Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

Minden ami az egészséggel, betegséggel kapcsolatos

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.03.30. 05:31

Milyen vízparamétereken tartod a tigriseket? Egyébként a garnik nem ugranak ki a vízböl, mert nem tudnak, az akváriumba belógó dolgokon (légcső, szűrőcsonk, stb..)tudnak kimászni, és ezt általában akkor teszik, ha nem megfelelö a vizük összetétele.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: nagyjani » 2012.03.30. 08:01

Hali. Szegedi csapvíz, pár napig pihentetve.
:roll:
nagyjani
Red cherry
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.01.04. 21:15

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: LGA » 2012.03.30. 08:09

Szerintem egy napnál tovább ne pihentesd, az már többet árt, mint használ. De nem ez (a pihentetés hossza) lesz a gond.
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.03.30. 14:25

nagyjani írta:Hali. Szegedi csapvíz, pár napig pihentetve.
:roll:

Én megpróbálnám óvatosan lágyítani a vizüket, két naponkénti 5%-os (ioncserélt, vagy ro) vízcserével, és beállítanám Gh 9-10, Ph 7-7.2-re. Szerintem érdemes egy kevés vízelőkészítőt is használni, bár sokan nem ajánlják, de én is használok.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: nagyjani » 2012.03.31. 23:03

Köszi a tanácsokat, meglátjuk mi lesz. :)
nagyjani
Red cherry
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.01.04. 21:15

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: sparrow121 » 2012.11.29. 02:24

Sziasztok!

Eddig csak olvasgattam a fórumot, de itt az ideje, hogy muszáj lesz kérdeznem is, szóval regisztráltam.
Ma reggelre az egyik nöstény petés red cherrym fejjel lefelé úszott az üvegfal elött. Barátnöm ki is nevette, milyen bolond jószág, még én is megmosolyogtam, de mikor "háttal" a talajnak csapódott, már nem volt ilyen vicces. Aztán kezdte elölröl.
Mikor úrrá lett rajtam a pánik, megláttam a gömbmohám alatt fekvö következö petés nöstényt, hanyatt fekve, néha rángatózni egyet. Aztán mögötte mégegyet. Èpp itt volt az ideje a következö vizcserének (hetente) igyhát hamar ki is cseréltem a vizet. A garnélákhoz ha hozzáértem, épphogy arrébbmozdultak, de nem usztak el. Enni sem esznek, pedig mindig azt csinálják :)
Volt olyan, amelyiket elkapta az áramlat, és az vitte, amig nagy nehezen el nem kapott egy magasabb növényt, de kis idö mulva leesett onnan, és nem mozdult el.
Bementem a városba délután, és mire hazaértem az összes garnéla UGYANABBAN a pozicioban volt. A gömbmoha alatti kezd fakulni. Porcelánbetegség (Microsporidien) lehet?
Szinük gyönyörü (volt) nem szokványos "red cherry piros" hanem mégvörösebb, és már megvannak egy ideje, vedlenek is, meg minden de nem értem a gondot.
Már máshova is irtam ezügyben, de most találtam rá erre a topicra igy külön, szoval itt is megkérdezném, van valakinek ötlete, mi lehet? Láttam itt(elolvastam az egész topicot) másoknak is volt haosnló gondjuk (pl. Moszat), és szeretném megkérdezni, mi lett végül a garnélákkal?
Hetente cserélek csapvizet, viszont Carbot használok, kb fél adaggal, néha többel, lehet ez lehet a gond?
Kicsit aggódok, elvette a kedvem a garnélázástol :| Pedig nagyon hálás élölények... Imádom öket.

Köszönöm a segitséget!
sparrow121
Új tag
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012.11.28. 13:02

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.11.29. 09:21

Heló.
A porcelánbetegség azért elég jól látszana szerintem rc-knél, olyankor egyenesen fehér a belsejük.
Esetleg nem adtál nekik új helyről származó levelet, új zöldséget, ételt? Valószínűleg valamit változtattál, esetleg új növényt, vagy állatot (vagy gombát ;) ) nem raktál az akváriumba mostanában?
Szerintem kezdetnek csinálhatnál gyakrabban, esetleg nagyobb vízcseréket, ha valami mérgező lenne a vízben, és mérj pár alap vízparamétert.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: sparrow121 » 2012.11.29. 12:27

Egyszerunick írta:Heló.
A porcelánbetegség azért elég jól látszana szerintem rc-knél, olyankor egyenesen fehér a belsejük.
Esetleg nem adtál nekik új helyről származó levelet, új zöldséget, ételt? Valószínűleg valamit változtattál, esetleg új növényt, vagy állatot (vagy gombát ;) ) nem raktál az akváriumba mostanában?
Szerintem kezdetnek csinálhatnál gyakrabban, esetleg nagyobb vízcseréket, ha valami mérgező lenne a vízben, és mérj pár alap vízparamétert.


Nem tettem be semmi ilyen dolgot, régóta van akváriumom, csak garnéláim nincsenek tul sok ideje, pár hónapja összesen.
Heti 30%-os vizcserét csinálok, 1 napos vízpihentetéssel, de az akváriumom nem most lett betelepitve, szóval ez elég kell hogy legyen.
Este még mozogtak a garnélák(mármint a csápok, de ők maguk nem) most reggelre viszont mint (1 kivételével) döglött...
Fogalmam sincs mi lehet ez..
Tesztjeim sajnos nincsenek, abból főzök amim van, az itteni vizszolgáltató leirása városunk vizéről:
Vizkeménység: 13,8 nk
Ph érték: 7,7
HCO3: 326 mg/l
NH4: 0,46 mg/l

A másik dolog, hogy eddig megfelelt, most hogyhogy nem. :|
Köszönöm :)
sparrow121
Új tag
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012.11.28. 13:02

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.11.29. 14:26

Maga a csapvíz sem egy életbiztosítás. Nemrég hallottam olyanról, hogy valakinek majdnem minden hala megdöglött, mivel a csapból jövő víz minősége egy időre nagyon rossz volt...
A frissen kiengedett csapvíznek nincsen szokatlan szaga?
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: sparrow121 » 2012.11.29. 14:36

Nincsen, mindig ezt használtam, a növények is imádják, sosem volt vele semmi baj. Szerintem mérgezés... Tuladagolhattam volna a LiquiCarbot? Pedig az előirtnak csak a felét öntöm a 100 literes aksiba. Most probálok megint egy ujabb vizcserét, egy 20%-osat.
sparrow121
Új tag
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012.11.28. 13:02

ElőzőKövetkező

Vissza: Egészség, betegség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég