Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

Minden ami az egészséggel, betegséggel kapcsolatos

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Norman » 2011.10.17. 15:59

Bocsánat,hogy külön írom,de már nem tudok szerkeszteni.Szóval olyat láttam,hogy a garnéla "pattogott" a hátán a talajon majd mozdulatlanul hevert a hátán,elmentem itthonról kb 10percre,mondom kiveszem az elhullott garnit,erre már talpon volt és elment onnan mintha semmi sem történt volna.Na ez mi? :?
Kép
Avatar
Norman
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.10.11. 12:19

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.10.17. 17:54

Norman írta:Bocsánat,hogy külön írom,de már nem tudok szerkeszteni.Szóval olyat láttam,hogy a garnéla "pattogott" a hátán a talajon majd mozdulatlanul hevert a hátán,elmentem itthonról kb 10percre,mondom kiveszem az elhullott garnit,erre már talpon volt és elment onnan mintha semmi sem történt volna.Na ez mi? :?


Ha nem mentél volna el otthonról, akkor azt is láttad volna, amint hirtelen megkapaszkodik valamiben, és kipattan a régi ruhájából.... :D
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Norman » 2011.10.17. 17:58

Frettner írta:
Norman írta:Bocsánat,hogy külön írom,de már nem tudok szerkeszteni.Szóval olyat láttam,hogy a garnéla "pattogott" a hátán a talajon majd mozdulatlanul hevert a hátán,elmentem itthonról kb 10percre,mondom kiveszem az elhullott garnit,erre már talpon volt és elment onnan mintha semmi sem történt volna.Na ez mi? :?


Ha nem mentél volna el otthonról, akkor azt is láttad volna, amint hirtelen megkapaszkodik valamiben, és kipattan a régi ruhájából.... :D


Sajnos nem,ez egy nano és sehol sem látok levedlett páncélt és ugyanott "állt" ahol először oldalán majd a hátán feküdt és sajnos a többi is nagyon sápadt és úszkál körbe körbe :?
Kép
Avatar
Norman
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.10.11. 12:19

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: LGA » 2011.10.17. 18:44

Ha RC-k hullanak tömegével, akkor ott nagyobb gáz van, amit ezek a tápok és porok nem fognak megoldani. Szóval vagy betegség, vagy víz. Lehet, hogy a vizedben van valamibôl magas koncentráció.
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Norman » 2011.10.17. 18:59

LGA írta:Ha RC-k hullanak tömegével, akkor ott nagyobb gáz van, amit ezek a tápok és porok nem fognak megoldani. Szóval vagy betegség, vagy víz. Lehet, hogy a vizedben van valamibôl magas koncentráció.


Az rc-knek eddig semmi gondjuk nem volt ,csak egyéb neocaridina fajok pusztultak,de most pont láttam az egyik rc érdekes "produkcióját" és a többi is kezd sápadt lenni.Sajnos a vízünkben elég magas a vas-oxid ezért elég sárgás illetve elég magas az arzén tartalma is,más káros összetevőről nem tudok nem mintha ez nem lenne éppen elég.
Ezért tervezek egy ro szűrőt venni,csak jó lenne tudni,hogy ez betegség-e avagy más mert ha betegség akkor nem lesz elég,hogy elkezdem az ro+ásványi por kombinációval a cseréket egy ideig mielőtt betelepíteném az új állományt.
Kép
Avatar
Norman
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.10.11. 12:19

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.10.17. 19:01

Norman írta: Egyébként Ada Malaya talajt használok...
Válaszaitokat előre is köszönöm.


Mióta megy az ADA talaj az akváriumban?
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Norman » 2011.10.17. 19:02

Frettner írta:
Norman írta: Egyébként Ada Malaya talajt használok...
Válaszaitokat előre is köszönöm.


Mióta megy az ADA talaj az akváriumban?


4hónapja lesz..az elején betartottam a napi 30%-os vízcseréket 2 hétig az ammonia miatt.
Kép
Avatar
Norman
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.10.11. 12:19

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.10.17. 19:23

Akkkor valami kő vagy fa lehet benne, ami megváltoztatja a vízet.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: neocaridina » 2011.10.17. 19:33

Frettner írta:A montmorillonit az hidratált kalcium-aluminium szilikát - gyakorlatilag kristályos kalcium. ( persze tartalamz nátriumot, alumíniumot és szilíciumot is)

Montmorillonit beszerzése folyamatban, bár vedlenek mint a gép. Azóta találtam még 5 levedlett páncélt. Újabb betegeskedőt nem találtam egyelőre.
neocaridina
Red cherry
 
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2011.10.14. 19:01

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Norman » 2011.10.17. 19:40

Frettner írta:Akkkor valami kő vagy fa lehet benne, ami megváltoztatja a vízet.


Úgynevezett dragon kő,tebang levél,néhány darab vékonyabb platán ágak,ennyi,természetesen minden kifőzve.
Kép
Avatar
Norman
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.10.11. 12:19

ElőzőKövetkező

Vissza: Egészség, betegség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég