Fehér folt a Yellow Fire garnélákon

Minden ami az egészséggel, betegséggel kapcsolatos

Fehér folt a Yellow Fire garnélákon

HozzászólásSzerző: manusz501 » 2013.04.19. 13:52

mikor megvettem a Yellow fire garnélákat akkor volt rajtuk pamacs azt sikerült kezelni de a foltokat nem találtam képet is az interneten

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

ez lehet betegség?
manusz501
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.10. 21:38

Re: Fehér folt a Yellow Fire garnélákon

HozzászólásSzerző: Szilvia » 2013.05.05. 21:24

Pont az ilyen foltok miatt kutakodom a neten én is. Te mit tapasztalsz? Nálam nincs elhullás és tulajdonképpen őket nem izgatja egyáltalán, legalábbis semmi jelét nem mutatják.

Igazából nem sikerült kitotóznom, hogy van-e értelme gyógyszeres kezelésnek. Te próbálkoztál valamivel?
Szilvia
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.05.02. 22:27

Re: Fehér folt a Yellow Fire garnélákon

HozzászólásSzerző: Keiron » 2013.05.30. 16:27

Ilyen az ényémeken is volt, szerintem valamilyen féreg, a Sera tremazol segített.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Fehér folt a Yellow Fire garnélákon

HozzászólásSzerző: Szilvia » 2013.05.31. 22:37

Köszi:)
Írnál egy picit az alkalmazásáról, légy szíves?
Szilvia
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.05.02. 22:27

Re: Fehér folt a Yellow Fire garnélákon

HozzászólásSzerző: manusz501 » 2013.06.01. 15:05

Szia
nekem kilenc garnélám volt és mindegyiken volt ilyen folt és az orrukon is megjelentek a férgek de én úgy láttam hogy a foltak mozogtak én Sera Protazolt használtam elméletileg jó jó is volt mert az orrukról eltüntek a férgek valahol olvastam hogy a férgek nem a páncélban vannak hanem a garnélában de nekem a sárgák levedlettek és a páncélon voltak a férgek de még éltek a 9db bő 3db maradt meg 1hím 2nőstény és február óta megvannak de azóta sem szaporodtak és az akváriumban van 1db babaluti green garnéla ő egy akváriumban van a sárgákkal és a babalutin is volt az orrán és 1 kezelés után eltüntek a férgek de a sárgákról a 3.kezelés után sem tűntek el a férgek

a kérdésem hogy abban az akváriumban amiben a sárga garnélák voltak tehetek bele garnélákat amik nem betegek ha kiveszem a sárgákat akkor azok a garnélák amiket bele tettem az akváriumba lehet beteg azért mert volta régebben az akváriumban beteg garnéla?
manusz501
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.10. 21:38

Re: Fehér folt a Yellow Fire garnélákon

HozzászólásSzerző: Keiron » 2013.06.01. 22:03

Szilvia írta:Köszi:)
Írnál egy picit az alkalmazásáról, légy szíves?

http://www.aquadepo.hu/product_info.php/sera-med-professional-tremazol-25-ml-p-3172 Az akváriumukban kezeld őket, és nagyon vigyázz , hogy a kezelés utáni vízcserekor a vízparaméterek megegyezzenek az aksiban levővel.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Fehér folt a Yellow Fire garnélákon

HozzászólásSzerző: Keiron » 2013.06.01. 22:22

manusz501 írta:Szia
nekem kilenc garnélám volt és mindegyiken volt ilyen folt és az orrukon is megjelentek a férgek de én úgy láttam hogy a foltak mozogtak én Sera Protazolt használtam elméletileg jó jó is volt mert az orrukról eltüntek a férgek valahol olvastam hogy a férgek nem a páncélban vannak hanem a garnélában de nekem a sárgák levedlettek és a páncélon voltak a férgek de még éltek a 9db bő 3db maradt meg 1hím 2nőstény és február óta megvannak de azóta sem szaporodtak és az akváriumban van 1db babaluti green garnéla ő egy akváriumban van a sárgákkal és a babalutin is volt az orrán és 1 kezelés után eltüntek a férgek de a sárgákról a 3.kezelés után sem tűntek el a férgek

a kérdésem hogy abban az akváriumban amiben a sárga garnélák voltak tehetek bele garnélákat amik nem betegek ha kiveszem a sárgákat akkor azok a garnélák amiket bele tettem az akváriumba lehet beteg azért mert volta régebben az akváriumban beteg garnéla?

Igen, ha kezeled Tremazollal, vagy teljesen újra indítod az akváriumot, mert férgek, vagy a petéik bent maradhatnak. Egyébként, ha jól emlékszem a Protazolról sehol sem olvastam, hogy garnéla barát lenne.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Fehér folt a Yellow Fire garnélákon

HozzászólásSzerző: manusz501 » 2013.07.07. 18:37

Keiron írta:
manusz501 írta:Szia
nekem kilenc garnélám volt és mindegyiken volt ilyen folt és az orrukon is megjelentek a férgek de én úgy láttam hogy a foltak mozogtak én Sera Protazolt használtam elméletileg jó jó is volt mert az orrukról eltüntek a férgek valahol olvastam hogy a férgek nem a páncélban vannak hanem a garnélában de nekem a sárgák levedlettek és a páncélon voltak a férgek de még éltek a 9db bő 3db maradt meg 1hím 2nőstény és február óta megvannak de azóta sem szaporodtak és az akváriumban van 1db babaluti green garnéla ő egy akváriumban van a sárgákkal és a babalutin is volt az orrán és 1 kezelés után eltüntek a férgek de a sárgákról a 3.kezelés után sem tűntek el a férgek

a kérdésem hogy abban az akváriumban amiben a sárga garnélák voltak tehetek bele garnélákat amik nem betegek ha kiveszem a sárgákat akkor azok a garnélák amiket bele tettem az akváriumba lehet beteg azért mert volta régebben az akváriumban beteg garnéla?

Igen, ha kezeled Tremazollal, vagy teljesen újra indítod az akváriumot, mert férgek, vagy a petéik bent maradhatnak. Egyébként, ha jól emlékszem a Protazolról sehol sem olvastam, hogy garnéla barát lenne.



Az nem baj hogy ugyan azt a szivacs szűrőt használom az ujra indított akváriumban?
manusz501
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.10. 21:38

Re: Fehér folt a Yellow Fire garnélákon

HozzászólásSzerző: manusz501 » 2013.07.09. 12:24

Az nem baj hogy ugyan azt a szivacs szűrőt használom az ujra indított akváriumban?
manusz501
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.10. 21:38

Re: Fehér folt a Yellow Fire garnélákon

HozzászólásSzerző: Keiron » 2013.07.10. 12:45

manusz501 írta:Az nem baj hogy ugyan azt a szivacs szűrőt használom az ujra indított akváriumban?

Ha fertőtlenítés (mondjuk forralás) nélkül teszed, szerintem nem ajánlatos. Ezt megteheted az aljzattal is, de a növényeket én kidobnám.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Következő

Vissza: Egészség, betegség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég