Sera Vs. JBL

Ötletek, tanácsok a garnélák etetésével kapcsolatban

Sera Vs. JBL

HozzászólásSzerző: neocaridina » 2011.11.20. 21:49

Kicsit csalódott vagyok a JBL NovoPrawn táp miatt. Először csak Sera Shrimps Natural-t adtam nekik, azt majszolták is. De gondoltam kipróbálom a JBL NovoPrawn-t mert máshol is olvastam, hogy jó minőség, de kijavítotok ha tévedek :). Először is ha be van dobva a JBL-ből és a Sera-ból, a Seran tobzódik a garnik 90%-a. Másrészt a JBL-en azt írják 24 órán keresztül megtartja a formáját, namost úgy szétesett 5 perc alatt, hogy még garnéla sem nyúlt hozzá. Te tapasztaltál ilyet? A Sera egész egész jól tartja az alakját és néha tényleg verekedés alakul ki egy gombócért, még ha van mellette másik is :)
neocaridina
Red cherry
 
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2011.10.14. 19:01

Re: Sera Vs. JBL

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.11.21. 16:03

Nálam épp fordítva működött, a NovoPrawn vált be jobban, Serát már egy jó ideje nem is próbálom.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sera Vs. JBL

HozzászólásSzerző: ata7 » 2011.11.21. 18:38

Nálam is a JBL volt a nyerőbb,de sztem előbb utóbb mindegyiket megeszik,csak nyilván a megszokott kaját előnyben részesítik.
ata7
CRS S
 
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.08.15. 20:37

Re: Sera Vs. JBL

HozzászólásSzerző: neocaridina » 2011.11.21. 19:57

szentgyo írta:Nálam épp fordítva működött, a NovoPrawn vált be jobban, Serát már egy jó ideje nem is próbálom.


Elnézést kérek ha rossz helyre írtam volna az eredeti hozzászólást :)
Az feltűnt nekem is, hogy bizonyos kajákat később szeretnek meg. De mint említettem a JBL táp nálam feloldódik, szétmállik atomjaira 3-5 perc alatt mint egy pezsgőtabletta ( pezsegni azért nem pezseg természetesen ) így nem is merem bent hagyni az akváriumban. Nem hinném, hogy hamis a táp, már ha ezeket hamisíthatják egyáltalán. Más nem tapasztalt hasonlót?
neocaridina
Red cherry
 
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2011.10.14. 19:01

Re: Sera Vs. JBL

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.11.21. 20:45

Én egy másfajta szétesős táppal etetek(Tetra tabimin), és kidolgoztam rá egy megoldást: Van egy szép tenyérnyi lapos természetes paladarabom, amit leraktam a kijelölt etetési pontra. Bevontam zöld fonálalgával hogy pofás legyen, de ez most mellékes. Mindig arra pottyantom a szétesős tablettát. A garnélák szépen elbogarásznak rajta, és nem hullik be a talajba. Utálom ezt a szétesős szokását, de eddig ezt szerették legjobban a garnélák meg az Otok. Na jó, a shirakura jobban ízlett nekik, de arra nem telik.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sera Vs. JBL

HozzászólásSzerző: LGA » 2011.11.22. 08:44

Nekem is van elfekvôben egy doboz szétesôs spirulinám - mondjuk 200Ft volt, tehát nem vagyok különösebben felháborodva :) -, én azért nem merem használni, mert a szûrô beszívja. Csináltam ugyan egy féltenyérnyi kavicsból egy másfél cm mély etetôvályút, de szép lassan abból is kihúzza az áramlat.

Most meg van Tetrás zöldségem, az meg nem tabletta, hanem ostya. Egy kis csipetbôl is jut az akvárium minden szegletébe. Lassan találnom kéne valamit, ami még elfogadható árú az olyan kontároknak is, mint én, és az állaga is jó. No, meg nem utolsó sorban az Otok és Amanok is csípik.
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Sera Vs. JBL

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.11.22. 10:36

Én sera termékeket és zöldségeket használok,jbl-t még nem próbáltam.Nekem erre mindig rárabol az amanom a redek elől,és ellohol az egyik darabbal egy sötét zugba,negyedelem és két negyedet dobok be nekik.

Nekem eddig beválltak a sera termékek,de egy kis shirakura ebi damát kapnak majd karira! :lol:
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Sera Vs. JBL

HozzászólásSzerző: neocaridina » 2011.11.22. 19:55

Fokozható ez még, bedobtam próbára egy darabka Sera Wels-Chips-et ami az oto-nak lett véve a másik akváriumba. NovoPrawn, Shrimps Natural, Wels-Chips 0:3:10 :D
neocaridina
Red cherry
 
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2011.10.14. 19:01

Re: Sera Vs. JBL

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.11.22. 22:47

myk74 írta:Én sera termékeket és zöldségeket használok,jbl-t még nem próbáltam.Nekem erre mindig rárabol az amanom a redek elől,és ellohol az egyik darabbal egy sötét zugba,negyedelem és két negyedet dobok be nekik.

Nekem eddig beválltak a sera termékek,de egy kis shirakura ebi damát kapnak majd karira! :lol:

ÚÚÚÚÚÚÚúúúúúú linkeltem webshopot,bocsi!
Sera vipachips ( zacskós ) 15 g én ezt használom,erre értettem hogy megy a rablás érte!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Sera Vs. JBL

HozzászólásSzerző: OrizaT » 2013.11.16. 21:26

Sziasztok

Én a garnéláimnak Sera lemezest és Shrips Naturált szoktam adni mint mesterséges ennivalót. A garnik szeretik és a vízben is jól tartanak órák múlva is.

Gondoltam bővítem a palettát egy JBL termékkel és vettem egy NanoTabs-ot. A garnik egyből ráraboltak /még a tornyosok is nyüzsögtek :) / de ahogy bedobtam a vízbe egyből elkezdett a tabletta szétmállni mint egy kommersz Spirulina. Ráadásul ahogy ajánlják a terméket "A viszonylag nagy tablettát az állatok nem tudják elvinni...." hát az egyik amanóm úgy felkapta mit a tornádó az ólajtót és morzsalékcsíkot húzva úszkált vele. Hát nem kaptam röhögőgörcsöt! :(

Lehet hogy bennem van a hiba, de a JBL-től többet vártam!!!!!
Avatar
OrizaT
Red cherry
 
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2013.10.24. 20:42
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Következő

Vissza: Etetés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég