Legyezőgarnéla: átlátszó folt a lábak fölött

Minden ami az egészséggel, betegséggel kapcsolatos

Legyezőgarnéla: átlátszó folt a lábak fölött

HozzászólásSzerző: meissa » 2010.10.18. 10:30

A valószínűleg eléggé öreg garnélánk (csak 2 hónapja van nálunk) eddig igen remekül volt, der most már három napja bújik, és a fejlemez oldalán, a lábak fölött a páncélja szinte teljesen átlátszóvá vált, eltűntek a csíkjai. Sajnos nem tudtam eddig lefotózni sem, de igyekszem pótolni..
A kis sepregető majd kicsattan, és a többiek (red cherry, amano) is; úgy tűnik, ez az ő saját ügye.
Körbeolvasgattam, de sem itt, sem külföldi fórumkon nem találtam hasonló tünetű betegséget. Van valami ötletetek? betegség ez egyáltalán, vagy lehet a vedlési folyamat kísérőtünete?

Köszönettel,

mei
Avatar
meissa
Red cherry
 
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2010.09.28. 20:40
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Legyezőgarnéla: átlátszó folt a lábak fölött

HozzászólásSzerző: meissa » 2010.10.19. 08:15

Ma reggelre elpusztult szegény, vedlés közben. :(
Azért, ha valaki tudja, mi volt ez, megköszönném, ha megosztaná velem..

Szegény Papszi.
Avatar
meissa
Red cherry
 
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2010.09.28. 20:40
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Legyezőgarnéla: átlátszó folt a lábak fölött

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.10.20. 09:22

Elég valószínű, hogy már öreg volt valóban a garnéla. Sajnos a boltokba kizárólag vadon fogott garnélák kerülnek, és persze a cél az, hogy minél nagyobb jószágok legyenek az üzletekben. mert azokat hamarabb megveszik a vásárlók, így sajnos nagy valószínűséggel már öreg garnélák kaphatók. Ráadásul minél idősebb egy garnéla annál rosszabbul viseli az új környezethez való hozzászokást.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Legyezőgarnéla: átlátszó folt a lábak fölött

HozzászólásSzerző: meissa » 2010.10.22. 08:23

Én is ezt vettem észre. Igazából azért is hoztuk el a boltból (ketten voltak éppen készleten, csipisszel), mert láttuk, milyen riadt és öreges. Nem gondoltam, hogy sokáig fogja húzni, inkább csak a maradék kis idejére szerettem volna jó környezetet biztosítani neki... reméltem, hogy azért több lesz. Nehezen is szokott meg, kb egy hónap volt, mire rendesen mozgott; nyílt terepen mindig csak épp átrohant, lelapulva és végig szeretett valami alól szűrögetni. Teljesen más volt a viselkedése, mint a gyakorlatilag gyerek sepregetőé: a vadon, zsákmányállatként töltött hosszú élet reflexei igen mélyen belevésődtek - igazából őt már végképp nem lett volna szabad kiemelni a környezetéből. És persze a stresszre is sokkal érzékenyebben reagált.
Avatar
meissa
Red cherry
 
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2010.09.28. 20:40
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Egészség, betegség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 6 vendég

cron