Zöldség a garnéláknak

Ötletek, tanácsok a garnélák etetésével kapcsolatban

Re: Zöldség a garnéláknak

HozzászólásSzerző: sdani » 2011.03.30. 23:32

Sziasztok!
valaki próbált már zeller zöldjét? matattam a hűtőben és a kezembe akadt, és elgondolkoztam:) a szárát biztosan nem merném berakni
de mondjuk a puha leveit talán. neten nem találtam semmit, lehet hogy nem véletlenül

d
sdani
Yellow fire
 
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2011.03.03. 13:28

Re: Zöldség a garnéláknak

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.03.31. 09:57

nekem a petrezselyemre nagyon buktak, nagyon hasonló a két növény, egy próbát megér (sztem csípni fogják)!
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Zöldség a garnéláknak

HozzászólásSzerző: sdani » 2011.03.31. 22:16

helo!

reggel beraktam egy levelet, hát nem mondanám hogy egymás kezeiből tépték volna ki.
az rc-ket annyira nem érdkelte, megint az amanok voltak kiváncsibbak. néha, amikor arra jártak belekóstoltak de ennyi.
bár nálam tény hogy annyira nincsenek oda a zöldségekért (csak az amanok mozdulnak rá a dolgookra), most próbálom rávezetni őket.
szóval lehet másoknál elfogyna. én mingyárt veszem is ki :)
viszont tegnap adtam fagyasztott bonduell karfiolt, ami sztem idáig a legkelendőbb zöldség volt

üdv.d
sdani
Yellow fire
 
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2011.03.03. 13:28

Re: Zöldség a garnéláknak

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.04.01. 00:12

Én ma adtam friss karfiolt, ott nyüzsögnek rajta. 3-4 percig mikróztam egy jénaiban, ennyi. Otthagyták érte a spenótot a tigrisek, pedig az a nagy kedvenc :D
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Zöldség a garnéláknak

HozzászólásSzerző: Gabo » 2011.04.01. 09:03

sdani írta:helo!

reggel beraktam egy levelet, hát nem mondanám hogy egymás kezeiből tépték volna ki.
az rc-ket annyira nem érdkelte, megint az amanok voltak kiváncsibbak. néha, amikor arra jártak belekóstoltak de ennyi.
bár nálam tény hogy annyira nincsenek oda a zöldségekért (csak az amanok mozdulnak rá a dolgookra), most próbálom rávezetni őket.
szóval lehet másoknál elfogyna. én mingyárt veszem is ki :)
viszont tegnap adtam fagyasztott bonduell karfiolt, ami sztem idáig a legkelendőbb zöldség volt

üdv.d


Ne vedd tőlük rossznéven! :) Néha kell egy kis idő, mire rákapnak valaminek az ízére.
Tegnapelőtt jégsalátát kaptak, főzve. Ízlett neki, de nem taposták egymást érte, csak néhányan csipkedték. Viszont tegnap este alig néhány óra alatt szinte az egész levelet lecsupaszították az erekig. Fonnyadtan jobban tetszett nekik. ;) A természetben, bomló növényi maradványok alkotják az étrendjük java részét, így ezen szerintem nem is kell csodálkozni.
Gabo
CRS C
 
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2011.02.23. 18:18
Tartózkodási hely: Dunakeszi - Budapest

Re: Zöldség a garnéláknak

HozzászólásSzerző: sdani » 2011.04.01. 10:53

nem sértődtem meg :D, de most sorban próbálgatom végig a dolgokat amiket itt olvastam a fórumon, meg ami még eszembe jut, kiváncsi vagyok a reakcióikra.
majd még talán megpróbálkozom vele máskor is :)
üdv. d
sdani
Yellow fire
 
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2011.03.03. 13:28

Re: Zöldség a garnéláknak

HozzászólásSzerző: Sumak » 2011.04.09. 16:08

mivel lehet rávenni garnéláékat a zöldség evésre??? nálam nem igazán akaródzik...
Eddig kaptak kaliforniai piros paprikát, háromszor is, a csigákon kívül senki sem érdeklődött, volt saláta, azt az egyik amano megrágcsálta,
és volt egy kis kigyóubi, amit az egyik oto kóstolgatott.
Hát nem egy sikertörténet :D
Sumak
CRS C
 
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2010.11.11. 16:47

Re: Zöldség a garnéláknak

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.04.09. 16:43

Sumak írta:mivel lehet rávenni garnéláékat a zöldség evésre??? nálam nem igazán akaródzik...
Eddig kaptak kaliforniai piros paprikát, háromszor is, a csigákon kívül senki sem érdeklődött, volt saláta, azt az egyik amano megrágcsálta,
és volt egy kis kigyóubi, amit az egyik oto kóstolgatott.
Hát nem egy sikertörténet :D


Na ezek azok, amit nálam sem fogadtak kitörő lelkesedéssel.
Próbálkozz spenóttal, sóskával, zsenge pitypanglevéllel, karfiollal, zöldborsóval, félbehasított mitrelit zöldbabbal. Jöhet még főtt kukorica (konzerv) , vagy mirelit zöldborsó összenyomva.....
Kis vízben megmikrózni pár percig A leveleket elég leforrázni és hagyni állni 10 percig.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Zöldség a garnéláknak

HozzászólásSzerző: sdani » 2011.04.10. 00:52

Ti a pritaminpaprikát honnan szerzitek be? a supermarketes az felejtős, mi? bár én a piacon árult dolgokban sem bízom túlságosan, max a bio-piacban :D
az meg sajna nincs a környéken
sdani
Yellow fire
 
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2011.03.03. 13:28

Re: Zöldség a garnéláknak

HozzászólásSzerző: zsof » 2011.05.01. 16:36

Üdv!

Sajnos az én garnéláim rá sem szagolnak a zöldségekre, már forrázott spenóttal meg főtt kukoricával is próbálkoztam, de hiába. A tebang levél se érdekli őket, de még a garnéláknak való száraz táp is megpenészedik. A barna algákat eszegetik, meg kiforgatják a talajból a maradék halkaját. Ez normális? Lehet, hogy a kereskedésben/eddigi életük során csak halkaján éltek? Át lehet őket szoktatni a zöldségekre?
mfg
zsof
zsof
Red cherry
 
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2011.04.10. 09:53

ElőzőKövetkező

Vissza: Etetés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron