"Pamacs" a garnélán

Minden ami az egészséggel, betegséggel kapcsolatos

Re: "Pamacs" a garnélán

HozzászólásSzerző: pstefan » 2012.07.28. 20:58

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, mert 1-2 sakurám szeme közt fehér szemöldök jelent meg. :( Szemmel látom az egyes szálakat, nincs sok max 3-4 egy csomagban. Elég rövidek, és nincsenek tele a sakurák velük, csak 1-2 kis szemöldök pamacs. Talán Scutariella lehet, de elég nehezen különböztetem meg őket. Sera Tremazolt írtátok erre, viszont az akváriumban van sulawesi csiga, neritina csiga, Sakura, Pinokkio, Amano, Oto és Boraras Brigittae. Mivel nincs kis karantén akváriumom, ezért max egy nagy befőttes üveget tudnék most gyorsan kinevezni annak, viszont a befőttes üveges dolgoknak - legalábbis nálam - mindig halál a vége. :( A Sera Tremazol elvileg csiga biztos, van akinél nem bántja őket, van akinél eltűntek a csigák.
A sózás szimpatikus lenne, de nem teljesen tiszta, hogy hogyan is kellene csinálni... :? Olvastam olyat, hogy sós vízbe (33g/l) kell megfürdetni a beteg állatokat, 15-30 másodpercig. (A sófürdőzést meg tudnám oldani, ahhoz nem kell új akvárium.) Nem túl radikális módszer ez? Bara írta, hogy neki a sózás jött be, de nem tudom, hogy az akvárium többi lakója hogy reagálna.
Egyébként az akvárium 100 L-es (a nettó víztömeg kb 70 liter), és hetente 30-40 L-t cserélek, kezelt csapvízzel, külső jól beállt szűrőm van. Amit gyorsan tudtam tenni: a 2 Indiai mandulalevél mellé beraktam 4-et, így jó sok van bent. Ez állítólag jó sok minden ellen. Bekapcsoltam az UV szűrőmet, 6 órát megy, 6-ot nem, majd újra 6-ot és újra 6-ot nem. Raktam a vízbe plusz baktérium kultúrát.
Melyik kezeléssel tudnám a legkisebb kárt okozni? Sófürdő? Jah, és természetesen 1 hét múlva elutazok, így olyan megoldás kéne, ami a héten megoldja a problémát... :?

Előre is köszönöm a segítséget!
pstefan
Red cherry
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.06.07. 15:34

Re: "Pamacs" a garnélán

HozzászólásSzerző: pstefan » 2012.07.28. 21:27

Közben kicsit átgondoltam a dolgot, az UV lámpát járatom egyhuzamban 12-24 óráig, aztán megy a 6 óránként ki/be ciklus.

Sikerült képet is csinálnom. A teljes kép: https://lh3.googleusercontent.com/-8uU- ... G_3188.JPG

A lényegi rész:
Kép
pstefan
Red cherry
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.06.07. 15:34

Re: "Pamacs" a garnélán

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.11.09. 14:50

Sziasztok!

Sakuráknál megjelentek szerintem Scutariellák néhány egyeden, beszereztem Tremazolt.

Az a kérdésem, aki használta már, hogyan alkalmazta? A leírás szerint 4 óra múlva 80% vízcsere szükséges, persze ez gondolom halakra lett tervezve. Garnéláknál is így érdemes eljárni, vagy Ti másképp csináltátok/nátok?

Köszi előre is!

Üdv:)Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: "Pamacs" a garnélán

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.11.09. 16:56

Galagonya írta:Sziasztok!

Sakuráknál megjelentek szerintem Scutariellák néhány egyeden, beszereztem Tremazolt.

Az a kérdésem, aki használta már, hogyan alkalmazta? A leírás szerint 4 óra múlva 80% vízcsere szükséges, persze ez gondolom halakra lett tervezve. Garnéláknál is így érdemes eljárni, vagy Ti másképp csináltátok/nátok?

Köszi előre is!

Üdv:)Gábor

Én a leírás szerint használtam, és semmi gond nem volt. Arra nagyon ügyelj, hogy a csereviz paraméterei (gh,ph, tds) megegyezzenek az akiban levővel, igy a garniknak a szemük se rebben majd. Egyébként egy akiban, ahol már nem voltak garnik, kipróbáltam , hogy mi történik vízcsere nélkül... hát egy nap után olyan lett a víz mint a tej, nem volt szép látvány. De valószinü, hogy akkor sem volt mérgező, mert a maláj tornyosok átvészelték.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: "Pamacs" a garnélán

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.11.09. 22:34

Köszi, megpróbálom akkor én is így, majd beszámolok..
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: "Pamacs" a garnélán

HozzászólásSzerző: JeneiBeata » 2012.12.26. 12:02

Sziasztok!
Megint valami kifejlődött nálam minden óvintézkedés ellenére ( vízkezelés, átrendezés utáni egyből vízcsere pihentetett kezelt vízzel stb. )
A garnik fején vatta szerű pamacs van, most, hogy figyeltem láttam meg, hogy a növényeken amiket beültettem ( vasárnap ültettem és vízcseréztem) még több van mint a garnikon, a növények hónapok óta nálam vannak és olyan akváriumból származnak amik garnit életükben sose láttak, guppis és csak növényes aksiból voltak. Mi lehet ez, mivel kezeljem ( speckó garni gyógyszert nem tudtam beszerezni még de halgyógyszerem akad - tudom hogy nagy része nem jó garniknak- )
A képeken a növényen van középen, olyan mintha vattával lenne bevonva, mi ez?

http://kepfeltoltes.hu/121226/DSCN0787_ ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/121226/DSCN0788_ ... es.hu_.jpg

Előre is köszönöm a segítséget.
JeneiBeata
Új tag
 
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.12.10. 16:36

Re: "Pamacs" a garnélán

HozzászólásSzerző: JeneiBeata » 2012.12.26. 12:23

A növényen lévő piszkálásra összeugrik szóval nem penész lesz a drága. Még jópofa is lenne ha nem a garnikat terrorizálná. A petéket eldobhatja miattuk a 2 petés nőstényem???

Van még olyan betegség amit elkaphatnak még???
Aszem meg vagyok áldva az itteni vízzel. :cry: :cry:
JeneiBeata
Új tag
 
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.12.10. 16:36

Előző

Vissza: Egészség, betegség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron