Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

Minden ami az egészséggel, betegséggel kapcsolatos

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: LGA » 2011.10.18. 16:55

Nagyon sok dologgal szemben - általánosságban véve a vízparaméterek megváltozásával szemben - a kisebbek, a gyakori vedlés miatt rezistensebbek. Ez a kiválasztás, méregtelenítés egyik formája is.

Ezért is szokás lehetôség szerint 1cm alatti, körüli egyedeket vásárolni...
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2011.12.12. 15:31

Sziasztok!

Sajnos a beköltözés után és óta volt némi veszteségem a Sakurák között. Nem tudom, hogy a vízcsere(csapvíz) vagy a ferropol+carbo lehetett az oka, de az első héten pár naponta elment 1-2 garni. Volt amiket ki tudtam szedni, volt amit szétszedtek. Durván nézett ki..mindenfelé piros-fehér foszlányok.

Több vedlésnek a nyomát is láttam. Elképzelhető, hogy vedlés után érzékenyebb az új testük és nem tolerálták a megváltozott paramétereket? Egyébként inkább a nagyobb nőstények hullottak el sajnos. Olyan 7-8-an maradtak meg összesen, majdnem a fele ment el, de mintha már megállt volna..

Dunakeszi csapvíz:
ph: 7,5
kh: 11
gh: 16
no2: 0

20L-es akvárium:
ph: 7,5
kh: 6
gh: 12
no2: 0

Először heti 2x20%-ot cseréltem, most már inkább csak heti 1x20%-ot. A tápozást és a carbot elhagytam, majd később újraindítom Easy Life-val.

Van táptalaj is az akiban, az okozhatta esetleg az elhullást? Kicsit szíven ütött ez így első tapasztalatként, de azért nem adom fel. Csak szeretnék tanulni a hibákból. Mit gondoltok, hol lehetett a hiba?

Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: LGA » 2011.12.19. 19:36

Több minden okozhatta - ezt ennyibôl nehéz lesz kideríteni. Gondolom voltak szoktatva beereszteés elôtt. Carbo gondolom max fele volt az ajánlott adagnak. stb.
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: nagyjani » 2012.03.28. 13:01

Hali.
Valamiért fogynak a tigrisek.
6ot vettem, ebből 1 kiugrott, utána egy elpusztult és két hétre rá, azaz most is egy. Illetve újabban bujkálósak lettek.
Az akvárium 18 literes, heti 50% vízcsere. Van még benne pár red cherry növendék amiknek semmi bajuk.
Ami változás van az pár új növény, új világítás illetve múlthéten átpakoltam 5db kis endlert hogy megegyék a vízben úszkáló számtalan apró lényeket.
Kép
nagyjani
Red cherry
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.01.04. 21:15

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.03.28. 15:20

Azért nem hiszem, hogy fertőzés lenne... 2 hét után elpusztult egy. Szomorú, de ez van. Megöregszik, meghal. Ahol több száz darab van egy akváriumban, ott is mindennap elpusztul pár garni, de nem mindig veszed észre. Felfalja a többi, azonnal. Már a haldoklónak nekiesnek. Láttam, a saját szememmel. Még kapaszkodott, jártak az úszólábai, de a többi már ette.
Már holtan találtad, vagy láttad, amikor lefordult? Merthogy olyan furcsa " fehér" a színe.... Bár a piros folt a fején természetes halálra utal.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.03.28. 15:22

Amúgy ha kevesen vannak, akkor is bujkálnak, meg mondjuk az Endlerek is stresszelhetik őket.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: LGA » 2012.03.28. 17:04

Ezeket a nagyobb arányú vízcseréket sem szokták komálni...
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.03.28. 20:34

nagyjani írta:.......6ot vettem, ebből 1 kiugrott, .....

Mondjuk ez a kiugrás azt jelenti általában, hogy valami nem tetszik neki a vízparaméterek közül. Ez lehet bármi, keménység, pH, vezetőképesség - de lehet olyasmi is, mint valamely vegyi anyag, ami a táptalajból oldódik ki.
És általában nem is hatnak ezek a dolgok azonnal. Pár hét, amíg felborulnak az anyagcsere folyamatok, vagy éppen folyamatosan nem tudja kiegyenlíteni a sejtszintű ozmotikus nyomást és kiürülnek a szervezetéből a sók.... Vagy pont fordítva, nem tudnak kiürülni.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2012.03.28. 20:41

Tigris garnik ugrálósak sajnos. Ilyen a természetük. Ha nyitott az aki lejjebb kell engedni nekik a vízszintet.
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: nagyjani » 2012.03.28. 21:44

Köszi. Van üveglap, igaz kb 2centi rés van hosszirányban a szűrő miatt. :roll:
Nem tudom mi lesz. Lehet ezt a maradék hármat átrakom a nagy akiba... :?
nagyjani
Red cherry
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.01.04. 21:15

ElőzőKövetkező

Vissza: Egészség, betegség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég