Mint a kámfor...

Minden ami az egészséggel, betegséggel kapcsolatos

Mint a kámfor...

HozzászólásSzerző: MissMuss » 2010.12.28. 22:46

Sziasztok!
A kb két hete betelepített blue-brown beekről van szó. Semmi gond nem volt egy ideig, félősek voltak ugyan, nem nagyon mozdultak rá a kajákra, de kapirgáltak, mászkáltak, volt alga is, nem volt elhullás. Első vízcsere is megvolt. Utána is jól voltak. Vedlettek, és szerintem ott sem volt gond. Második vízcsere után pár nappal azonban egyre kevesebbet lehetett elöl látni. Azonban csak 2 tetemet találtam, nem egy időben, mindkettő kicsi volt. A többi meg eltűnt, mint a kámfor. Felforgattam az akit, és 2 túlélő biztosan van, a többieket továbbra sem találtam, semmilyen állapotban. Összvissz 2 kis csiga volt még benn rajtuk kívül, kizárt hogy ilyen hamar eltüntették volna a tetemeket.
Az egy dolog, hogy hová lettek. Jobban aggaszt, hogy miért :( Mértem pH-t, 7,5<, ennyi is volt. Keménység 9es volt, felteszem a manado miatt keményedett be /1 hét alatt?!/, de ez szerintem folyamatos volt, nem ugrásszerű. Nitrátot nem tudok mérni. Az is biztos, hogy nem egyszerre hullottak el, az mindenképp feltűnt volna. Azt vettem még észre, hogy nem igazán matattak, nem járt a szájuk, csak ültek a levélen, földön naphosszat.
A vízcserénél annyi volt más, hogy nem lágyítottam le 0-ra, és vissza csapvízzel, hanem csak 6ig lágyítottam le. :? De így is állt egy napot. Egyébként minden a megszokott volt.
A maradék kettő úgy tűnik jól van, kapirgálnak, mászkálnak. Mit csináljak? Nem merek vizet sem cserélni, pedig esedékes lenne. Az aljzaton és a fán van valami barna porszerű, mulm szerű akármi.
Valaki help :\
Állatoktól emberséget, növényektől türelmet tanulunk.
Avatar
MissMuss
Találkozó résztvevő
 
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:37
Tartózkodási hely: Budapest, IX

Re: Mint a kámfor...

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.12.29. 20:22

Sajnos időnként megtörténik a baj, és tényleg a legrosszabb, hogy az ember nem tudja miért van... Az biztos, hogy ezek a garnélák a meleget nem bírják, de gondolom ez mostanában nem okozhatta a pusztulásukat.

Különben ha nem találod őket, a tetemeket sem láttad, akkor lehet, hogy kimásztak. Nézz körül az akvárium pár méteres körzetében, mert elképzelhető, hogy tényleg ez történt.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mint a kámfor...

HozzászólásSzerző: MissMuss » 2011.01.11. 21:27

:D :D :D :D Jó nagy meglepetés volt ma etetésnél! Egyszerre 7 garnélát számoltam, ennyien minimum megvannak! Ebből legalább 4 nőstény, gyönyörűek, és szemmel láthatóan jól vannak. A srácok meg összevissza úszkálnak.
Ez volna a híres szörfözés??

Eléggé elszomorított a 10 garnéla "eltűnése", de ez..... :D:D mindent felülmúl :)

Hogy hol bújkáltak ilyen sokáig az továbbra is rejtély, az összes növényt megbolygattam, néztem mindenhonnan, sehol senki. Úgy tűnik tényleg nagyon félősek. Lámpakapcsolásra még mindig szétspriccelnek.
Állatoktól emberséget, növényektől türelmet tanulunk.
Avatar
MissMuss
Találkozó résztvevő
 
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:37
Tartózkodási hely: Budapest, IX

Re: Mint a kámfor...

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.01.11. 22:16

Nálam és másoknál is tapasztalat volt, hogy előszeretettel ássák be magukat a könnyűszemcsés talajba kotorászni a mélyebben leülepedett mulmban. Láttam olyan CRS-t, ami 2-3 cm mélyen kotorászott az Akadamában. És simán elbújnak a fatörzsek, kövek alá is. Pl. a kis Breviaták mind ott vannak, nem annyira szeretik az erős fényt.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/


Vissza: Egészség, betegség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron