Regenerálódás

Minden ami az egészséggel, betegséggel kapcsolatos

Regenerálódás

HozzászólásSzerző: meissa » 2010.11.10. 00:55

A kis atyopsis elég vacakul jött ki az utolsó vedlésből, bújt is még egy napot szegény a lelelek között (tegnap). Előző este vettük észre, hogy az orra eleje lehajlott és a bal alsó keze sem működik.. utóbbi mára teljesen megjavult, viszont délután feltűnt, hogy a jobb szeme is kintebb van, és fakó, barnás (nem szép, intelligens fekete). Annyira ügyesen regenerálódnak egyébként; szerintetek a szeme is rendbejöhet még?
Eddig nem volt gond a vedléssel, de amióta megvan az RO, és fele csapvíz-fele RO-t használunk, azt vettem észre, hogy - bár a mindennapokban alapvetően mindenki nagyon jól van, sokkal jobban, mint eddig - mintha megszaporodtak volna az élettani ciklushoz kapcsolódó problémák: az egyik sokadik petés RC mama eldobta a petéit, az idős sepregető is vedlés közben pusztult el, és most a kicsinél is szemmel láthatóan gondok voltak.
Érdemes esetleg valami ásványi anyagos kiegészítőt használni? Mit ajánlotok?
Avatar
meissa
Red cherry
 
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2010.09.28. 20:40
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Regenerálódás

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.11.10. 09:52

Igen, érdemes valamilyen ásványianyag kiegészítőt használni. Ezek szerint a garnélák számára hirtelen történt meg a lágyítás. Ha mást nem legalább kalciumot érdemes lenne adni a vízhez. A mosura és a shirakura termékcsaládnak is vannak ilyen ásványi anyag pótló készítményei, de akár az egyszerű teknőspáncél erősítő tabletták is jók lehetnek a "tűzoltásra"
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Regenerálódás

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.11.10. 09:53

Bár én nem RO vizezek, de elképzelhető, hogy tényleg azzal van a baj. Az új páncél építéséhez talán nincs elég ásványi anyag. A szem fakósága is feletehetőleg vedlési gond, ott maradhatott egy kicsi az előző páncélból. Ez biztos rendbe jön! A probléma véleményem szerint az, (bár ennek egyáltalán nem vagyok szakértője), hogy az új páncél nem elég kemény ahhoz, hogy a régit ledúrja. Ásványi anyag pótlásával megoldható a probléma... A peteeldobásnak meg ehhez nem tudom van e köze, lehet hogy csak annyi, hogy elmaradt a megtermékenyítés.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Regenerálódás

HozzászólásSzerző: farkas » 2010.11.10. 10:45

spuc írta:Bár én nem RO vizezek, de elképzelhető, hogy tényleg azzal van a baj. Az új páncél építéséhez talán nincs elég ásványi anyag. A szem fakósága is feletehetőleg vedlési gond, ott maradhatott egy kicsi az előző páncélból. Ez biztos rendbe jön! A probléma véleményem szerint az, (bár ennek egyáltalán nem vagyok szakértője), hogy az új páncél nem elég kemény ahhoz, hogy a régit ledúrja. Ásványi anyag pótlásával megoldható a probléma... A peteeldobásnak meg ehhez nem tudom van e köze, lehet hogy csak annyi, hogy elmaradt a megtermékenyítés.


A peték ledobásánál a konkrét esetben én inkább erre tippelek, mert egy a szóbanforgó nősténnyel egyívású egyed is bepetésedett kb. ugyanakkor és ő vígan hurcolássza a kölköket azóta is. :)
Avatar
farkas
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.09.28. 22:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Regenerálódás

HozzászólásSzerző: farkas » 2010.11.10. 10:52

meissa hsz-hoz csak annyit tennék hozzá, hogy a vízparamétereink jelenleg: PH 6.8-7, GH 10, KH 5.
Avatar
farkas
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.09.28. 22:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Regenerálódás

HozzászólásSzerző: frigos » 2011.01.27. 12:16

Sziasztok!
Az egyik garnélámnak eltűnt az egyik oldalsó lába. Vedléssel tudja orvosolni ezt a hibát?
Avatar
frigos
CRS S
 
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010.09.29. 14:51
Tartózkodási hely: Győr, Püspökladány,


Vissza: Egészség, betegség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég