Elhullás után

Minden ami az egészséggel, betegséggel kapcsolatos

Elhullás után

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2013.03.08. 21:45

Sziasztok.

Nemigazán tudtam, hogy hova írjam ezt a kérdést, úgyhogy az Egészség címszó alatt maradtam. :roll:
Felvetődött bennem egy gondolat (szerencsére csak elvi szinten, nem kell még átültetnem a gyakorlatba), hogy az öregségtől elhullott garnélákat ti kiveszitek az akváriumból? Vagy, mivel a garnélák dögevők, bent hagyjátok, és a természet elintézi a többit? Mi a bevett szokás ezzel kapcsolatban egy garnélás akváriumban :?:

Igazából egy külföldi akvarisztikai oldalt olvasgatva jutottam arra az elhatározásra, hogy felteszem ezt a kérdést. Ott is nagy vita alakult ki, egyik fél ezt mondta, a másik azt. Ti hogy vagytok ezzel? Nagyon érdekelne, hogy mi a bevett gyakorlat ezzel kapcsolatban?

(Előre is elnézésetek kérem, ha nagyon amatőr dolgot kérdeztem, de kérdésből, és a rá kapott válaszból tanul az ember)
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Elhullás után

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.03.09. 01:49

Egészséges, változatos táplálás mellett szerintem nem indokolja semmi az elhullottak bent hagyását az akváriumban, a lustaságon kívül részünkről.
Én bent szoktam hagyni. 8-)
Ellene szóló érvek viszont lehetnek:
- ha van okunk azt gondolni, hogy valami betegség miatt döglött meg a garnéla, ilyenkor terjedhet úgy a betegség, hogy beleesznek az egészségesek az elhullottba (pl. porcelánbetegségnél)
- a kannibalizmus látványa
- ha kevés a garnéla, elkezdhet bomlani a tetem amíg megeszik, így beszennyezheti a vizet

Mik lehetnek a mellette szóló érvek?
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Elhullás után

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.03.09. 07:17

A mellette szóló érveket nem tudok hirtelen elképzelni, hacsak mondjuk kálcium forrásnak jó. De ahogy írtad, egészséges és változatos táplálás mellett nem kell, szerintem nagyobb bajt okoz a víz terhelése a bomlási termékekkel, mint amennyit megold, bármi is legyen az. Én kiveszem.
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Elhullás után

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2013.03.09. 10:17

Értem. Én is így gondoltam, jobb kivenni. :)

Egyébként "felsejlett" még egy kérdés bennem. Mennyi idő alatt kezd el bomlani az elhullott garni? Teszem azt, olyan helyen marad ott, ahol nem látni (mondjuk egy növény alatt, vagy vasfa mögött), akkor mi van?
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Elhullás után

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.03.09. 13:02

Semmi esetre sem látom értelmét annak, hogy az elhullott garnélát bent hagyjuk az akváriumban!
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elhullás után

HozzászólásSzerző: Beni » 2013.03.09. 13:07

Kivenni. Nem kell okokat keresni a bennhagyás mellett, ott csak simán lustaságról van szó.
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu


Vissza: Egészség, betegség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 6 vendég

cron