48 óra alatt átusznak a túlvilágra. Kértük a Greenaquások tanácsát, white mineral powdert ajánlottak. Ezt kapták 10 nap alatt háromszor, de most megint van egy akinek közel a vég. Szerintetek ez mennyi idő alatt használ? Tudna ebben valaki segíteni? Közben vannak vedlések másik példányoknál. Átolvastam a fórumot, egy helyen láttam hasonló problémát leírva, de konkrét tanács nem volt....de ez talán még 2010-es bejegyzés volt. Előre is köszönöm a válaszokat!
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vedlési probléma?

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.02.13. 14:28

Szia,

Saltyshrimp Bee mineral GH+


Tibor
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Vedlési probléma?

HozzászólásSzerző: Kinga » 2013.02.13. 14:51

Köszönöm szépen! A szépiát hol és milyen formában lehet beszerezni?
Kinga
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.02.12. 18:43

Re: Vedlési probléma?

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.02.13. 16:05

Díszmadaraknak szokták adni étrendkiegészítőként, egyébként ez egy tintahal (~Sepia officinalis) csonja/belső váza.
A legtöbb kisállatkereskedésben szerintem megtalálható.
Van esetleg gk és kh mérőtök? Ha nincsen, érdemes először ezt beszerezni, a Neptun márkájú olcsó és jó.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Vedlési probléma?

HozzászólásSzerző: Kinga » 2013.02.13. 21:05

Köszönöm! Egyenlőre nincs ilyenünk, de utána nézek!
Kinga
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.02.12. 18:43

Re: Vedlési probléma?

HozzászólásSzerző: hartpool » 2013.04.07. 14:21

Szia Szentgyo,

Kb milyen Ph tartomány lenne ideális Sakura és Tigris esetében? Megnézném vízteszttel, hogy nálam is ez lehet-e a baj...

Nekem is kb. 1-2 hetente pusztul el egy garnélám, tejfehérre elszíneződve... Nem tudok mire gondolni, talán ez a vedlési probléma lehet nálam is amit fentebb leírtak, bár nálam van mandulafalevél is a vízen, elvileg az segíti a vedlési folyamatokat...

szentgyo írta:Szia,

Igen, ezt az ásványi anyagok hiánya okozza, jó rá a white powder is, de pl ha szépiát morzsolsz bele az akváriumba (hetente kétszer egy kb 1x1x1 cm-s darabot) az is segít. Nem tudom megmondani mennyi idő kell nekik, hogy pótolják az ásványi anyagokat, pár hét szerintem azért kell, és utána is folyamatosan adagolni kellene, vsz viszonylag lágy a vized.



Kinga írta:Sziasztok!
Viszonylag friss akvárium és garnéla tulajdonosok vagyunk. A problémánk, hogy a fej és a tor között egy fehér csík jelenik meg a redeken, ami növekszik, és kb. 48 óra alatt átusznak a túlvilágra. Kértük a Greenaquások tanácsát, white mineral powdert ajánlottak. Ezt kapták 10 nap alatt háromszor, de most megint van egy akinek közel a vég. Szerintetek ez mennyi idő alatt használ? Tudna ebben valaki segíteni? Közben vannak vedlések másik példányoknál. Átolvastam a fórumot, egy helyen láttam hasonló problémát leírva, de konkrét tanács nem volt....de ez talán még 2010-es bejegyzés volt. Előre is köszönöm a válaszokat!
hartpool
Yellow fire
 
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2013.02.09. 23:44

Re: Vedlési probléma?

HozzászólásSzerző: Szilvia » 2013.05.06. 18:31

A leírás szerint lehet akár tejbetegség is, aminek sajnos nincs konkrét ellenszere:

viewtopic.php?f=15&t=272
Szilvia
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.05.02. 22:27

Következő

Vissza: Egészség, betegség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron