Garnéla tápok.

Ötletek, tanácsok a garnélák etetésével kapcsolatban

Re: Garnéla tápok.

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.08.24. 21:17

warrior71 írta:Osztom Pisti véleményét!
3-4ezer forintért meg tudod venni a Shirakura,Mosura termékeit ami aztán jó sokáig elég lesz. Havi leosztásban ez csak pár száz forint kiadás. Ezeket a tápokat japán tenyésztők fejlesztették ki akik mint tudjuk azért ott vannak a garnélázásban. Ha egy napig a vízben marad akkor sem okoz problémát. És minden anyag megtalálható bennük amire az egészséges garnélatartáshoz szükség van. Én csak ezeket használom már évek óta.


Bár több helyen leírtam, de akkor ide is beírok egy kis hasznos információt a minőségi tápokkal (Mosura, Shirakura) kapcsolatban. Ezeknek a tápoknak meg van az a nagy előnye is a gyengébb termékekkel szemben, hogy a megmaradt, nem elfogyasztott maradék nem rontja a víz minőségét, nem indul bomlásnak . Bár pl.a Sera ilyen jellegű tulajdonságát nem ismerem, de az utóbb említett termékek ezt hozzák. Én egyébként a Shirakurát használom és nagyon pozitív tapasztalataim vannak vele. Az magas ár valóban relatív jelen esetben.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Garnéla tápok.

HozzászólásSzerző: xman » 2010.08.24. 21:37

Sziasztok!

Frettner segítségével hozzájutottam a mosura táphoz és valóban jobbnak tűnik.
Nem tudom mi az oka de tegnap bedobtam egy kis darabkát az aksiba és csak ha arra jártak akkor ettek belőle egy kicsit de nem volt olyan nagy rajzás.De majd megszokják,nem először fordul elő ,hogy valami kajára nem vetik magukat rá egyből.
De abszolut pozitív tulajdonsága, amit már ti is említettetek,hogy már több mint 1 napja ázik ott de még egybe van.Fogyogat,de azért holnap kiveszem inkább.

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Garnéla tápok.

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.08.25. 12:59

Keresgéltem Shirakura garnélatápot, de csak a Green Aqua-t dobja be a google, viszont nem szeretnék fizetni a szállításért 1700Ft-ot :shock: esetleg boltban nem látott valaki Pesten? ;)
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Garnéla tápok.

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.08.25. 13:12

Dzsolo írta:Keresgéltem Shirakura garnélatápot, de csak a Green Aqua-t dobja be a google, viszont nem szeretnék fizetni a szállításért 1700Ft-ot :shock: esetleg boltban nem látott valaki Pesten? ;)


Szia Dzsolo

Shirakura termékeket a Vadonban is lehet kapni, és akkor nem kell szállítási díjat fizetned. Különben nem tudom mennyire vagy otthon az Ebay es rendelésekben, ha onnan rendelsz (főleg ha egyszerre több terméket), akkor még talán olcsóbban is jössz ki. De az elmondható, hogy ezeknél az áraknál nem nagyon lehet olcsóbban beszerezni ilyen termékeket. A döntésedet nagyjából a szimpátia alapján tudod meghozni.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Garnéla tápok.

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.08.25. 13:40

Szia,

nekem nem az árral van a gondom, hanem a postaköltséggel, néztem az ebay-t is de nem jövök ki olcsóbban, akkor egyelőre még maradnak a zöldségek a Tabi-Mix meg az algaevőknek szánt táp :)
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Garnéla tápok.

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.08.25. 21:09

A Vadonban van Shirakura, több féle is, ma láttam. Podmaniczki utca, a Nyugatinál....
És nem kell szállítást fizetni.
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Garnéla tápok.

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.25. 21:59

Dzsolo írta:Szia,

nekem nem az árral van a gondom, hanem a postaköltséggel, néztem az ebay-t is de nem jövök ki olcsóbban, akkor egyelőre még maradnak a zöldségek a Tabi-Mix meg az algaevőknek szánt táp :)


Nem életbevágó fontosságúak ezek a tápok, én csak az érzékenyebb fajoknak adom, mert hátha tartalmaznak olyan plusz ásványi anyagokat, amik szükségesek lehetnek. Szerintem nagyobb jelentősége, hogy változatosan etesd a garnélákat, próbáld ki a zöldségeket (spenót, répa, brokkoli, kínai kel, csalán stb), szerintem ezek vannak olyan jók, mint bármilyen mesterséges táp.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Garnéla tápok.

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.08.26. 05:37

Nem tudom mi lehet a Shirakura-ban, de a Sera-t ott hagyják érte :lol:
Csodás látvány, amikor garnik csak úgy nyüzsögnek a Shirakurán.
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Garnéla tápok.

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.08.26. 13:50

Frettner írta:A Vadonban van Shirakura, több féle is, ma láttam. Podmaniczki utca, a Nyugatinál....
És nem kell szállítást fizetni.
Dezső


Ezer köszönet az infoért :)

szentgyo, én sem főeleségnek szánom csak kiegészítőnek, már lefagyasztottam egy jópár fajta zöldséget nekik télire :) (tudom, hogy télen is lehet kapni, de hátha ezekben kevesebb a vegyszer)
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Garnéla tápok.

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.08.27. 00:53

Most vettem egy új tápot, Shrimp cuisine.
Kipróbálom.
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

ElőzőKövetkező

Vissza: Etetés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég