Hogy élhető tul a hal gyógykezelés!!!

Minden ami az egészséggel, betegséggel kapcsolatos

Hogy élhető tul a hal gyógykezelés!!!

HozzászólásSzerző: Horrock » 2011.01.02. 16:28

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. A halaimnak gyógykezelésre van szükségük. :cry: (metilénkék és formaldehid+malachitzöld)
Addig a garnéláim egy új akváriumba rakom a régi vízzel és mohákkal.
A kérdésem az lenne miként tudom visszatelepiteni a garnéláim hogy ne fertőzzek vissza és a gyógyszermaradványok se végezzenek a garnéláimmal.
Érdekelne még az is, hogy mik azok a gyógyszerek, fertőtlenítők amiket lehet alkalmazní a halakra úgy ,hogy a garnélák(Neocaridina félék) is amedencében vannak.

Köszönöm előre is a segítséget!
ÜDV: Horrock!
Avatar
Horrock
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.01.02. 15:02

Re: Hogy élhető tul a hal gyógykezelés!!!

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.01.02. 16:35

Szia,

Igen, mindenképp tedd külön a garnélákat, és a kezelés után (kellően sok vízcsere után) aktív szénnel tudod a gyógyszermaradványokat kiszűrni a vízből.

Nem tudom, hogy létezik-e olyan gyógyszer a halak számára, ami nem végzetes a garnélákra nézve, tartok tőle, hogy nem igazán.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hogy élhető tul a hal gyógykezelés!!!

HozzászólásSzerző: Horrock » 2011.01.02. 17:59

Köszönöm a gyors választ!!
Még az nem tíszta, hogy fogom visszatení a garnélákat a már megyogyitott ahlak közé.
Mivel a másik akvárumba a régí víz kerül amibe a garnélák lesznek igy a fertőzés is átkerül és igy visszahelyezéskor valószínű a visszafertőzés.
Tudtok valami modszert a biztonságos fertözésmentes visszahelyezésre.

Köszönöm a segítséget!

Horrock!
Avatar
Horrock
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.01.02. 15:02

Re: Hogy élhető tul a hal gyógykezelés!!!

HozzászólásSzerző: dzsega » 2011.01.02. 18:30

Horrock írta:Köszönöm a gyors választ!!
Még az nem tíszta, hogy fogom visszatení a garnélákat a már megyogyitott ahlak közé.
Mivel a másik akvárumba a régí víz kerül amibe a garnélák lesznek igy a fertőzés is átkerül és igy visszahelyezéskor valószínű a visszafertőzés.
Tudtok valami modszert a biztonságos fertözésmentes visszahelyezésre.

Köszönöm a segítséget!

Horrock!


Mi lenne ha a halakat raknád külön és nem a garnikat?
Sokkal kisebb az esély a visszafertőzésre, valamint arra, hogy a gyógyszerből marad/átjut a nagyba ahol a garnik vannak.
dzsega
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2010.08.19. 12:08
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Hogy élhető tul a hal gyógykezelés!!!

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.01.02. 21:43

Milyen fertőzésről van szó? A gyors életciklusú paraziták, mint pl. a darakór, nem sokáig vannak életben gazda nélkül. Mivel a garnélákon nem tudnak szaporodni, ezért egy pár hetes karantén után a garnéláid sem lesznek már fertőzőek. Ez nem minden kórokozóra igaz, a bacik és a gombaspórák pl. be tudnak tokozódni és hosszú ideig elvegetálnak.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hogy élhető tul a hal gyógykezelés!!!

HozzászólásSzerző: Horrock » 2011.01.02. 22:49

Pontos diagnozis még nincs de én bélférgre vagy egysejtű élősködőkre gyanakszom.
A tünetek pipálás,kopltyú vörösödés,bágyatság,elhalálozás,illetve a bélrendszer elszinezödése(feketedés) de ebben nem vagyok biztos tapasztalathiány miatt.
Avatar
Horrock
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.01.02. 15:02

Re: Hogy élhető tul a hal gyógykezelés!!!

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.01.02. 23:18

Horrock írta:Pontos diagnozis még nincs de én bélférgre vagy egysejtű élősködőkre gyanakszom.
A tünetek pipálás,kopltyú vörösödés,bágyatság,elhalálozás,illetve a bélrendszer elszinezödése(feketedés) de ebben nem vagyok biztos tapasztalathiány miatt.

Féregre használj fenbendazolt, az garnélabiztos. Én is azt használtam planária ellen, és nem volt elhullásom. Egysejtűek ellen hallottam már, hogy használtak sót és ezüst kolloidot- ezekről nem tudom, mennyire biztonságosak, de azt biztosan tudom, hogy a metilinkék és a malachitzöld nem az.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hogy élhető tul a hal gyógykezelés!!!

HozzászólásSzerző: Ardenta » 2011.01.19. 17:40

Sziasztok

Az a kérdésem, hogy ha a halaimnál hasvízkór gyanú merült fel, akkor a garnélákkal mi van? Ők érzékenyek erre, vagy nem támadja meg őket?

Köszi
Ardenta
Új tag
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.08.17. 09:46

Re: Hogy élhető tul a hal gyógykezelés!!!

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.01.19. 18:23

A hasvízkór nem konkrétan fertőzés, hanem a vízben normál esetben is jelen lévő baktérium okoz betegséget, ami általában a rossz vízminőségnek vagy egyéb stresszhatásnak köszönhető. Tehát a betegség eredendő oka a garniknak is problémás lehet, mert ők elég érzékenyek a vízminőségre. Ha egy öreg, vagy sérült hal lett hasvízkóros, az nem feltétlenül jelent problémát az akváriummal. A kialakult hasvízkóros hal gyógykezelése elég reménytelen, nem érdemes a garnélák életét antibiotikummal kockáztatni. A garnélák nem kaphatnak konkrétan hasvízkórt, mivel nekik teljesen máshogy működik a szervezetük. A hasvízkóros hal testében az elszaporodott baktériumok maradványai bekerülnek a vesékbe, és eltömítik azt. Mivel a vese nem képes a hal testébe az ozmózis miatt beáramló víztől megszabadulni, ezért a szövetekben egyre több víz gyűlik fel, ezért dagad fel a hal. Ha az eredeti fertőzés el is múlik, a vesekárosodás általában visszafordíthatatlan. Namármost a rákoknak konkrétan nincs is veséje, a funkciót betöltő szerv neve csápmirigy vagy zöldmirigy.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hogy élhető tul a hal gyógykezelés!!!

HozzászólásSzerző: Ardenta » 2011.01.19. 21:40

Köszi

Ok. Pont emiatt kérdeztem, hogy érdemes-e az antibiotikum olyankor, de akkor inkább nem. Meg nem is tömeges halpuffadás van, csak 1-nél volt eddig (de ott is csak felpuffadt, semmi véres szem és a pikkelyek is rendben voltak).
A rákjaim jól vannak, ahogy látom; nem hullanak, azaz nem észrevehetően.
Ardenta
Új tag
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.08.17. 09:46


Vissza: Egészség, betegség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron