A növénytápozás garnélákra való hatása

Minden ami az egészséggel, betegséggel kapcsolatos

Re: A növénytápozás garnélákra való hatása

HozzászólásSzerző: egedzs » 2010.08.28. 00:32

Levinen írta:
egedzs írta:Üdv mindenkinek!
Örülök, hogy létrejött (és megtaláltam) ezt a fórumot. Lenne egy kérdésem: itt szabad márkákat és boltokat említeni/linkelni?
Próbáltam én is növénytáp nélküli garnélás/mohás akváriumot készíteni, de még a jávai moha és az úszó májmoha sem fejlődött, csak miután minimális Easy Life Profitot és Easy Carbot adagolok naponta. A CRS-ek szaporodtak és felnőttek így is.
Én személy szerint nem értem, hogyan lehet kicsattanóan egészséges mohákat nevelni garnélás akváriumban. Ha tudnám, nem költenék vegyszerekre.


Szia Egedzs!

Üdv a Fórumon! Márkákat lehet említeni, boltokat inkább ne.
Ahhoz, hogy szép növényeket nevelj, az optimális tápozás tökéletesen elég. Ha így tápozol, akkor a garnéláknak se lesz semmi bajuk, sőt még szaporodni is fognak, ahogy nálad is történt. Ha méred, vagy szeretnéd mérni a vízben található elemeket, akkor erre oda lehet figyelni. Ha igényled, leírom, hogy milyen értékeket állíts be (Fe, No3, Po4). Én is tápozok, a növények szépek és garnélák is jól érzik magukat. A blogomon meg tudod nézni az akváriumaimat.


Köszönöm, várom az értékeket. Bár a garnélásba nem adagolok nitrátot és foszfátot, de azért érdekel a tapasztalatod.
egedzs
CRS C
 
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2010.08.27. 13:25
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker.

Re: A növénytápozás garnélákra való hatása

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.09.11. 09:53

egedzs írta:Üdv mindenkinek!
Örülök, hogy létrejött (és megtaláltam) ezt a fórumot. Lenne egy kérdésem: itt szabad márkákat és boltokat említeni/linkelni?
Próbáltam én is növénytáp nélküli garnélás/mohás akváriumot készíteni, de még a jávai moha és az úszó májmoha sem fejlődött, csak miután minimális Easy Life Profitot és Easy Carbot adagolok naponta. A CRS-ek szaporodtak és felnőttek így is.
Én személy szerint nem értem, hogyan lehet kicsattanóan egészséges mohákat nevelni garnélás akváriumban. Ha tudnám, nem költenék vegyszerekre.


Én nem tápozok, táptalaj sincs az akváriumokban csak Akadama, és mégis nőnek a mohák. Pedig RO vízben vannak, csak 10 % csapvíz és némi kiegészítő porocska megy bele a rákok miatt.
A legjobban a karácsonymoha és a forrásmoha nő, de a microsorium is szépen hajt. a leglassabban a bolbitis és a Fissidens fontanus fejlődik.
De a legjobb ötlet, fadrabra erősített növényeket tenni az akváriumba, és azokat 2 havonta egy hétre áttenni egy agyontápozott növényesbe.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: A növénytápozás garnélákra való hatása

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.09.11. 12:05

egedzs írta:
Levinen írta:
egedzs írta:Üdv mindenkinek!
Örülök, hogy létrejött (és megtaláltam) ezt a fórumot. Lenne egy kérdésem: itt szabad márkákat és boltokat említeni/linkelni?
Próbáltam én is növénytáp nélküli garnélás/mohás akváriumot készíteni, de még a jávai moha és az úszó májmoha sem fejlődött, csak miután minimális Easy Life Profitot és Easy Carbot adagolok naponta. A CRS-ek szaporodtak és felnőttek így is.
Én személy szerint nem értem, hogyan lehet kicsattanóan egészséges mohákat nevelni garnélás akváriumban. Ha tudnám, nem költenék vegyszerekre.


Szia Egedzs!

Üdv a Fórumon! Márkákat lehet említeni, boltokat inkább ne.
Ahhoz, hogy szép növényeket nevelj, az optimális tápozás tökéletesen elég. Ha így tápozol, akkor a garnéláknak se lesz semmi bajuk, sőt még szaporodni is fognak, ahogy nálad is történt. Ha méred, vagy szeretnéd mérni a vízben található elemeket, akkor erre oda lehet figyelni. Ha igényled, leírom, hogy milyen értékeket állíts be (Fe, No3, Po4). Én is tápozok, a növények szépek és garnélák is jól érzik magukat. A blogomon meg tudod nézni az akváriumaimat.


Köszönöm, várom az értékeket. Bár a garnélásba nem adagolok nitrátot és foszfátot, de azért érdekel a tapasztalatod.


Az értékek megadása ki is ment a fejemből. Na de most! :)
Szóval:
Fe: 0,1-0,25ppm
PO4: 0,5-1ppm
NO3: 5-10ppm
Ha ezeken az intervallumokon belül vagy, akkor a növények is szépen fejlődnek és az egyéb élővilágra sincsenek káros hatással.
Csak ezeket a tápanyag szinteket mérem, de ezek elegendőek a beállításhoz.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: A növénytápozás garnélákra való hatása

HozzászólásSzerző: Ramen » 2010.10.01. 10:45

Véleményetek szerint szabad továbbra is naponta 2ml easy carbot adagolnom 54 literes akváriumba? Most foglalták el a helyüket a garnik (4db red cherry, 2 amano) és nem szeretném ha bajuk lenne.
Avatar
Ramen
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.29. 18:12
Tartózkodási hely: Pécs

Re: A növénytápozás garnélákra való hatása

HozzászólásSzerző: egedzs » 2010.10.01. 10:52

Ramen írta:Véleményetek szerint szabad továbbra is naponta 2ml easy carbot adagolnom 54 literes akváriumba? Most foglalták el a helyüket a garnik (4db red cherry, 2 amano) és nem szeretném ha bajuk lenne.


Red cherry és amano bírja a carbot. Én a CRS-ek akváriumába is adagolok közepes előírás szerinti mennyiséget és szaporodnak, elhullás nincs.
egedzs
CRS C
 
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2010.08.27. 13:25
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker.

Re: A növénytápozás garnélákra való hatása

HozzászólásSzerző: dzsega » 2010.12.30. 10:38

Ramen írta:Véleményetek szerint szabad továbbra is naponta 2ml easy carbot adagolnom 54 literes akváriumba? Most foglalták el a helyüket a garnik (4db red cherry, 2 amano) és nem szeretném ha bajuk lenne.

A gyártó is csak 1ml/50l-t ír elő. Sztem sok.
Én a 60l-esbe adagolok 1ml/nap. Ennek ellenére szépen fejlődnek a növények (sajnos van alga is bár ez a kezdeti rossz szűrésnek tudom be, lassan de biztosan tűnik el).
dzsega
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2010.08.19. 12:08
Tartózkodási hely: Pécs

Re: A növénytápozás garnélákra való hatása

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.12.30. 17:09

Szerintem a gyári ajánlás fele is elég, fő a biztonság. Ha nem EI tápozást használsz, akkor nem kell túlzásba vinni a CO2-t sem. Egyesek úgy is tartanak garnélát, és az RC-k szaporodnak is, de hithű garnélás nem kockáztat ilyesmivel. :roll:
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A növénytápozás garnélákra való hatása

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2010.12.30. 18:24

Gyári ajánlásnál többet ne adagolj. Az egy biztonságos szint. Növényes akváriumokba ennek a dupláját tesszük általában.
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A növénytápozás garnélákra való hatása

HozzászólásSzerző: Satyak » 2012.01.07. 20:20

Sziasztok. Tegnap sajnálattal vettem észre hogy elpusztult a sepregető garnélám. Próbáltam rájönni hogy mi lehetett az oka.De nem sikerült. Rendszeres volt a vízcsere is.Tápláléka is volt. Én, és pár akvarista ismerősöm a CO2 tabletta adagolására gyanakszunk. Igaz, 4-5 naponta raktam egy 20 liternyi vízhez való tablettát a 70 literes aksiba.A tabletta dobozán az van hogy a vizet lágyítja és savanyítja.Lehet ez nem tetszett neki? A többi garnéla amikkel volt (red cherry) vígan élnek. :?
Satyak
Új tag
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.12.13. 11:57

Re: A növénytápozás garnélákra való hatása

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.01.07. 22:49

Lehet, hogy csak öreg volt.....
Amúgy a Redeket csak elgázolni lehet, úthengerrel.... 8-) nagy túlélők.
A CO2 adagolásának ebben a formában SEMMI ÉRTELME!!!!!!!
Olyan, mintha gyúrnál, és hetente nyomnál egy 2 dl-es proteinkoktélt....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

ElőzőKövetkező

Vissza: Egészség, betegség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég