Toboz?

Ötletek, tanácsok a garnélák etetésével kapcsolatban

Toboz?

HozzászólásSzerző: Dominiks » 2012.07.31. 19:57

Sziasztok !

Az lenne a kérdésem ,hogy vajon fenyő tobozt bele lehet helyezni a garnéláknak? Természetesen lefőzve . Érdemes?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Dominiks
Hinomaru
 
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2011.10.02. 11:07

Re: Toboz?

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.07.31. 20:42

Helló.

Én egyszer fenyőgyökérnek hitt gyökérdarabot akartam berakni garnélákhoz, ezért utánanéztem a neten és elég sok helyen azt találtam, hogy a gyantás fákat (szinte egyedül) nem ajánlják, hogy akváriumba tegyünk, vagyis a fenyőfélék nem jók, semmilyen típusú akváriumba. Ha tobozt szeretnél rakni az akváriumba, akkor rakj égertobozt, ami kis méretű. Azt hiszem az egyetlen nem tűlevelű fa ami tobozt terem az égerfa. Sok jó hatása van egybként..

Most még zöldek, a Duna-parton szoktam látni, de van még a földön tavalyi lehullott, azt is berakhatod.. Ahol víz van, ott égerfa is..
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Toboz?

HozzászólásSzerző: Dominiks » 2012.07.31. 22:28

Köszönöm a felvilágosítást ! ;)
Dominiks
Hinomaru
 
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2011.10.02. 11:07

Re: Toboz?

HozzászólásSzerző: Pandion » 2013.11.27. 10:44

Sziasztok!

Engem is érdekelne a toboz kérdés. Valahol láttam pár képet, ahol a garnis akváriumban tobozok voltak. Nagyon megtetszett, bár nemtudom, hogy csak dekoráció miatt volt, vagy tudatosan valamiféle vízkezelő hatása miatt. Namost én kéretlenül is kapom a szomszéd fájáról a selyemfenyő tobozokat :) Évente kb 2 zsáknyit gyűjtök, ami nagyon dekoratív, viszont szó szerint ragad a gyantától. Nemtudom, hogy ez a gyanta mennyire oldódok vízban, de gondolom nem túl jó hatással lenne. Viszont van nálam pár hegyi mamutfenyő (Sequoiadendron giganteum) toboz, ami eszméletlen jól néz ki. Ez ugyebár egy ciprusféle, szinte semmi gyanta tartalma nincs. Szerintetek érdemes vele próbálkozni, vagy csak ártok vele?
OFF egyébként had jegyezzem meg, mint természetszerető ember, hogy kevesen tudják, de Budapesten a XII. kerület, Felhő utca 17. szám kertjében van egy hatalmas és szép formájú öreg Mamut fenyő, ami mellesleg védett is. Sajnos elég nehéz megközelíteni, de azért az utcáról meg lehet nézni, érdemes! ON
Esetleg más, gyantamentes toboz jó lehet (az égeren kívül).

Köszi

Egyszerunick írta:Helló.

Én egyszer fenyőgyökérnek hitt gyökérdarabot akartam berakni garnélákhoz, ezért utánanéztem a neten és elég sok helyen azt találtam, hogy a gyantás fákat (szinte egyedül) nem ajánlják, hogy akváriumba tegyünk, vagyis a fenyőfélék nem jók, semmilyen típusú akváriumba. Ha tobozt szeretnél rakni az akváriumba, akkor rakj égertobozt, ami kis méretű. Azt hiszem az egyetlen nem tűlevelű fa ami tobozt terem az égerfa. Sok jó hatása van egybként..

Most még zöldek, a Duna-parton szoktam látni, de van még a földön tavalyi lehullott, azt is berakhatod.. Ahol víz van, ott égerfa is..
Pandion
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2013.11.22. 16:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Toboz?

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.11.27. 11:58

Szia.

Tényleg szépek az akváriumban, de nem csak dekoráció. Megeszik a csigák és garnélák (láttam már garnélatáp összetevői között), talán még az algaevők is szeretik enni. Ezen kívül elvileg gomba- és baktériumölő hatása van.

Attól, hogy toboz, sok köze szerintem nincsen a többi tobozhoz, amik tűlevelű fák termései. Szerintem nem érdemes kísérletezni, főleg ha azt nézzük, hogy akár hosszútávú negatív hatásaik is lehetnek.

Mivel bennem is régebben felmerült a tűlevelű fás, gyantás kérdés, utánanéztem és mindenhol nem tanácsolták az ilyen fák termésinek v ágainak a használatát.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Toboz?

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.11.27. 12:02

Egyszerunick írta:Szia.

Tényleg szépek az akváriumban, de nem csak dekoráció. Megeszik a csigák és garnélák (láttam már garnélatáp összetevői között), talán még az algaevők is szeretik enni. Ezen kívül elvileg gomba- és baktériumölő hatása van.

Attól, hogy toboz, sok köze szerintem nincsen a többi tobozhoz...


Mármint az égertoboz, a fenyőtobozt nem jó ötlet betenni a garnikhoz.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Toboz?

HozzászólásSzerző: Pandion » 2013.11.27. 12:08

Köszönöm.

Tehát Éger toboz vagy semmi más.
:o Esetleg tudsz jó "lelőhelyet" (lehetőleg Pesti oldal Wekerle környéke)?



Egyszerunick írta:Szia.

Tényleg szépek az akváriumban, de nem csak dekoráció. Megeszik a csigák és garnélák (láttam már garnélatáp összetevői között), talán még az algaevők is szeretik enni. Ezen kívül elvileg gomba- és baktériumölő hatása van.

Attól, hogy toboz, sok köze szerintem nincsen a többi tobozhoz, amik tűlevelű fák termései. Szerintem nem érdemes kísérletezni, főleg ha azt nézzük, hogy akár hosszútávú negatív hatásaik is lehetnek.

Mivel bennem is régebben felmerült a tűlevelű fás, gyantás kérdés, utánanéztem és mindenhol nem tanácsolták az ilyen fák termésinek v ágainak a használatát.
Pandion
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2013.11.22. 16:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Toboz?

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.11.27. 12:18

Sajnos nem. Én eddig patakok, folyók mentén találkoztam velük, vízkedvelő fa. Olyan helyen érdemes keresni, ahol tiszta a levegő és a talaj. Szerintem a környéken elég gyakori fa, tehát csak egy tavat, vagy egy Dunát kell keresni, és el kell indulni a part mentén. ;)
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika


Vissza: Etetés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron