Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

Minden ami az egészséggel, betegséggel kapcsolatos

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: star67 » 2010.12.09. 13:34

Lexyke írta:Hát őszintén szólva kicsit csalódott vagyok, hiszen annyi mindenhol olvastam, hogy egyszerű a tartásuk... Nagyon megszerettem ezeket a csöpp rákokat, és fáj a szívem értük nagyon. :( Még 3 túlélőm van... Remélem megmaradnak, legalább ők. Szerdán megyek ki ismét Bécsbe, veszek akkor gyantát (Az tényleg 0-ra lágyítja a vizet? Gyantázás után nem kell már kezelni a csapvizet? Ha beleöntöm a lekezelt vizet a másikba, nem lesz túl drasztikus változás a maradék garnijaimnak?). Meg pótolom az elveszett garnijaimat... :( :( :(
Nagyon szépen köszönöm a jó tanácsokat!


Fel a fejjel! Még a legtapasztaltabb akvaristáknál is beüt néha a krach, de nem szabad feladni!
Ha bármikor Budapesten jársz, csak ugorj be hozzám, szívesen pótolom az RC állományod néhány tenyészpéldánnyal és szívesen adok egy kanna R.O.vizet is kipróbálásra.
;)
star67
Hinomaru
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.08.25. 15:38
Tartózkodási hely: Budapest, XI. kerület, spcs01@gmail.com

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Lexyke » 2010.12.09. 17:53

star67 írta:
Lexyke írta:Hát őszintén szólva kicsit csalódott vagyok, hiszen annyi mindenhol olvastam, hogy egyszerű a tartásuk... Nagyon megszerettem ezeket a csöpp rákokat, és fáj a szívem értük nagyon. :( Még 3 túlélőm van... Remélem megmaradnak, legalább ők. Szerdán megyek ki ismét Bécsbe, veszek akkor gyantát (Az tényleg 0-ra lágyítja a vizet? Gyantázás után nem kell már kezelni a csapvizet? Ha beleöntöm a lekezelt vizet a másikba, nem lesz túl drasztikus változás a maradék garnijaimnak?). Meg pótolom az elveszett garnijaimat... :( :( :(
Nagyon szépen köszönöm a jó tanácsokat!


Fel a fejjel! Még a legtapasztaltabb akvaristáknál is beüt néha a krach, de nem szabad feladni!
Ha bármikor Budapesten jársz, csak ugorj be hozzám, szívesen pótolom az RC állományod néhány tenyészpéldánnyal és szívesen adok egy kanna R.O.vizet is kipróbálásra.
;)


Köszönöm szépen! Nagyon aranyos vagy :oops: :)
Avatar
Lexyke
Yellow fire
 
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2010.11.18. 23:01
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.12.10. 03:06

Itt valami nagyon gyanús. Vasárnap vizet cseréltem, azóta benne van mindegyik akváriumban az aktívszén. Mi az isten az, amit nem szed ki, vagy annyi van belőle, hogy telítődött? Itt nem tápoztam soha. A legtöbb garnélát kimentettem máshová. Összesen talán ha 3 nagyobb garnéla maradt 20 literben. És most az egyiket halva találtam, fiatal petés nőstény volt. Eddig ebből az akváriumból eltűnt olyan 6 nagyobbacska garni és egy garnitúra pici, + kettő igazolt haláleset. Most a talajcserét fontolgatom...
A másik akváriumban nem tudom nagyon követni a helyzetet, voltak beteg picik, a nagyok szemre megvannak, de ott akkora a dzsumbuj, hogy ha tömegével hullanának azt se látnám. Létezik olyan betegség, ami ilyen tünetekkel öl? Esetleg a dohányfüst okozhat ilyet? Bár életem párja mindig is bagózott és eddig nem volt ilyen.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.12.10. 15:44

a nikotinra minden állat rosszul reagál. rovarirtó szerként használták, de már betiltották. A füst a levegőztetőn keresztül bekerülhet az aksiba. A garnik reagálhatnak érzékenyebben rá mint a halak.
Nem állítom hogy ez az ok, de egy eshetőség..

kiugrálás, nitrit, ammónia? co2?
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.12.10. 16:17

brutalmonk írta:a nikotinra minden állat rosszul reagál. rovarirtó szerként használták, de már betiltották. A füst a levegőztetőn keresztül bekerülhet az aksiba. A garnik reagálhatnak érzékenyebben rá mint a halak.
Nem állítom hogy ez az ok, de egy eshetőség..

kiugrálás, nitrit, ammónia? co2?

Még sose láttam kiugrálást vagy próbálkozást. Ha lesz miből, akkor veszek teszteket. Félreraktam tegnap a haláleset felfedezése után egy befőttesüveg vizet, hogy legyen miből tesztelni. Aztán lecseréltem olyan 30% -ot. CO2-t sose használtam. A max. létszám ebben az aksiban 10 nagyobbacska + egy eresztés kicsi volt, a legutóbbi vízcsere óta összesen 3 db. A talaj világos homok, nem nagyon van üledék se benne se rajta, 3 garni meg nem termel valami sokat. Viszonylag sok gaz van benne, Microsorum meg moha, 9W fénnyel. A szűrés elég erős, azért kellett ennyi gaz, hogy lefogja az áramlást. Három éve üzemel az akvárium, korábban pár nyomorék gerincferdült neonhal lakott benne, 2 hónapja garnélák.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.12.24. 12:53

Lexyke és Moszat!

Mi lett aztán nálatok a "végkifejlet"? Megállt valahogy a garnélák pusztulása?
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Lexyke » 2010.12.24. 17:15

Nálam egy túlélő maradt, egy Bee. Azóta feltöltöttem az aksit ionizált vízzel és csapvízzel, hoztam bele 8 db cherry-t és ők vígan elvannak. A Bee is jól van. Tegnap előtt viszont az utolsó Mandarinom is elpusztult, de ő már nagyon nagy volt. Arra gondolok, hogy már nem mai csirke lehetett és azért... A Cherryk elvannak, vedlenek és nagyon nagyot nőttek :)
Avatar
Lexyke
Yellow fire
 
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2010.11.18. 23:01
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Lexyke » 2010.12.24. 17:19

Mivel marad egy túlélőm, nem fertőtlenítettem ki az akváriumot, csak egy kicsit többet cseréltem vizet. Jut eszembe, a mohám elkezdett algásodni nagyon. Olyan is van, mintha pókhálók lennének a vízben. Ez nagy gond? És hogy tudom eltüntetni? :shock:
Avatar
Lexyke
Yellow fire
 
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2010.11.18. 23:01
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Imre2396 » 2011.01.11. 20:58

Valaki nem tud segíteni,mert már a második fiatal garni pusztult el az elsőt kiszedtem,de a másodikat megették.Akik megették azoknak nem lesz bajuk? :cry: És mitől lehet a pusztulás??először kaptak tegnap párolt sárgarépát de az első még az etetés előtt elpusztult. :cry:
Imre2396
Új tag
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.12.22. 22:50

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.01.11. 21:17

szentgyo írta:Lexyke és Moszat!

Mi lett aztán nálatok a "végkifejlet"? Megállt valahogy a garnélák pusztulása?

Bocs, eddig nem vettem észre a kérdést. Még hetekig találtam 1-1 elhullott felnőttet, volt, hogy egész halom picit találtam halva, de mostanában nem láttam tetemet. Amióta ez az egész tart, egyetlen új petésedés sem következett be, és a meglévő picik is mind elhullottak. Remélem ez csak véletlen egybeesés. Viszont találtam 2 fura hímet, amiknek a potroha olyan, mintha fehér dzsuvával lenne középen feltöltve. Nem tudom jobban leírni. Először a bélcsatorna tűnt fehérnek, aztán szétterjedt az egész potrohban. Kicsit emlékeztet erre a képre(Ez elvileg microsporidium fertőzés):
Kép
Ezzel együtt úgy gondolom, hogy nem ez volt az elhullások oka, a tünetek mérgezésre hajaztak. A beteg hímek egyelőre élnek és virulnak a karanténná kinevezett 5 literes kosztelepemben.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Egészség, betegség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron