A növénytápozás garnélákra való hatása

Minden ami az egészséggel, betegséggel kapcsolatos

Re: A növénytápozás garnélákra való hatása

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.08.20. 19:45

ugrosaska írta:Szia Levi Maistro!

Írd le pls melyik garnélákkal jártál sikerrel növényes akváriumokban. Tudom mindenkinél máshogy működhet és függ még egy sor más dologtól is, de jó támpontként szolgálhat pl. nekem is :)

Amúgy pár német felkapott egy japán tenyésztőt, Tomakata Ueno, ha valakinek mondd valamit, de nem is ez a lényeg, hanem, hogy el is mentek hozzá és csináltak egy képes riportot. Na nála működött szinte minden akvárium CO2 meg szvsz (biztosan nem tudom) tápozás is. Megpróbálom majd megint megkeresni ezeket a képeket, aztán beszurkálom.

Jó szerencsét; Balázs


Szia Sáska Maistro! ;)

Nálam a hi-tech nano akváriumomban voltak Pisti nevelésű CRS-ek és CBS-ek. Nagyon jól érezték magukat, amit a petésedések is jól mutattak. Az igazat megvallva szaporulatom végül is nem volt (ezt sok minden más külső hatásnak tulajdonítom), de abban biztos voltam, hogy jó helyük volt. Az amano garnéla az egyértelmű, azt már a "jég hátán is....." kategóriába sorolom, természetesen velük soha semmi gondom nem volt. Most szintén hi-tech körülmények között tartom a Sakura garnélákat, melyek úgy szaporodnak mint a fene. Én ugye a növényes akváriumok fanatikusa vagyok, így a garnélákra nem fordítok akkora hangsúlyt, annak ellenére, hogy szeretem őket. Hát kb. ennyi a tapasztalatom velük, de legalább egy jó szakértőt ismerek :) . De nagyon örülök, hogy elindult ez a "tiszta" forum, remélem így is marad! ;)
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: A növénytápozás garnélákra való hatása

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.08.20. 20:05

Az tuti,hogy egy szép mosurát nem kockáztatnék néhány szál zöldségért. :D
Ez az év mondata, de a növényes fórumon azért ne hangoztasd!!!
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: A növénytápozás garnélákra való hatása

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.08.20. 20:19

Frettner írta:Az tuti,hogy egy szép mosurát nem kockáztatnék néhány szál zöldségért. :D
Ez az év mondata, de a növényes fórumon azért ne hangoztasd!!!
Dezső


Ezt megigérhetem! ;) :D
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: A növénytápozás garnélákra való hatása

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.08.20. 20:26

ugrosaska írta:Szia Levi Maistro!

Írd le pls melyik garnélákkal jártál sikerrel növényes akváriumokban. Tudom mindenkinél máshogy működhet és függ még egy sor más dologtól is, de jó támpontként szolgálhat pl. nekem is :)

Amúgy pár német felkapott egy japán tenyésztőt, Tomakata Ueno, ha valakinek mondd valamit, de nem is ez a lényeg, hanem, hogy el is mentek hozzá és csináltak egy képes riportot. Na nála működött szinte minden akvárium CO2 meg szvsz (biztosan nem tudom) tápozás is. Megpróbálom majd megint megkeresni ezeket a képeket, aztán beszurkálom.

Jó szerencsét; Balázs


Hát szerintem a profi tenyésztők biztosan nem tápoznak. Ők a garnélákra vannak kihegyezve. A Co2 pedig azért kell, mert ő igy stabilizálja a pH-t és a kH-t /gH-t ( http://www.cichlids.hu/articles/vizkemia.htm#nh3nh4 )
Amúgy nekem vannak Ueno garnéláim. és meg kell mondjam őszintén, nem vagyok elragadtatva. Szerintem Gold Bee van benne rendesen. Szengyo állománya nagyságrendekkel szebb és jobb.
Ha valaha még veszek garnélát, csak PRL-t veszek.
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: A növénytápozás garnélákra való hatása

HozzászólásSzerző: warrior71 » 2010.08.20. 22:40

Dezső!

Tudok vigyázni magamra :lol: :lol: :lol: !
Avatar
warrior71
Hinomaru
 
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.08.15. 14:41
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: A növénytápozás garnélákra való hatása

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.08.26. 05:53

Igaz nekem nincs érzékenyebb garnéláim, de 200 literes növényesben, CO2, Easy carbo, EI szerinti növénytápozás, és a cherryk szaporodnak minta nyulak, és az amanok állandóan ikrásak.
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: A növénytápozás garnélákra való hatása

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.08.26. 07:07

smokie írta:Igaz nekem nincs érzékenyebb garnéláim, de 200 literes növényesben, CO2, Easy carbo, EI szerinti növénytápozás, és a cherryk szaporodnak minta nyulak, és az amanok állandóan ikrásak.


Szia Smokie

Üdv a fórumon.
Ezek a garnélák melyeket megemlítettél kifejezetten a nagy tűrőképességűek közé tartoznak. Ezeket lehet ilyen körülmények között is tartani, de a garnélások igényei nem állnak meg ennél a pár fajnál. Az igazi csemegéket, ami ezt a világot tovább viszi, azokat még megtartani is nehéz, nem hogy szaporodásra bírni "túltápozott" körülmények között. Így amit mondtál az valóban igaz, de ezen a fórumon ez a fajta tápozás kifejezetten nem ajánlott!
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: A növénytápozás garnélákra való hatása

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.26. 09:50

Levinen írta:
smokie írta:Igaz nekem nincs érzékenyebb garnéláim, de 200 literes növényesben, CO2, Easy carbo, EI szerinti növénytápozás, és a cherryk szaporodnak minta nyulak, és az amanok állandóan ikrásak.


Szia Smokie

Üdv a fórumon.
Ezek a garnélák melyeket megemlítettél kifejezetten a nagy tűrőképességűek közé tartoznak. Ezeket lehet ilyen körülmények között is tartani, de a garnélások igényei nem állnak meg ennél a pár fajnál. Az igazi csemegéket, ami ezt a világot tovább viszi, azokat még megtartani is nehéz, nem hogy szaporodásra bírni "túltápozott" körülmények között. Így amit mondtál az valóban igaz, de ezen a fórumon ez a fajta tápozás kifejezetten nem ajánlott!


Egy kicsit pontosítani szeretnék ezen, bár teljesen egyetértek vele. Így van, lehet ilyen körülmények közt is tartani garnélákat, legfőképp Amanot és red cherry-t, akik tényleg nagy túlélési bajnokok, mint írtam volt, hogy nálam is 50ppm no3 szint mellett éltek.

Viszont az érzékenyebb fajok már nem annyira tolerálják a nagyon hirtelen történő vízváltozásokat (nagyon nagy arányú vízcsere), egyszerre nagy mennyiségű növénytáp adagolása, náluk inkább kisebb adagok rendszeres adagolása lehet a megoldás. Az EI szerinti növénytápozás (nagy adag tápok és egyszerre történő nagy arányú vízcsere) nem ezen a fórumon nem ajánlott, hanem az érzékenyebb garnélák tartásánál nem ajánlott.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A növénytápozás garnélákra való hatása

HozzászólásSzerző: egedzs » 2010.08.27. 15:35

Üdv mindenkinek!
Örülök, hogy létrejött (és megtaláltam) ezt a fórumot. Lenne egy kérdésem: itt szabad márkákat és boltokat említeni/linkelni?
Próbáltam én is növénytáp nélküli garnélás/mohás akváriumot készíteni, de még a jávai moha és az úszó májmoha sem fejlődött, csak miután minimális Easy Life Profitot és Easy Carbot adagolok naponta. A CRS-ek szaporodtak és felnőttek így is.
Én személy szerint nem értem, hogyan lehet kicsattanóan egészséges mohákat nevelni garnélás akváriumban. Ha tudnám, nem költenék vegyszerekre.
egedzs
CRS C
 
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2010.08.27. 13:25
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker.

Re: A növénytápozás garnélákra való hatása

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.08.27. 17:57

egedzs írta:Üdv mindenkinek!
Örülök, hogy létrejött (és megtaláltam) ezt a fórumot. Lenne egy kérdésem: itt szabad márkákat és boltokat említeni/linkelni?
Próbáltam én is növénytáp nélküli garnélás/mohás akváriumot készíteni, de még a jávai moha és az úszó májmoha sem fejlődött, csak miután minimális Easy Life Profitot és Easy Carbot adagolok naponta. A CRS-ek szaporodtak és felnőttek így is.
Én személy szerint nem értem, hogyan lehet kicsattanóan egészséges mohákat nevelni garnélás akváriumban. Ha tudnám, nem költenék vegyszerekre.


Szia Egedzs!

Üdv a Fórumon! Márkákat lehet említeni, boltokat inkább ne.
Ahhoz, hogy szép növényeket nevelj, az optimális tápozás tökéletesen elég. Ha így tápozol, akkor a garnéláknak se lesz semmi bajuk, sőt még szaporodni is fognak, ahogy nálad is történt. Ha méred, vagy szeretnéd mérni a vízben található elemeket, akkor erre oda lehet figyelni. Ha igényled, leírom, hogy milyen értékeket állíts be (Fe, No3, Po4). Én is tápozok, a növények szépek és garnélák is jól érzik magukat. A blogomon meg tudod nézni az akváriumaimat.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

ElőzőKövetkező

Vissza: Egészség, betegség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron