Sera Vs. JBL

Ötletek, tanácsok a garnélák etetésével kapcsolatban

Re: Sera Vs. JBL

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.11.21. 20:35

Én elég sokat használtam a JBL NovoPrawn termékét, nekem az bevált, a garnik szerették, ellenben a Sera garnéla eleségét nem.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sera Vs. JBL

HozzászólásSzerző: Keiron » 2013.11.21. 23:08

Csatlakozom, nálam sem szerették a Sera-t, a JBL-t viszont nagyon.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Sera Vs. JBL

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.11.21. 23:58

Én oly módon csatlakozom, hogy meg sem vettem a Sera tápot (semelyik terméküket eddig nem szerettem), a JBL tápot nálam is nagyon szeretik, része a menünek, mióta az első dobozzal megvettem.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Sera Vs. JBL

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.11.22. 11:09

Én mindkét gyártótól használok: Sera Shrimps natural (ez apró szemű), nagyon szeretik, igazából megoldja, hoyg nincs kajacsata, mindenki rágyógyul 1-1re, ha olyan helyen etetek, ahol van mondjuk amano is a csapatban, akkor az is el tud rabolni ebből párat. Viszonylag lassan oldódik, egyben marad.
JBL NovoCrabs - szeretni szeretik, csak nagyon hamar (értsd 3 perc) szétesik atomjaira és ha nagyobb a flow, akkor az üvegtálban sem marad meg. Illetőleg nagy, de egy amano pl elviszi magával, megeszi felét, a többi bentragad a vízben.
A két termék közül én most a serának adok 1 pontot.

Tibor
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Sera Vs. JBL

HozzászólásSzerző: OrizaT » 2013.11.22. 14:53

Teljes mértékben Keytee-vel értek egyet.

Természetesen készséggel elhiszem hogy a JBL tartalmaz minden szükséges anyagot a garnik számára, meg hogy fincsi és sok jószág megvesz érte, de a Sera ebben az árkategóriában tökéletesen megoldotta hogy az eledel /akár lemezes akár nem/nem esik atomjaira a vízbekerülés után. Szerintem ennyi összegért ez már nem egy luxus elvárás.

Azt azért elismerem hogy csak a JBL NanoTabs-ot teszteltem és a Sera-ból sem az összes terméket de nekem eddig ez a tapasztalatom. :!:
Avatar
OrizaT
Red cherry
 
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2013.10.24. 20:42
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Előző

Vissza: Etetés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég