betegség pusztulás!!!!!

Minden ami az egészséggel, betegséggel kapcsolatos

Re: betegség pusztulás!!!!!

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2014.12.31. 08:36

tomcsy írta:újabb előre lépeés olvasgatam itt a forumon és számomra ismeretlen lényt véltem felfedezni nem rég az aksiban nem tudtam mi az jó pofának tünt ez idáig csodákozva néztem rá ez idáig milyen élő lény lehet be azonositota a rohadékot lehet ez a baj okozója Planaria!!!!!!!! mit tegyek ?????????


A planária mitt nem pusztulnak el a garnélák
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: betegség pusztulás!!!!!

HozzászólásSzerző: Garneland » 2014.12.31. 08:57

Szerintem ez a thread csak ront a fórum összképén, én törölném. Szentgyáú!!!!
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: betegség pusztulás!!!!!

HozzászólásSzerző: tomcsy » 2014.12.31. 13:28

megteszem a lehetetlent teljes kitakaritás lesz átt rakom a rák okat egy másik aksiba a jelenlegi vizből engedem fel kifogom öket kitakaritom a jelenlegi helyüket a sodert és mindent ami életelen meg főzök a növényeket átt mosom veszelk multifit vizkezelőt ki lehet ezzel háritani a belyáratot akvárium fogalmát ????????s.o.s
tomcsy
Red cherry
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2014.12.25. 21:09
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: betegség pusztulás!!!!!

HozzászólásSzerző: tomcsy » 2014.12.31. 14:44

multifit vizkezelő helyet vetem bitopol c kifelyezeten garnéláknak érdekelne ,hogy ezzel inditható e az akvárium takaritás után ???? nincs most időmm böngészkedni a topicokban mert élet mentés van ha valaki irna rá valamit hálás lennék
tomcsy
Red cherry
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2014.12.25. 21:09
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: betegség pusztulás!!!!!

HozzászólásSzerző: tomcsy » 2014.12.31. 14:46

vettem bitapol c kifelyezeten garnéláknak kitakaritom az aksit 100% ra sterilre főzök mindent ami életelen kiegészitő .beinditás után mikkor rakahatom vissza a rákokat
tomcsy
Red cherry
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2014.12.25. 21:09
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: betegség pusztulás!!!!!

HozzászólásSzerző: lacee13 » 2014.12.31. 19:15

Tomcsy elnèzèsed a viccemèrt, csak probáltam rávilágitani hogy nèha a tapasztaltak is csak ötletelnek.
(Anno vettem 12 sárga neocaridinát, elkezdtek hullani. Minden optimális volt 2 hètig kûzdöttem, aztán mind elfogytak.)
Van hogy beüt a krakk.
Ilyen ez a garnèlás èlet.
Vizkezelöket nem használok, probáltam már mindent, baci kulturát, chlor off-ot, nyálkavèdöt. De szerintem felesleges.
Remèlem lesz túlèlöd.
Avatar
lacee13
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.11.08. 18:55

Re: betegség pusztulás!!!!!

HozzászólásSzerző: Gabor77 » 2015.01.02. 20:37

A 28°C még nem szokott ártani a red cherryknek. Nyáron nálam huzamosan voltak 30-31°C-os vízban, 0 elhullással. Ott más lesz a gond.
De a hőmérsékletet könnyen tudod csökkenteni, ha leveszed az akvárium tetejét. Ha meg levett tetővel is 28°C van, akkor a szobában is minimum annyi van, az meg nem kicsit sok, akkor le kell kapcsolni a radiátort. Persze ez a gondodat nem fogja sajnos megoldani, mert a 28°C-ot röhögve bírniuk kell...
Gabor77
Red cherry
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2013.02.09. 19:22

Re: betegség pusztulás!!!!!

HozzászólásSzerző: tomcsy » 2015.01.02. 20:59

fullra ki takaritotam az akváriumot mindent kifertőtlenitetem a köveket sodert kifőztem a belső szűrőt ki áztatam 20 % ecetben .feltőtötem csap vizel és biotopol c vel kezeltem a vizet a pusztulás meg állt !!!köszönöm mindenkinek a hozászolásokat
tomcsy
Red cherry
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2014.12.25. 21:09
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: betegség pusztulás!!!!!

HozzászólásSzerző: keytee » 2015.01.03. 21:27

Szia,

Örülök, hogy megállt a hullás, de ha esetleg újra előjön, pár gondolat:

- 28fok tényleg sok, emiatt nem kellene, hogy hulljanak a garnik, DE minél magasabb a víz hőfoka, annál nehezebben tartja az oxigént - ergo lehet, hogy oxigénhiányos a víz a garnikank. Ezt levegőztetővel vagy oxydatorral vagy esőztetővel meg tudod oldani
- Planária tényleg nem okoz gondot alapban, DE a planária akkor jelentkezik, ha túl sok a táplálék vagyis túl van etetve az akvárium. Csökkentsd az eleséget, csak annyit etess, amennyit 2-3 óra alatt eltűntetnek, illetve ha sok az étel, akkor azok bomlásakor megnőnek a mérgező anyagok a vízben (kombinálva az oxigénhiánnyal, pláne).
- Legvalószínűbb, hogy tényleg valamit behoztál az új növényekkel-halakkal, de az első két pont bármelyike vagy együttese is simán lehet. Ha ez így van, akkor vissza fog jönni az elhullás.

Szép napot,

Tibor
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: betegség pusztulás!!!!!

HozzászólásSzerző: tomcsy » 2015.01.08. 13:31

köszönöm Tibor ,remélem nem fog viszajönni a fenne. van vizkeringtetőm és egész nap megy a porlasztó a vizhőfokot is tudom tartani mostmár egy tiz centi átmérőjű pc videókártyárol leszerelt ventilátoral ami megy éjjel napal be állt 23-24 fokosra a viz. a palanáriát értem de nem tiszta minden mert kitakaritás előtt is láttam egyett amitt be irhatunk a sok tápanyagnak ,csak azt nem értem miután kitakaritotam az egész akváriumot fulra csak a növények maradtak és rajtuk levő zöld barna alga ami még a rákok tartása előt lepték el az egyik növényemet amit szépen esznek lefele a növény egészségére mindezzek ellenére takaritás után másnapal még is megjelent egy palanária. nem is nagyon ettetem a rákokat mert van még alga a vizben amivel jól lakhatnak ha kapnak is kaját egy két óráig van a vizbe amit aztán gumicsővel kiszivok a lebomlás elkerülése véget. elpusztul magátol a palanária vagy sem.szeretném ha nem lenne a vizben egyszer látam még egy hete takaritotam ki az akváriumot az üvegen kuszot mikkor felkapcsoltam a villanyt és el is menekült azzonal a fény hatására a soderben nem tudtam ki halászni sajnos .ki irtanám valamivel de csak olyas valamivel ami a rákokban nem tesz kárt ,mert nem akkarom kiszedni őket már az akváriumból.üdvözletel Tamás
tomcsy
Red cherry
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2014.12.25. 21:09
Tartózkodási hely: Debrecen

ElőzőKövetkező

Vissza: Egészség, betegség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron