Etetés

Ötletek, tanácsok a garnélák etetésével kapcsolatban

Etetés

HozzászólásSzerző: manusz501 » 2012.07.09. 19:10

Mennyi enni valot kell nekik adni ? mert van az akváriumban 4 rizshal és nemtudom hogy mennyit kellene nekik adni mert ha adok a halaknak meg a garnéláknak is akkor meg sok a kaja és nem eszik meg.
manusz501
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.10. 21:38

Re: Etetés

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.07.09. 21:28

Ha elolvasod kicsit lejjebb a többi témát, sok mindenre választ kapsz! ;)

Egyébként kétnaponta bőven elég, változatosan, forrázott zöldségeket és minőségi mesterséges tápokat.

Ha eteted a halakat is, akkor szinte elvannak csak a lehullott kajával plusz az algával. Hetente 1-2x adhatsz egy kis zöldséget pluszban.

Üdv ;) Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Etetés

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.12.28. 16:19

Ti szoktatok valami más eledelt adni a garnéláknak, ha vannak újszülöttek? Szemmel láthatóan nem nagyon mennek oda a nagyok közé kajálni amikor etetés van, és aprócska akváriumról lévén szó nem vagyok benne teljesen biztos, hogy találnak maguknak elég "egyéb" kaját.
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Etetés

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.12.28. 16:39

Beni írta:Ti szoktatok valami más eledelt adni a garnéláknak, ha vannak újszülöttek? Szemmel láthatóan nem nagyon mennek oda a nagyok közé kajálni amikor etetés van, és aprócska akváriumról lévén szó nem vagyok benne teljesen biztos, hogy találnak maguknak elég "egyéb" kaját.


Minden nagyobb gyártónak vannak speckó eleségei a kis garnéláknak, én azokat szoktam váltogatni.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Etetés

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.12.28. 21:11

szentgyo írta:
Beni írta:Ti szoktatok valami más eledelt adni a garnéláknak, ha vannak újszülöttek? Szemmel láthatóan nem nagyon mennek oda a nagyok közé kajálni amikor etetés van, és aprócska akváriumról lévén szó nem vagyok benne teljesen biztos, hogy találnak maguknak elég "egyéb" kaját.


Minden nagyobb gyártónak vannak speckó eleségei a kis garnéláknak, én azokat szoktam váltogatni.

A környékemen 3 gyártó kajáit lehet kapni: Sera, Tetra és JBL. Ezek közül tudsz olyat ajánlani, amelyikkel elégedett vagy?
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Etetés

HozzászólásSzerző: Deeday » 2012.12.29. 01:47

Szia én szoktam főzni egy kis spenótot pár szem borsót répát marhaszivet és tonhalat. Ezt nagyon apróra vágom esetleg turmixolom és fagyasztom. Hetente 2-3 alkalommal adok nekik.

Tapatalk fórum alkalmazással küldve Motorola Defy+ mobiltelefonról.
Deeday
Új tag
 
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.01.09. 22:26

Re: Etetés

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.12.29. 10:41

Beni írta:
szentgyo írta:
Beni írta:Ti szoktatok valami más eledelt adni a garnéláknak, ha vannak újszülöttek? Szemmel láthatóan nem nagyon mennek oda a nagyok közé kajálni amikor etetés van, és aprócska akváriumról lévén szó nem vagyok benne teljesen biztos, hogy találnak maguknak elég "egyéb" kaját.


Minden nagyobb gyártónak vannak speckó eleségei a kis garnéláknak, én azokat szoktam váltogatni.

A környékemen 3 gyártó kajáit lehet kapni: Sera, Tetra és JBL. Ezek közül tudsz olyat ajánlani, amelyikkel elégedett vagy?

Tudomásom szerint ennek a három gyártónak nincs tápja kis garnéláknak.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Etetés

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.12.31. 15:52

Beni írta:
szentgyo írta:
Beni írta:Ti szoktatok valami más eledelt adni a garnéláknak, ha vannak újszülöttek? Szemmel láthatóan nem nagyon mennek oda a nagyok közé kajálni amikor etetés van, és aprócska akváriumról lévén szó nem vagyok benne teljesen biztos, hogy találnak maguknak elég "egyéb" kaját.


Minden nagyobb gyártónak vannak speckó eleségei a kis garnéláknak, én azokat szoktam váltogatni.

A környékemen 3 gyártó kajáit lehet kapni: Sera, Tetra és JBL. Ezek közül tudsz olyat ajánlani, amelyikkel elégedett vagy?


Én ezek közül a Tetrat és a JBL-t használom. A JBL Novoprawn-t, és a Tetra WaferMixet. Azonben egyik sem kis garnéláknak való eleség
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Etetés

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.12.31. 19:11

Szombaton vettem JBL Spirulina-t, amiben nagyon vékony alga lemezek vannak, de biztos ismeritek. Vízbe érve azonnal nagyon felpuhul, és rongyként süllyed el. Ugyan a nagyok rámozdultak nem is kicsit, viszont a kicsik is ott sertepertélnek, és jut nekik is, szóval ezt sikeresnek könyvelem el. :)
Az általad említett két féle kaját is kapták már (a wafermix már elfogyott, a novoprawn még 90%-ban megvan), de ezekre a kicsik nem mentek rá, pedig direkt jól szétszórtam az egész akváriumban, hogy az esetleges nagy tülekedés ne rémissze el őket. :(
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Etetés

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.01.11. 23:02

Szerintem a 'Sera Micron' alkalmas lehet a garnéla ivadékoknak is, valahol olvastam, hogy Amano garnéla szaporításánál használta valaki, mert segíti a mikroorganizmusok és algák elszaporodását az aljzaton. Gondolom a komolyabb márkájú garnéla ivadéktápok is hasonlóan működnek.

Persze azért érdemes óvatosan bánni az adagolással. :)
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Következő

Vissza: Etetés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég